Birželio 29, 2015
„Londonietė” rekomenduoja: trys knygos vasaros atostogoms
Barbora Grigaliūnaitė
Atostogų metu nėra nieko geriau, kaip pasinerti į įdomią knygą.

Karštą ar lietingą angliškos vasaros savaitgalį, o galbūt išsitiesus paplūdimyje atostogų metu nėra nieko geriau už idomią knygą. Jei planuojate atostogauti kur nors toli toli, kur jūsų jokiomis interneto ar mobiliojo ryšio bangomis nepasieks kasdieniniai rūpesčiai, kartu su savimi nepamirškite pasiimti ir įtraukiančią knygą. Čia „Londonietė” atskuba į pagalbą ir siūlo tris skirtingas, tačiau tikrai dėmesio vertas knygas, puikiai tiksiančias vasaros atostogoms. 

Amy Bloom „Mums pasisekė“

Populiari amerikiečių autorė Amy Bloom bei jos romanas „Mums pasisekė“ lietuvių kalba prabyla pirmą kartą. Tai savita ir talentingai parašyta knyga, pasakojanti apie sėkmę ir nesėkmes, laimę ir negandas, gyvenimo malonumus ir neišvengiamus pavojus, kurių pasitaiko ir įprastose, ir pačiose keisčiausiose šeimose. Nuo Bruklino grožio salonų iki Londono Vest Endo trapūs, keistoki, herojiški ir neužmirštami romano veikėjai myli, meluoja, apgaudinėja ir siekia išlikti.

Kristina Lemb ir Malala Jusafzai „Aš esu Malala”

Malala Yousafzai patraukė žiniasklaidos dėmesį dar būdama vienuolikos. BBC urdu kalba mergaitė pradėjo rašyti apie gyvenimo realybę Pakistane įsigalėjus Talibano režimui. Prisidengusi Gulos Makai slapyvardžiu, ji dažnai kalbėdavo apie šeimos kovą už mergaičių išsilavinimą savo bendruomenėje. Norėdami sustabdyti jaunąją žurnalistę, 2012-ųjų metų spalį Talibanas pasikėsino į Malalą - mergaitei į galvą pataikė kulka. Malala per stebuklą liko gyva ir dar intensyviau tęsia pradėtą kovą. Nesuvokiama realybė, jai tapusi kasdienybe, atsispindi ir leidyklos „Alma littera“ išleistoje Malala Jusafzai bei žurnalistės Kristinos Lemb knygoje „Aš esu Malala“.

Rasa Aškinytė „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“

Kultūros ministerijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuotuose „Metų knygos rinkimai 2014“ nugalėtojomis tapo keletas knygų. Suaugusiųjų kategorijoje – „Vagos” leidyklos išleistas Rasos Aškinytės romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“. Tai jau trečiasis autorės kūrinys.

„Kaip ir dviejose ankstesnėse autorės knygose, į žmonių santykių kasdienybę čia žvelgiama be sentimentų, bet skvarbiu, analitiniu žvilgsniu. Tai daroma ne moksliškai, o literatūriškai žaismingai. Su kandžia (bet nepikta, veikiau linksma) ironija bandoma kvestionuoti kiekvieną įprastinį santykių judesį, kiekvieną veiksmą ir atoveiksmį – per paradoksus ir šypseną norima parodyti, kad viskas yra ne taip, kaip paviršutiniškai atrodo“, - apie romaną atsiliepė literatūros kritikas Laimantas Jonušys.

Raktažodžiai: KnygosAtstogos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai