Birželio 14, 2016
Gražiausi Didžiosios Britanijos ežerai
Derwent Water, Cumbria © Steve Meese.

Įsibėgėjus vasarai vis dažniau su nostalgija prisimename lietuviškus ežerus. Didžioji Britanija taip pat gali didžiuotis įspūdingais ir žymiais ežerais. Londonietė jums pateikia gražiausių dešimtuką. Susikraukite kuprines ir keliaukite pažinti Jungtinės Karalystės gamtovaizdžio.

1. Buttermere, Cumbria
www.visitcumbria.com/cm/buttermere-lake/ 

Buttermere ežeras. Foto: visitcumbria.com Buttermere ežeras. Foto: visitcumbria.com

Šiaurės Vakarų Anglijoje esančiame garsiajame Lake District pūpso neeilinio grožio Buttermere ežeras, o netoli jo – kaimelis, kuris pramintas šio vandens telkinio garbei. Vienas vaizdingiausių šalies ežerų apsuptas skardžių ir įspūdingų kalnų, tokių kaip: High Stile, Fleetwith Pike ir Haystacks. Negana to, ežeras nėra didelis, todėl, kiek pažygiavus, netoli jo galima užtikti ir aukščiausią Lake District krioklį – Scale Force, o iš kaimyninio Crummock Water ežero išsinuomotivaltis pasiplaukiojimui.

2. Loch Lomond, Scotland
www.lochlomond-trossachs.org 

Loch Lomond ežeras. Foto: visitscotland.com Loch Lomond ežeras. Foto: visitscotland.com

Loch Lomond – didžiausias gėlavandenis ežeras Škotijoje ir žemyninėje Britanijoje. Trossachs nacionaliniame parke įsikūręs ir daugiau negu 60 įvairaus dydžio salų turintis vandens telkinys yra lengvai pasiekiamas iš Glasgow irEdinburgho miestų bei yra ideali vieta vandens sporto mėgėjams.

3. Vyrnwy, Wales
www.lake-vyrnwy.com 

Vyrnwy ežeras. Vyrnwy ežeras.

Viktorijos laikų rezervuaras, ežeras Vyrnwy, esti pačioje nacionalinio gamtos rezervato širdyje. O greta jo esanti užtvanka bei akvedukas, pastatytas dar 1880-ais metais, bus įdomus architektūros mėgėjams. Taip pat ši vieta patiks ir paukščių mylėtojams. Ežero šiaurinėje pusėje galima išvysti Rhiwargor krioklį.

4. Dozmary Pool, Cornwall
www.cornwalltour.co.uk/dozmary_pool.htm 

Dozmary Pool. Foto: cornwalls.co.uk Dozmary Pool. Foto: cornwalls.co.uk

Šis ežeras pasižymi ne vieta ar dydžiu, tačiau garsiąja karaliaus Artūro (angl. King Arthur) legenda. Kalbama, kad būtent čia gyveno žymioji ežerų ledi, iš kurios karalius Artūras gavo savo garsųjį kardą-ekskaliburą. Šiam kardui buvo priskiriamos stebuklingos galios ir jis iki šiol yra asocijuojamas su teisėtu Didžiosios Britanijos suverenitetu. Greta ežero esančios kalvos – Rough Tor ir Brown Willy – regioną pavers itin patraukliu pasivaikščiojimui pėsčiomis.

5. Derwentwater, Cumbria
www.visitcumbria.com/kes/derwentwater 

Derwentwater, Cumbria. Foto: wikipedia.org Derwentwater, Cumbria. Foto: wikipedia.org

Derwentwater – dar vienas nuostabus Lake District ežeras. Šio vandens telkinio lankytojams netgi siūlomas teatras (www.theatrebythelake.com/) – tai nepakartojama galimybė išskirtinai praleisti laiką! Kadangi pats ežeras yra gana didelis, o jį supa kriokliai ir kalnai, www.keswick-launch.co.uk kompanija apsilankusiems teikia visas reikiamas transportavimo paslaugas.

6. Loch Awe, Scotland
http://www.loch-awe.com 

Loch Awe. Foto: wikipedia.org Loch Awe. Foto: wikipedia.org

Loch Awe – vienas gražiausių ir ilgiausių Škotijos ežerų. Aplink jį – pilių griuvėsiai bei garsioji Kilhurn pilis, pastatyta dar 15-tame amžiuje. Šią pilį galima aplankyti laivu nuo Lochawe kaimelio molo ar pėsčiomis žygiuojant nuo Dalmallykaimo. Loch Awe ežeras garsėja ir tuo, kad yra itin pamėgtas žvejų.

7. The Serpentine, Londonas
www.walklondon.com/london-attractions/hyde-park-serpentine.htm 

Serpentino ežeras Londone. Foto: wikimedia.org Serpentino ežeras Londone. Foto: wikimedia.org

Galbūt ne pats gražiausias Didžiosios Britanijos vandens telkinys, bet kadangi yra įsikūręs Hyde Parke, – tikrai vienas populiariausių. Apsilankiusieji maudytis kviečiami pavasarį ir vasarą, o „Serpentine Swimming Club“ nariams ežere pliuškentis leidžiama ir ištisus metus: www.serpentineswimmingclub.com/.

8. Ullswater, Cumbria
www.ullswater.co.uk 

Ullswater ežeras. Foto: wikipedia.org Ullswater ežeras. Foto: wikipedia.org

Šis ilgas vingiuotas ežeras garsėja tuo, kad vienija daugybę skirtingų atskaitos taškų, o netoliese, vakarų pusėje, puikuojasi nuostabus Aira Force krioklys. Greta jo – itin populiari plaukiojimo vieta, kur dar 1955-aisiais garsus plaukikas Donaldas Cambellas sumušė pasaulinį plaukimo greičio rekordą.

9. Loch Ness, Scotland
www.lochness.com 

Loch Ness. Foto: Jeffrey Banke/visitscotland.com Loch Ness. Foto: Jeffrey Banke/visitscotland.com

Tikriausiai nėra nei vieno, kuris nebūtų girdėjęs legendos apie Loch Ness ežero dugne gyvenančią pabaisą. Ir kol vieni šios vietos vis dar privengia, o kiti tyrinėja legendos tikrumą, treti gali tiesiog pasigėrėti nuostabiu ežero grožiu ir jo apimtimi – Loch Ness ežere yra daugiau vandens nei visuose Anglijos ir Velso ežeruose kartu sudėjus.

10. Black Park Lake, Buckinghamshire
www.buckscc.gov.uk/leisure-and-culture/country-parks/black-park 

Black Park Lake. Foto: woodlandtrust.org.uk Black Park Lake. Foto: woodlandtrust.org.uk

Jeigu Black Park Lake ežero nesate girdėję, neabejojame, kad jį galėjote išvysti kine: šis vandens telkinys pateko į„Hario Poterio“ ir „James Bond“ filmų ekranizacijas, taip pat buvo užfiksuotas „Tamsos riteryje“, „Raitelyje be galvos“, serialo „Dr. Who“ epizoduose bei daugybėje kitų garsių siužetų!

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai