Liepos 22, 2010
Važiuojam! Įspūdingiausi Anglijos kraštovaizdžiai pro automobilio langą
parengė BENAS JOVARAS 1


Kartais nieko nėra geriau, nei sėsti į automobilį, pasigarsinti muziką ir važiuoti, kur akys mato. Dar geriau, jei akys nuveda į tokias vieteles, kur gražiau nei pačiose fantazijose nesugalvotum. Londonietė siūlo kelius, kuriais važiuodami išvysite gražiausias Anglijos vietas, matomas pro automobilio langą. Taigi savo kelionių po Angliją žemėlapiuose rekomenduojame pasižymėti šiuos maršrutus. 
 
Bealach na Ba arba Cattle Pass 
Ross and Cromarty vietovė Škotijos aukštumose (Scottish Highlands), A896 plentas 
Jei esate bebaimis adrenalino mėgėjas – šis nuo Tornapress iki Applecross pusiasalio (maršruto ilgis – 11.3 mylios) tarp kalnų vingiuojantis takelis  - kaip tik jums. Nuostabūs vaizdai aplinkui, tačiau Bealach-na-Ba ar dar kitaip vadinamą Cattle Pass kelio atkarpą, vinguriuojančią net  629 metrų aukštyje patariama aplenkti pradedantiesiems vairuotojams, sunkvežimiams, didesniems automobiliams ir šiaip visiems silpnesnių nervų žmonėms. Siūloma alternatyva – automobilį palikti, nepatingėti pamankštinti kojų ir šia atkarpa pasivaikščioti.  
 
Hutton-Le-Hole 
Šiaurės Jorkšyras (North Yorkshire)
Nedidelis kaimelis – kaip iš paveikslėlio: čiurlenantis upeliukas, žaliuojančios pievos, po kaimą vaikštinėjančios avys, metų muziejaus apdovanojimą pelnęs Ryedale Folk muziejus (panašiai kaip Rumšiškėse galima pamatyti senovines lietuvių trobas, tai čia išvysite kaip britukai gyveno kai dar nebūdavo ne tik iPhone, bet ir visai jokių telefonų). 
 
Humber Bridge 
Rytų Jorkšyras (North Yorkshire), A15 plentas
Per Humber upę nutiestas tiltas – vienas didžiausių pasaulyje pakabinamų tiltų (1 410 metrai).  Pervažiuoti jį kainuoja £2.70 ir šiek tiek baisoka, ypač jei pučia vėjas. Smarkesnių audrų metu šis tiltas uždaromas. 
 
Nuo Petersfield iki Uckfield 
Pietryčių Anglija, A272 plentas 
Apie A272 maršrutą išleista net knyga ('A272: An Ode to a Road'). Atrodo, kad keliaujate per laiko užmirštą kampelį. Labai romantiškas kelias, vos dvi valandos nuo Londono ir sakoma, kad  važiuojant juo geriau sėdėti keleivio vietoje nei vairuotojo – yra į ką pasižiūrėti. 
 
Nuo Cheltenham iki Stratford 
Cotswolds, B4632 plentas 
Seniau buvęs A plentas įgavo B kelio titulą, nes juo automobilių pravažiuoja palyginus nedaug, kad ir koks jis platus ir kokia gera kelio danga bebūtų.  Gražūs kaimeliai, puiki gamta. 

North Northumberland Heritage Coast 
Pilių ir senovinių pastatų mėgėjams šis maršrutas ypač patiks. Išvysite net tris pilis - Warkworth, Alnwick ir Bamburgh, o taip pat įspūdingas pakrantes, smėlėtus paplūdimius. 
 
Centrinis Londonas 
Į Anglijos sostinę atvykusius svečius palepinkite šiuo maršrutu: nuo Bekingemo rūmų (Buckingham Palace) nutiestu keliu, vadinamu The Mall, per  Trafalgaro aikštę (Trafalgar Square), žemyn Whitehall gatve, pro Big Ben'ą, Victoria Embankment, Upper ir Lower Thames gatvėmis, Byward gatve, pro Tower Hill, galiausiai pervažiuojant Tower Bridge. 
 
A82 plentu link Glencoe 
Škotijos aukštumos (Scottish Highlands) 
Labai vaizdingas, tarp kalnų ir pro Loch Nesso pakrantę vinguriuojantis kelias.   
 
Black Mountain Road 
Pietryčių Velsas, Powys, A4069 plentas 
Kelias driekiasi pro Juoduosius kalnus (Black Mountain) ir  Brekono Bakenų nacionalinį parką (Brecon Beacons National Park). 

Pro Gateshead miestą  
Šiaurės Rytų Anglija, Tyne & Wear apskritis, A1 plentas
Įspūdingai atrodo Gateshead mieste stūksanti Antony Gormley dvidešimtie metrų skulptūra, pavadinimu Šiaurės Angelas (Angel of the North). 
 
Gero kelio!

Raktažodžiai: KelionėsAnglijaDorsetaspakrantėsvasaraVažiuojam

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai