Kovo 27, 2018
Žydinti kavinė Londone. Kur dužo rožinės kavos svajonės
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ 1

Instagram’o pasaulis išties labai skiriasi nuo tikrojo. Tiek gražių apdarų, kelionių restoranų, žmonių nerasi jokiame kitame pasaulyje. Čia nebesupranti, ar protinga frazė apie gyvenimo prasmę sugalvota gražuolės, pasidalinusios asmenuke, ar Enšteino. Instagram’e netgi kava spalvota, o kavinės šiandien kartais vertinamos visai ne už bandelių skonį, o pagal tai, kur galima gražiausių nuotraukų Instagram’ui padaryti: the most instagrammable places.

Viena iš Londono šiuo metų labiausiai instagraminamų kavinių – Elan, įsikūrusi South Kensington ir Mayfair rajonuose.

Su bičiule užsukome į South Kensington’e esančią. Eilėje stovėti neteko (ne taip kaip kokioje Peggy Porshen, kur nuolat driekiasi būreliai). Deja, prie gražiausios kavinės vietos, dirbtinomis gėlėmis išpuoštos sienos, tėra du staleliai, tad nežinau, ką reikia padaryti, kad juos gauti – skambinti, užsisakyti, prisistatyti kokia žymia blogere, norinčia prie sienos pasifotografuoti? Bet bent jau džiaugiamės, kad sėdėjome visai šalia.

Juokas juokais, tačiau šioje kavinėje išvysite daugiau merginų su lagaminais nei Heathrow oro uoste. Jų kelionės tikslas aiškus – kelių outfit’ų nuotraukos prie dailios sienos, stilius - užsukau išgerti kavos su drauge. Bent jau mums gurkšnojant kavą prie tos sienos sėdėjo du tipažai: minėta mergina su lagaminu ir fotografe, o prie kito stalelio – jauna porelė. Vaikinas, žinoma, Instagram husband vaidmenyje, net neturėjo laiko normaliai užkąsti, nes jo draugė nuolat reikalavo nufotografuoti ją taip ir anaip.

„Man va tokios rožinės kavos kaip prie ano stalelio“, - užsisakiau. Draugiška padavėja, pusiau kosovietė, pusiau graikė (kaip vėliau trumpai pakalbėjome) lėtai užsirašė ir delsdama, lyg jausdama savotišką kaltę, nusišypsojo: „Bet žinokit ten kavos visai nėra“.

Kaip tai nėra!? Paragauti rožinės kavos buvo mano svajonė nuo to laiko, kai pirmąkart išvydau rožinių kavų vajų internete. Žinoma, viliojo ir įspūdingų nuotraukų galimybė. „Naaaa, ten tik pienas su lašeliu burokėlių sulčių, - nutęsė ji. – Žinote, kad nuotraukose gražiai atrodytų“. „Kavos taip gražiai rausvai neįmanoma nudažyti“, - užjaučiančiai pažiūrėjo į mane, sudaužydama rožinės kavos svajones.

Rožinės kavos nebūna. Bet būna su drugeliais. Rožinės kavos nebūna. Bet būna su drugeliais.

Kavą aš mėgstu. Normalią. Tikrą. Tad prašom normalios cappucinno. Na nieko, bent jau žaliais dryžiais padailintą croissant užsisakysiu. Deja, šie jau buvo seniausiai išparduoti, tad vėlgi – teko tenkintis įprastu pyragėliu, be jokių dailumų.

Elan išties žavi kavinė ir, tikiu, dalis lankytojų sąžiningai čia užsuka tiesiog išgerti kavos ir suvalgyti pyragaitį.

„Niekada šioje kavinėje neteko matyti lietuvių, jūsų tokie gražūs bruožai, negaliu atsižiūrėti“, - persmelkė mus rudakė draugiškoji padavėja. Mačiau kaip ji kantriai šypsojosi lagaminus besipakuojančioms instagramerėms. Manau šioje kavinėje, būti saldžia ir žarstyti komplimentus – tai tarsi darbo dalis. Už kantrybę ir draugiškumą aptarnaujančiam personalui – 10 balų.

O mes, sėdėjome tol, kol bent penkioms minutėms atsilaisvino rožių siena. Na, žinote, reikia ir mums nuotraukos.

Elan kavinė, 239 Brompton Road, Knightsbridge, Londonas SW3 2EP, www.elancafe.co.uk.

Aptarnaujantis personalas- labai kantrus, draugiškas ir saldus. Aptarnaujantis personalas- labai kantrus, draugiškas ir saldus.
Normali kava ir normalus croissant. Normali kava ir normalus croissant.
Vyrams šioje kavinėje labai dažnai tenka Instagram husband vaidmuo. Vyrams šioje kavinėje labai dažnai tenka Instagram husband vaidmuo.
Prisėdome penkioms minutėms. Prisėdome penkioms minutėms.

Straipsnio komentarai

 • Seniai norėjau aplankyti šią kavinę, bet turėjau tokį įtarimą, kad viskas bus taip, kaip aprašėte :) realybė dažnai skiriasi nuo virtualios realybės. Ačiū už apžvalgą :)
  1. Gitana // Kovo 27, 2018 // 14:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Seniai norėjau aplankyti šią kavinę, bet turėjau tokį įtarimą, kad viskas bus taip, kaip aprašėte :) realybė dažnai skiriasi nuo virtualios realybės. Ačiū už apžvalgą :)
  1. Gitana // Kovo 27, 2018 // 14:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai