Gegužės 18, 2019
Įspūdinga Anglija. Stebuklingas miškas, įkvėpęs „Žiedų valdovo“ autorių
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ

Įsivaizduokite vietą, kuri rašytoją Dž. R. R. Tolkiną įkvėpė sukurti magišką Viduržemės (Middle-Earth) pasaulį. Būtent čia rutuliojasi daugybė „Žiedų valdovo“ scenų, o pasakiškas pasaulis unikalus ne tik vieta, bet ir gyventojais, kultūra, kalbomis, iki smulkmenų apgalvotomis detalėmis. Atrodo, kad Viduržemė išties egzistuoja.

Apsilankę Galvosūkių miške (Puzzlewood) patikėsite pasakomis. Mums keliaujant siaurais Puzzlewood takais išties atrodė, kad ši vieta užburta ir tuoj prabils samanomis apaugę vaiduokliški medžiai, šaknimis apsiviję uolų liekanas, tarsi didžiausius lobius.  Mašalų būriai saulės šviesoje sukosi tarsi mažos fėjos. Paukščiai giedojo giesmes visu garsu ir netgi nedrąsi miško pelė, šiukždanti lapuose virto paslaptinga miško gyventoja.

Jei jau mums, suaugusiems ir stebuklais nebetikintiems, trumpam pavyko prisiminti burtų galią, tik pagalvokite kur vaikiška fantazija nuneš mažuosius lankytojus. Puzzlewood miškas itin rekomenduojamas kaip pramoga šeimai. Vaikams čia netruks ne tik gamtos magijos, bet ir interaktyvių pramogų. Tarkim, mobiliuose telefonuose įdiegus specialias aplikacijas, mažieji miške galės ieškoti paslėptų lobių. Šalia įėjimo į mišką įsikūrusi kavinė, nedidelė ferma su pora asiliukų, žąsimis, vištomis, triušiais ir vabalų viešbučiu.

Puzzlewood miške įkvėpimo sėmėsi ne tik „Žiedų valdovo“ autorius. Miškas idealiai tinka fantazijoms, tad čia filmuotos tokių filmų kaip „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (Star Wars: The Force Awakens), „Daktaras Kas (Doctor Who), „ Džekas milžinų nugalėtojas“ (Jack the Giant Slayer) scenos.

Galvosūkių miškas mena milijonus metų istorijas, Pasakojama, kad šioje vietoje Romėnų laikais driekėsi geležies kasyklos. 1848-aisiais, tyrinėjant vietoves rasta net 3 000 romėnų monetų. Kasinėjimams pasibaigus vieta pateko į laiko ir gamtos rankas, kurie ir sukūrė tikrų tikriausią pasaką.

Naudinga žinoti

Dean girios (Forest of Dean) širdyje, Gloucestershire grafystėje, 40 km. į pietus nuo Bristolio esantį mišką geriausiai pasiekti automobiliu, adresu Perrygrove Road, Coleford, GL16 8QB. Rekomenduojama avėti neperšlampamą avalynę. Dėl daugybės laiptų ir siaurių keliukų į Puzzlewood neleidžiama įvažiuoti su vežimėliais. Į mišką negalima vestis šunų. Galvosūkių miške organizuojami įvairūs renginiai, tad visuomet pravartu prieš kelionę apsilankyti tinklapyje ir pasitikslinti detales: www.puzzlewood.net.

Raktažodžiai: AnglijaKelionėsKelionės po Angliją

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai