Vasario 11, 2019
„Grammy“ įteikimo ceremonijoje dominavo feminizmo idėjos

Los Andžele sekmadienį įvykusioje „Grammy“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje šiemet dominavo kalbos apie feminizmą ir virtinė šią ideologiją propaguojančių pasirodymų, o publiką maloniai nustebino buvusios JAV pirmosios ponios Michelle Obama (Mišel Obama), atidariusios svarbiausią muzikos pasaulio renginį, dalyvavimas.

Dėmesio centre buvo hiphopo atlikėjai ir daugybė talentingų moterų, o pagrindiniai apdovanojimai atiteko kantri muzikos dainininkė Kacey Musgrave (Keisi Masgreiv), popmuzikos divai Lady Gaga (Leidi Gagai), rokerei Brandi Carlile (Brendi Karlail) ir reperiui „Childish Gambino“. Pastarasis pelnė iš viso tris prizus už savo susimąstyti verčiantį hitą „This Is America“, pripažintą geriausia metų daina.

Per 61-ąją „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją, sekmadienį surengtą Los Andželo arenoje „Staples Center“, pagrindinis šių metų „Grammy“ apdovanojimas – statulėlė už geriausią metų albumą – buvo įteikta K. Musgrave.

Našvilyje kuriančios muzikantės trečiasis studijinis albumas patyrė didelę konkurenciją su tokiais muzikos industrijos sunkiasvoriais kaip reperiai Kendrickas Lamaras (Kendrikas Lamaras) ir Drake'as (Dreikas).

Ji taip pat įveikė kitas artistes, įskaitant Cardi B (Kardi Bi), Janelle Monae (Džanel Monei) ir B. Carlile.

Nors per 2018 metų „Grammy“ dalybas moterų vaidmuo buvo blankus, šiemet jos sulaukė didelio pripažinimo.

„Buvo neįtikėtina netgi būti vienoje kategorijoje su tokiais gigantiškais albumais, tikrai nuostabiais meno kūriniais“, – K. Musgraves sakė klausytojams.

30-metės dainininkės albumas „Golden Hour“ taip pat laimėjo geriausio kantri muzikos albumo kategorijoje.

Ji padėkojo savo vyrui, padėjusiam paversti šį albumą tikrove. K. Musgravetaip pat padėkojo kitiems nominuotiems artistams ir sakė, kad „laimėjimas nedaro mano albumo nė kiek geresnio negu kieno nors kito“.

Be to, ji padėkojo savo jaunesnei seseriai už nuotraukas albumo viršeliams ir jų dizainą.

Ši „Grammy“ ceremonija buvo labai sėkminga K. Musgraves: dainininkė taip pat gavo du kitus apdovanojimus – už geriausią kantri muzikos solinį pasirodymą ir geriausią kantri muzikos dainą.

Ji taip pat dukart atliko savo dainas per transliaciją geriausiu eterio laiku, įskaitant kūrinį, skirtą šio muzikos stiliaus superžvaigždei Dolly Parton (Doli Parton).

M. Obama savo ruožtu sužavėjo publiką, kai drauge su Lady Gaga, popmuzikos žvaigžde Jennifer Lopez (Dženifer Lopes), vedėja Alicia Keys (Ališa Kis) ir aktore Jada Pinkett Smith (Džada Pinket Smit) išėjo į sceną ir perskaitė kalbą, pabrėždama socialinės įvairovės ir moterų lygybės svarbumą.

Pirmoje ceremonijos dalyje, per kurią buvo įteikta daugiau kaip 80 prizų, B. Carlile – į daugiausiai apdovanojimų šiemet pretendavusi moteris – pelnė savo pirmąjį „Grammy“ Amerikos folkmuzikos kategorijose.

Tuo metu Lady Gagai buvo įteiktas „Grammy“ už geriausią popmuzikos dueto ar grupės atlikimą už jos emocingą hitą „Shallow“ iš muzikinės melodramos „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born).

Ši daina taip pat pelnė pripažinimą vizualinės medijos kategorijoje, o Lady Gaga gavo trečią prizą už geriausią solo atlikimą už dainą „Joanne“.

„Labai didžiuojuosi, kad prisidėjau prie filmo, atkreipiančio dėmesį į psichikos sveikatos problemas“, – sunkiai tramdydama ašaras sakė Lady Gaga, padėkojusi savo dueto partneriui Bradley Cooperiui (Bredliui Kuperiui).

„Su tuo susiduria daug atlikėjų, ir turime rūpintis vienas kitu“, – pridūrė ji.

Damų vakaras

Faktas, jog pirmiausi apdovanojimai atiteko būtent moterims, liudija, kad galbūt artėja teigiamos permainos JAV Įrašų akademijoje, pastaruoju metu itin griežtai kritikuojamoje dėl tariamos įvairovės stokos.

Jau antrus metus iš eilės prestižiškiausioms kategorijoms nominuojama daug juodaodžių hiphopo atlikėjų, tačiau apžvalgininkai vis dar nėra tikri, ar jos pavirs tikrais prizais.

Reperis Kendrickas Lamaras (Kendrikas Lamaras), laimėjęs Pulicerio premiją už savo albumą „DAMN“, yra nominuotas aštuoniose kategorijose, o kanadietis reperis Drake'as (Dreikas) – septyniose.

Šiemet moterys nominuotos visose pagrindinėse kategorijose, nors pernai iš esmės buvo ignoruojamos. Šiemet tarp nominančių yra reperė Cardi B (Kardi Bi), popmuzikos diva Lady Gaga (Leidi Gaga) ir „pop futuristė“ Janelle Monae (Dženel Monė).

Susijaudinusi B. Carlile neslėpė savo džiaugsmo ceremonijos pradžioje atsiimdama tris apdovanojimus iš eiles.

„Amerikos liaudies muzika yra nepritapusių žaislų sala. Esu tokia neprisitaikėlė“, – sakė B. Carlile kalbėdama apie sunkumus, patirtus paauglystėje, kai pradėjo atvirai kalbėti apie savo homoseksualumą ir dėl to negalėjo dalyvauti mokyklos išleistuvių šokiuose.

„Būti priimtai šios tvirtos ir mylinčios bendruomenės yra svarbiausias mano gyvenimo šokis. Ačiū už tai, kad esate mano sala“, – sakė folkroko žvaigždė.

„Vaginos monologas“

Koncertinė renginio dalis prasidėjo triukšmingai, kai įkvepiančią dainą dviem kalbomis scenoje atliko popmuzikos kylanti žvaigždė Camila Cabello (Kamila Kabeljo), Ricky Martinas (Rikis Martinas), J.Balvinas (Ch. Balvinas) ir reperis Youngas Thugas (Jangas Tagas).

J. Monae nustebino publiką savo įspūdingu dainų popuri ir pasakymu, tapusiu vakaro fraze: „Leiskit vaginai pasakyti monologą.“

Popmuzikos superžvaigždė Ariana Grande (Ariana Grand), prieš pačią „Grammy“ ceremoniją išleidusi savo ilgai lauktą albumą „Thank U, Next“ ir vėliau nusprendusi neatlikti dainos per renginį dėl ginčo su organizatoriais, pelnė apdovanojimą už savo albumą „Sweetener“ – jis buvo pripažintas geriausiu popmuzikos kategorijoje.

Pasirodyti per apdovanojimus atsisakė ir Drake'as, K. Lamaras ir „Childish Gambino“ – aktoriaus Donaldo Gloverio alter ego. Pastarasis apskritai nesutiko dalyvauti renginyje.

Be „Metų dainos“ apdovanojimo šis reperis laimėjo geidžiamus prizus už geriausią muzikos vaizdo klipą ir už geriausią repo muzikos atlikimą.

„Nėra nieko geriau už tai“

Moterys taip pat tikisi šiemet būti tinkamai įvertintos po to, kai Įrašų akademijos, vienijančios per 13 tūkst. muzikos pasaulio profesionalų, vadovas Neilas Portnow (Nilas Portnou) pernai paragino jas „pasitempti“, kad pelnytų pelnyti didesnį pripažinimą „Grammy“ įteikimo vakarą.

Šis komentaras sukėlė tokį didžiulį pasipiktinimą, kad N. Portnow pareiškė pasitrauksiąs iš savo posto, kai šią vasarą baigs galioti jo sutartis.

Dainininkė Alicia Keys (Ališa Kis), pati laimėjusi 15 „Grammy“, tapo pirmąja per pastaruosius 14 metų šią apdovanojimų ceremoniją vedusia moterimi. Ji žadėjo, kad šiųmečiai apdovanojimai bus visų laikų „įspūdingiausi“, nes į juos pakviestos tokios žvaigždės kaip kantri muzikos legenda D. Parton ir disko stiliaus ikona Diana Ross (Dajana Ros).

Per apdovanojimus taip pat buvo pagerbtas „soul muzikos karalienės“ Arethos Franklin (Aretos Franklin) atminimas.

„Geriausia yra tai, kad nėra nieko už tai geresnio, – kalbėjo A. Keys. – Šįvakar per muziką aukštiname didybę, slypinčią kiekviename ir visuose iš mūsų!“

BNS inf.

Raktažodžiai: MuzikaNaujienosPasaulis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai