Sausio 28, 2020
Diena gražiausiame Anglijos miestelyje. 5 dalykai, kuriuos rekomenduojame išvysti
High Street St Martin's, Stamford. © Foto: SmileyRose / Wkipedia.

Stamford mieste Lincolnshire grafystėje šį savaitgalį ypatingai laukiami lietuviai – vasario 2 dieną čia bus rodomas spektaklis „Vietų Nėra“. Spektaklio premjera įvyks 16 val., tad prieš tai būtinai rekomenduojame pasivaikščioti po miestelį, nes jis laikomas vienu gražiausiu Anglijoje. Stamford įsikūręs netoli Peterborough, tačiau per valandą ar pusantros jį galima automobiliu pasiekti ir iš Birmingham’o, Northampton’o, Leicester, Londono. Šį miestelį prieš kelis metus didžiausias britų laikraštis „The Sunday Times“ išrinko geriausia vieta gyventi visoje Anglijoje. Jis garsėja ne tik savo architektūra, bet ir čia filmuotomis scenomis garsiausiuose Holivudo filmuose.

1. Pasigrožėkite istorinėmis gatvėmis
Stamford mieste kaip niekur kitur beveik nematyti modernių pastatų. Vietiniai gyventojai didžiuojasi, kad daugiausiai 17 ir 18 amžiaus architektūros neužgožia modernios konstrukcijos. Sakoma, kad šiame mieste yra daugiausiai pastatų (skaičiuojama, kad net 600), kurie įrašyti į English Heritage saugomų paminklų sąrašą. Pusiaukelėje tarp Londono ir Yorko esantis Stamford atrodo tarsi iš Jane Austin romanų, tad tiesiog pasivaikščiokite miestelio gatvėmis ir pasigrožėkite architektūra. Vienas iš seniausių pastatų – 14 amžiaus Brasenose Gate, pastatytas tuomet, kai studentai ir dėstytojai iš Oxford’o Brasenose ir Merton kolegijų įsteigė atskirą koledžą.

2. Pajuskite Burghley House didybę
Šiame didingame pastate filmuotos scenos kino filmams „Da Vinčio kodas“, „Puikybė ir prietarai“, taip pat daugybė istorinių televizijos laidų. Tai elegantiški šešioliktojo amžiaus anglų didikų namai, priklausantys Cecil šeimai, kurios nariai iki šiol gyvena šiuose rūmuose. Pasivaikščioti po rūmų menes, apžiūrėti meno kolekcijas ir įspūdingą architektūrą gali visi mirtingieji – pastato vidus, aplinkiniai sodai ir parkas kviečia lankytojus.

Karališkasis Burghley House įsikūręs Stamford'e. © Foto: Wikipedia / Anthony Masi. Karališkasis Burghley House įsikūręs Stamford'e. © Foto: Wikipedia / Anthony Masi.
 

3. Pasivaikščiokite po Burghley Parką
Parkas sukurtas žymaus anglų kraštovaizdžio architekto Lanceleot'o Brown'o, geriau žinomo kaip 'Capability  Brown'. Jo kraštovaizdžiai, nors yra kruopščiai suplanuoti, atrodo tarsi kurti pačios gamtos – šen bei ten išmėtyti medžių ir krūmokšnių guotai auga lyg savaime išdygę, dirbtinių ežerų virtinės srūva kaip tikros upės.

Burghley parko gyventojai. Foto: burghley.co.uk. Burghley parko gyventojai. Foto: burghley.co.uk.

4. Užsukite į Browne’s ligoninę
Tikrai nelinkime jums atsidurti ligoninėje, tačiau verta pamatyti šią, esančią Stamford miesto centre. Ligoninę 1485-aisiais įkūrė turtingas vilnos magnatas William Browne (Stamford miestas nuo seno garsėja vilnos industrija). Apsilankyti šiame pastate galima tik iš anksto susitarus, tad būtinai suplanuokite vizitą iš anksto apsilankę Browne’s ligoninės tinklapyje.

5. Pamatykite lietuvišką spektaklį
Ar yra geresnė proga aplankyti Stamford’ą? Pačiame miesto centre esančiame jaukiame teatre čia bus rodomas mono spektaklis „Vietų nėra“ su garsiuoju aktoriumi Eimučiu Kvoščiausku. Tai istorija apie žmogų, bandantį nesuklupti nuo skubėjimo ir susireikšminimų išprotėjusiame pasaulyje. Bilietus įsigyti galima čia: www.eventbrite.co.uk

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai