Rugpjūčio 2, 2016
Portmeirion: mažoji Italija Šiaurės Velse

Pasipuoškite, pasidažykite, pasitempkite, pasijauskite tarsi grožio ir mados ikona Monica Bellucci ir savaitgalį praleiskite itališkai. Tiesa, kelionės kryptis šįkart ne Roma, Florencija, Sicilija, Venecija, Milanas, visai net ne Italija, o Šiaurės Velsas.

Jei iki šiol Velsas jums asocijavosi su šlaituose besiganančiomis avių bandomis, tai šioje kelionėje patirsite šiek tiek itališkos aistros. Ciao bella! Sveiki atvykę į Portmeirion! Temperamentingas, spalvingas, nors ir perdėtai  dailus, šis miestelis neabejotinai pavergs jūsų širdį bent akimirkai.

Jausmas apsilankius – lyg patekus į žaislinį miestą ar Disnėjaus pasaulį: gausybė ryškių spalvų, ypač akvamarino, neįtikėtinai eklektiškas architektūrinių stilių ir kultūrinių aliuzijų mišinys. Čia galima rasti baroko stiliaus “bažnyčių“, Rusijos architektūrai būdingų svogūnų formos kupolų, Budą viename kampe, keletą tailandiečių šokėjų kitame.

Dienomis undinės ženklu viliojančiame Portmeirion zuja turistai. Ir negali jais piktintis ir kaltinti, jog kiekviename žingsnyje jie išsitraukia fotoaparatą, nes patys fotografavome vos ne kiekvieną kampą: miestelis toks spalvingas, fotogeniškas, dailus, toks idealiai gražus, kaip nudailintas, nufotošopintas blizgaus žurnalo viršelio modelis. Vakarais Portmeirion ištuštėja, lieka tik vietiniai, t.y. viešbučiuose bei kotedžuose atostogaujantys gyventojai ir kavinių, restoranų, suvenyrų parduotuvių darbuotojai.

Viduržemio jūros įkvėpti vaizdai, itališki bokštai ir Paladijaus stiliaus fasadai stūksantys šiaurinio Velso pakrantėje traukia ir kinomanus. Šiems miestelis žinomas kaip 60-ųjų serialo The Prisoner filmavimo vieta. Jaunesnės kartos žiūrovams serialas nėra labai jau girdėtas, bet jei esate kino fanas žinokite, kad The Prisoner dažnai įtraukiamas į visų laikų geriausių serialų dešimtukus. 

Šis ekstravagantiškas kampelis prasidėjo nuo šešerių metukų berniuko svajonės. Pasakojama, kad vaikystėje būsimas architektas seras Clough William-Ellis svajojo kurti miestus, kuriuose pastatai neniokoja ir neužgožia gamtos grožio, o atvirkščiai – jį tik pabrėžia ir papildo. Jo svajonės ir vizijos išsipildė su kaupu ir per penkiasdešimt metų (1925 - 1975 laikotarpiu) gimė Portmeirion. Besidomintiems architektūra ir miestų istorija galbūt įdomi bus jo knyga Portmeirion: The place and its meaning. Beje, žinomą ir Portmeirion vardu pavadintą keramikos, stiklo, porceliano gaminių kompaniją įkūrė sero Clough William-Ellis dukra. Miestelyje yra Portmeirion gaminių parduotuvė, tad galite užsukti pasižvalgyti.

Iš tikrųjų net neišeina daug rašyti ir pasakoti apie Portmeirion – į jį geriau žiūrėti, juo grožėtis. Jis tarsi utopija, idealaus miestelio iliuzija, su mėlyna jūra, smėlėtu paplūdimiu, rožiniais, melsvais, rausvais namukais, svyrančiomis gėlių kekėmis, idiliška ramybe.

Kelios detalės:

Portmeirion įsikūręs netoli Porthmadog, Šiaurės Velso pakrantėje. Durys lankytojams atviros kasdien nuo 9.30 iki-7.30pm. Įėjimas suaugusiems kainuoja £10, 4-15 metų vaikams - £6. Už įėjimą nereikia mokėti, jei apsistosite viename iš miestelio kotedžų ar viešbučių. Beveik kasdien miestelyje apsilankantiems organizuojamos nemokamos ekskursijos, o Balandžio – Spalio mėnesiais siūloma nemokamai pasivažinėti traukiniu, kuris vežioja po Portmeirion mišką. Daugiau informacijos: www.portmeirion-village.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai