Liepos 29, 2015
Penki gražiausi Jungtinės Karalystės ežerai
Barbora Gigaliūnaitė 1
Vasara - puikus metas aplankyti gražiausius šalies vandens telkinius.

Vasarai įsibėgėjus kuo daugiau laiko norisi praleisti prie vandens telkinių. O, nepaslaptis, kad oras Anglijoje šaltuoju metų laiku gali tapti itin lietingas, todėl dabar pats geriausias metas aplankyti gražiausias šalies vietas. 

Jungtinė Karalystė, kaip ir Lietuva, gali didžiuotis turinti ypač daug kvapą gniaužiančių ežerų. Vieni iš jų itin lankomi turistų, kiti žinomi tik gamtos mėgėjams. „Londonietė”  rekomenduoja aplankyti šiuos penkis nuostabaus grožio vandens telkinius.

Coniston Water, Lake District

Tai viena iš gražiausių Lake District parko vietų. Lankytojai čia renkasi ne tik dėl galimybės išssimaudyti beveik visuomet ramiame ežero vandenyje, bet ir dėl galimybės pasigrožėti nuostabaus grožio gamta. Neveltui Donaldas Campbellas, kuris vienintelis yra sumušęs pasaulio greičio rekordus ant žemės ir vandens tais pačiais metais, šį fantastiško grožio ežerą pasirinko norėdamas sumušti pasaulio greičio ant vandens rekordą. Deja, šis gražus vandens telkinys tapo ir jo amžino poilsio vieta. 

Loch Lomond, Škotija

Apie šį vieną iš įspūdingiausių Škotijos ežerų kuriamos net dainos. Išskirtinio grožio gėlo vandens ežeras įsikūręs Trossachs nacionaliniame parke, tad ką veikti čia tikrai atsiras. Ežerą lengvai pasieksite iš Glasgow ir Edinburgho miestų. Loch Lomond ežeras – ideali vieta vandens sporto mėgėjams. 

Lake Windermere, Lake District

Windermere’o ežeras – neabejotinai vienas iš gražiausių Cumbria apylinkėse. Tai taip pat - ir viena iš labiausiai turistų pamėgtų vasaros atostogų vietų. Šis vandens telkinys yra didžiausias gėlo vandens ežeras visoje Anglijoje. Kvapą gniaužiančiais vaizdais geriausia mėgautis vienu iš ežere dažnai plaukiojančių turistinių laivų. Ši vieta itin patogi atostogoms su šeima, nes visai netoliese įsikūrusiame Ambleside miestelyje gausu kavinių, parduotuvių ir svečių namų.

Loch Ness, Škotija

Apie šį ežerą girdėjo ir maži, ir dideli. Kelis šimtmečius skilnda legenda, pasakojanti apie Loch Nesso dugne gyvenančią priešistorinę pabaisą. Šimtai entuziastų paskyrė savo gyvenimus, kad įrodytų, jog ji tikrai egzistuoja. Tačiau jei Nesė jūsų nedomina, pats ežeras apžavės natūraliu gamtos grožiu bei savo dydžiu. Ar žinojote, kad Loch Nesso ežere yra daugiau vandens, nei visuose Anglijos ir Velso ežeruose kartu sudėjus? 

Lake Bala, Velsas

Lake Bala arba Llyn Tegid, kaip vadina velsiečiai yra įsikūręs Snowdonios nacionaliniame parke. Tai didžiausias natūralus ežeras Velse. Ši vieta patiks ne tik ramaus poilsio gamtoje, bet  ir ekstremalaus sporto mėgėjams. Vietovėje siūloma gausybė įvairiausių pramogų: ekskursijos pėsčiomis, dviračiais, laivu ar net arkliais, vandens sporto pramogos. Snowdonios nacionalinis parkas – vienas iš įspūdingiausių Jungtinėje Karalystėje, todėl jį aplankyti tiesiog būtina.

Raktažodžiai: EžerasAnglijaŠkotijaVelsasGamta

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai