Rugpjūčio 20, 2020
Jungtinės Karalystės Siksto koplyčia kviečia meno pasiilgusius lankytojus
Simona SurvilaitėTekstas: Simona Survilaitė

Greenwich‘o pristatinėti nereikia: Greenwich parkas, Karališkoji observatorija, planetariumas ir Jūreivystės muziejus pritraukia apsčiai turistų ir vietinių gyventojų. Tačiau tikrai ne visi žino apie Greenwich’o perlą, grožiu prilygstantį Siksto koplyčiai – The Painted Hall.

Pastaruoju metu, The Painted Hall patyrė įvairių pakilimų ir nuopolių. 2019 metų kovą didingoji salė atvėrė duris lankytojams po net dvejus metus trukusios renovacijos, tačiau, praėjus vos vieniems metams, vėl buvo priversta užsidaryti dėl pandemijos. Vyriausybei šiek tiek sušvelninus karantino reikalavimus, The Painted Hall ir vėl kviečia lankytojus.

Anglų architektas, fizikas, matematikas ir astronomas seras Christopher Wren (žinomas dėl šv. Pauliaus katedros projekto) sukūrė barokinį The Painted Hall dizainą, o seras James Thornhill, nusprendęs, kad erdvė vis dar nepakankamai prabangi, panaudojo jos sienas ir lubas kaip drobę savo teptukui. J. Thornhill darbas užtruko net 19 metų – daugiau nei trečdalį dailininko gyvenimo. Kad ir kokios nuostabios būtų salės nuotraukos, jokia fotografija negalėtų atskleisti tikrojo jos grožio: karališkų asmenybių, didingų scenų ir užuominių į jūras bei vandenynus.

Ne ką mažiau įspūdinga ir The Painted Hall renovacija: dvejus metus trukęs ir solidžius £8.5 milijono svarų kainavęs projektas laimėjo RIBA National Award už indėlį į architektūrą. Žinoma, neapsieita ir be šiokių tokių naujovės – naujai instaliuotos LED apšvietimo sistemos, kurios dėka darbuose matyti net ir pačios subtiliausios detalės.

Tad jeigu izoliacija ir sėdėjimas namuose jau varo iš proto, The Painted Hall yra puiki vieta elegantiškam pasivaikščiojimui. Kai nuo judėjimo šiek tiek atpratusios kojos prašysis pailsėti – ne bėda. Salėje įrengti suoleliai, kurie taip pat yra XIX amžių siekiantys, juvelyriškai atidžiai išdrožinėti ąžuoliniai meno kūriniai. Sakoma, kad žymusis jūrų admirolas Horatio Nelson ant jų atsiguldavo, kad galėtų patogiai pasigrožėti salės lubomis. Jeigu galima admirolui, galima ir jums.

Atsinaujino ir po The Painted Hall įkurta The King William Undercroft salė. Tiesa, jos atsinaujinimas kiek kitoks – remonto metu kaip tik atsisakyta tam tikrų modernybių ir grąžintas originalus salės vaizdas. Tačiau, žinoma, neapsieita ir be lankytojų numylėtų atributų: galerijos, suvenyrų parduotuvėlės ir kavinės. Menas ir šviežios bandelės – ko daugiau gali reikėti?

Adresas: Old Royal Naval College, King William Walk, SE10 9NN. Artimiausia stotis: Cutty Sark
Darbo laikas: 10–17 val., septynias dienas per savaitę
Kaina: bilietai suaugusiems £12
Daugiau info ir bilietaihttps://ornc.org/our-story/royal-hospital/painted-hall/

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai