Sausio 6, 2020
„Auksiniuose gaubliuose“ triumfavo karinė drama „1917“
„Auksiniuose gaubliuose“ triumfavo karinė drama „1917“.

Karinė drama „1917“ sekmadienį netikėtai buvo pripažinta geriausia „Auksinių gaublių“ dramine juosta, o Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) filmas „Vieną kartą Holivude“ („Once Upon a Time in Hollywood“) nugalėjo geriausios komedijos kategorijoje ir atsidūrė pretendentų gauti „Oskarą“ gretose.

„Vieną kartą Holivude“, į 7-o dešimtmečio Los Andželą nukeliantis filmas, sekmadienio vakarą gavo daugiausia apdovanojimų: tris „Auksinius gaublius“, o Martino Scorsese (Martino Skorsezės) gangsterinė juosta „Airis“ (The Irishman), pasirodžiusi srautinio transliavimo paslaugų milžinės „Netflix“ platformoje, liko be apdovanojimų.

Svaiginanti apdovanojimų teikimo ceremonija Beverli Hilse yra laikoma vienu didžiausių renginių pramogų verslo kalendoriuje ir gražia įžanga į kitą mėnesį vyksiančias „Oskarų“ dalybas.

Filme „1917“ pasakojama apie du britų karius Pirmojo pasaulinio karo metais, kuriems reikia nepastebėtiems pereiti fronto liniją ir priešo kontroliuojamą teritoriją. Be to, juosta nufilmuota vienu nenutrūkstamu dviejų valandų dubliu.

„O Dieve, tai didžiulė staigmena“, – sakė nustebęs kino kūrėjas Samas Mendesas (Semas Mendesas), įveikęs M. Scorsese ir Q. Tarantino geriausio režisieriaus kategorijoje.

„Ar galiu tiesiog pasakyti, kad šioje salėje nėra nė vieno režisieriaus, visame pasaulyje nėra nė vieno režisieriaus, kuris nebūtų Martino Scorsese šešėlyje? Tiesiog turiu tai pasakyti“, – tęsė S. Mendesas, o jo žodžius palydėjo audringi aplodismentai.

Q. Tarantino atiteko apdovanojimas už geriausią scenarijų, o Leonardo DiCaprio (Leonardo DiKaprijo) herojaus ištikimą kaskadininką „Vieną kartą Holivude“ suvaidinęs Bradas Pittas (Bredas Pitas) namo parsivežė geriausio antraplanio aktoriaus „Auksinį gaublį“.

„Taip pat turiu padėkoti savo bendrininkui LDC“, – sakė B. Pittas.

„Manęs čia nebūtų be tavęs, žmogau... Bet aš būčiau pasidalijęs plaustu“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje baigiamąją „Titaniko“ (Titanic) sceną.

„Vieną kartą Holivude“ aiškiai patiko „Auksinių gaublių“ laimėtojus išrenkančiai Holivudo užsienio spaudos asociacijai (HFPA), kurią sudaro maždaug 90 apie pramogų industriją rašančių žiniasklaidos priemonių redaktorių bei žurnalistų iš įvairių šalių. Visgi nepastebėti neliko ir kiti filmai.

Pagrindinį vaidmenį psichologiniame trileryje „Džokeris“ (Joker) apie Betmeno priešo Džokerio priešistorę sukūręs Joaquinas Phoenixas (Choakinas Finiksas) laimėjo „Auksinį gaublį“ geriausio dramos aktoriaus kategorijoje ir sustiprino savo pozicijas prieš „Oskarus“.

J. Phoenixas, kaip ir kelios kitos garsenybės, savo padėkoje šnekėjo apie klimato kaitą ir gaisrus Australijoje, bet prodiuseriai įjungę muziką turėjo nulydėti aktorių nuo scenos dėl per ilgai užsitęsusios jo kalbos.

Džokerio vaidmenį sukūręs J. Phoenixas taip pat dėkojo režisieriui Toddui Phillipsui (Todui Filipsui): „Jūs mane įtikinote daryti šį filmą ir paskatinote mane atiduoti viską ir būti nuoširdžiam. O aš juk tokia rakštis sėdynėj.“

Biografiniame filme apie amerikiečių aktorę ir dainininkę Judy Garland (Džudi Garlend) „Judy“ pagrindinį vaidmenį atlikusiai Renee Zelweger (Renė Zelveger) atiteko geriausios aktorės apdovanojimas, ir ji taip pat tapo realia pretendente į „Oskarą“.

Pietų Korėjos juodojo humoro komedija „Parazitas“ (Parasite), kaip ir tikėtasi, pasiėmė geriausio filmo užsienio kalba apdovanojimą, o Awkwafina (Akvafina), suvaidinusi tragikomedijoje „Atsisveikinimas“ (The Farewell), tapo pirmąja azijiečių kilmės aktore, nugalėjusia geriausios komedijos aktorės kategorijoje.

Tuo metu balsavimas dėl „Oskarų“ nominacijų jau vyksta, bet jis baigsis tik antradienį.

R. Gervaiso pokštai

Į Kalifornijoje vykusią apdovanojimų ceremoniją atvykusias išsipusčiusias žvaigždes savo kandžiais pokštais pasitiko britų komikas Ricky Gervaisas (Rikis Džerveisas).

„Išeikime su sprogimu, pasijuokime jūsų sąskaita, gerai?“ – pajuokavo R. Gervaisas, penktą ir paskutinį kartą sugrįžęs vesti spindinčią apdovanojimų ceremoniją.

R. Gervaisas savo negailestingame monologe palietė tokias pramogų pasaulį temdančias temas kaip „#MeToo“, įvairovės stygius ir srautinio transliavimo platformų kovos.

Netaktiškas jo juokelis apie britų aktorę Judi Dench (Džudi Denč) ir kritikų prastai įvertintą filmą „Katės“ (Cats) buvo cenzūruotas pyptelėjimu.

Muzikiniame filme apie legendinio britų muzikanto Eltono Johno (Eltono Džono) gyvenimą „Rocketman“ nuskambėjusi jo daina „I'm Gonna Love Me Again“ buvo įvertinta geriausios originalios dainos „Auksiniu gaubliu“. Šioje juostoje nusifilmavęs Taronas Egertonas gavo geriausio miuziklo arba komedijos aktoriaus apdovanojimą.

„Šis laimėjimas buvo viena jautriausių akimirkų mano gyvenime; tai pirmas kartas, kai laimėjau apdovanojimą su juo“, – sakė E. Johnas, kalbėdamas apie savo ilgametį bendradarbį dainų kūrėją Bernie Taupiną (Bernį Topiną).

„Tai santykiai, kokie šiame mieste nenutinka labai dažnai: 52-eji santuokos metai“, – savo ruožtu pridūrė B. Taupinas.

Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas Tomas Hanksas (Tomas Henksas) dėkojo savo šeimai.

Apdovanojimai serialams

Geriausio draminio serialo apdovanojimas atiteko HBO „Paveldėjimui“ (Succession), aplenkusiam „Netflix“ serialą apie karališkąją šeimą „Karūna“ (The Crown). „Paveldėjimo“ žvaigždė Brianas Coxas (Brajanas Koksas) gavo geriausio draminio serialo aktoriaus „Auksinį gaublį“.

Tačiau „Karūnos“ žvaigždei Oliviai Colman (Olivijai Kolman) atiteko geriausios draminio serialo aktorės apdovanojimas už karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) vaidmenį.

„Emmy“ laureatė Phoebe Waller-Bridge (Fibi Voler Bridž) pelnė „Auksinį gaublį“ už vaidmenį seriale „Nepritampanti“ (Fleabag). Be to, jis nugalėjo geriausio komiško serialo kategorijoje.

Geriausio mini serialo „Auksinis gaublys“ atiteko Lietuvoje filmuotam televizijos HBO serialui „Černobylis“ (Chernobyl) apie 1986 metais įvykusį sprogimą viename iš Černobylio elektrinės reaktorių.

Seriale suvaidinęs Stellanas Skarsgardas (Stelanas Skarsgordas) gavo geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimą.

„Netflix“ nesėkmė

Srautinio transliavimo milžinė „Netflix“, pastaraisiais metais supurčiusi kino industriją, gerokai aplenkė kitas savo varžoves Holivude, gavusi 17 „Auksinių gaublių“ nominacijų.

„Šis šou turėjo būti toks, kad aš ateinu ir pasakau: „Laimėjote viską, „Netflix“, gero vakaro“, – pajuokavo R. Gervaisas.

Tačiau „Netflix“, išleidusi milijardus dolerių geriausiems kino industrijos talentams pritraukti, gavo vos vieną „Auksinį gaublį“.

Laura Dern (Lora Dern) buvo apdovanota už antraplanį vaidmenį širdį veriančioje skyrybų dramoje „Santuokos istorija“ (Marriage Story), kurioje taip pat suvaidino Scarlett Johansson (Skarlet Johanson) ir Adamas Driveris (Adamas Draiveris). Filmas buvo nominuotas net šešiose kategorijose.

Favoritu „Geriausios dramos“ kategorijoje laikytas „Airis“ „Netflix“ kainavo 160 mln. dolerių (per 143 mln. eurų), bet filmas nenugalėjo nė vienoje iš penkių kategorijų, kuriose buvo nominuotas.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: NaujienosKinas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai