Spalio 13, 2015
ĮDOMIAUSI LONDONO RESTORANAI {I dalis}
The Pale Blue Door.

Jei penktadienio vakaras ant sofos nevilioja, norisi kažko neįprasto ir įdomaus, siūlome įdomiausių Londono restoranų sąrašą. Jei ir jūs norėtumėte pasidalinti puikiais atradimais, rašykite: [email protected]. Laukiam!

Centrinis Londonas

 • Abracadabra, 91 Jermyn Street, SW1Y 6JB. Tel: 020 7930 3111.

2006-aisiais ekscentriškojo verslininko Dave West atidaryto restorano interjeras abstulbins ne vieną: viduryje salės besisukantis stalas, uždarus staliukus-būdeles puošia savininko portretai, akis rėžia didžiulis žvilgantis sietynas, sienos dekoruotos senomis plokštelėmis bei iškarpomis iš žurnalų, spalvinga grindų mozaika, Rusijos carų laikus imituojančios kėdės. Beje, tualetai taip pat verti dėmesio – vyrų karaliją puošia 3D širdys, o damų – auksinės žuvelės vietoje kranų. Restorane siūlomi rusiškos virtuvės patiekalai ir stipri šalta degtinė. Aukštu žemiau veikia ne ką mažiau spalvingas naktinis klubas Low su viena galingiausių garso sistemų Londone. Restorano įkūrėjo lordo Dave West istorija tragiška: praėjusiais metais prabangiuose Mayfair namuose naktinių klubų savininką nudūrė jo sūnus.

 • Silk at the Courthouse, Courthouse Doubletree by Hilton, 19-21 Great Marlborough Street, W1F 7HL. Tel.: 020 7297 5555.

Šioje vietoje kadaise buvo teismo rūmai – Great Malborough Street Magistrate‘s Court, o dabar įsikūręs rytietiškų patiekalų restoranas. Savininkai išlaikė teismo salės interjerą bei papuošė jį auksu žvilgančia Budos statula. Čia dirbantys virtuvės šefai ruošia Michelin įvertintus ir šilko kelio įkvėptus patiekalus. Nenusivilsite užsisakę geldučių su aštriu imbiero padažu bei kokoso pieno sultiniu ar kitų ne ką mažiau akį bei gomurį džiuginančių patiekalų.

 • Inamo St James, 4-12 Lower Regent Street, SW1Y 4PE. Tel.: 020 7484 0500.

Londone yra du Inamo restoranai – antrasis įsikūręs Wardour gatvėje, Soho. Lankytojai čia plaukte plaukia dėl galimybės papietauti ar pavakarieniauti interaktyvioje kompiuterizuotoje erdvėje. Kiekvienas stalviršis – lietimui jautrus ekranas, kurio pagalba ne tik užsisakysite patiekalus bei gėrimus, bet ir išsikviesite taksi ar galėsite pažaisti laivų mūšį su asmeniu, sėdinčiu priešais jus. Abu restoranai verti dėmesio, tačiau St James galima būtų pavadinti labiau intriguojančiu dėl bambukų interjero bei viduje esančio vertikalaus sodo su vandens kriokliu. Inamo restoranų virtuvė siūlo japonų, kinų, tailandiečių bei korėjiečių patiekalus.

Šiaurinis Londonas

 • CATS Café des Artistes, 79 Stroud Green Road, Haringey, N4 3EG. Tel.: 020 7281 5557.

Užsisakykite tailandietiškų patiekalų ir jais mėgaukitės apsupti begalės porcelianinių kačių skulpturėlių bei žvilgančių Budos statulų. Medines sienas puošia gigantiškos vėduoklės, laikrodžiai bei kitos eklektiškos detalės, o staliukai sukonstruoti iš senų vežimų.

 • Gilgamesh, The Stables Market, Chalk Farm Road, Camden, NW1 8AH. Tel: 0207 428 4922.

​​

Londone nėra daug vietų, kurios taip apstulbintų savo prabanga, kaip Gilgamesh restoranas. Jau kildami eskalatoriumi grožėsitės nuostabiais medžio drožiniais, puošiančiais sienas. Spėkite, kiek darbo jėgos tam prireikė? Nei daug nei mažai –  10 tūkst. šiaurės Indijos darbininkų… Jie sukūrė beveik visą šio Stables Market kvartalo perlo interjerą. Kad ir kur bepažvelgtumėt, viskas atrodo didingai ir tuo pačiu išbaigta kiekviena detalė. Pagrindinės salės stogas – įtraukiamas, todėl čia vertėtų apsilankyti šiltomis ir saulėtomis dienomis. Restoranas siūlo Azijos virtuvės patiekalus bei nuostabius kokteilius. Kainos – ne iš žemiausių, tačiau vėlgi – lazurito puošmenys bei ranka raižyta bronza taip pat pigiai neatsiėjo.

Pietinis Londonas

 • Pasha Kyrgyz Kazakh Restaurant, 158 Camberwell Road, Camberwell. Tel.: 020 7871 9963.
 

Sunday evening Kyrgyzstani food on the carpet #Pasha #kazakhkyrgyz #auberginechops

A photo posted by Becky Evans (@bekkkay) on

Į restoraną pateksite per „Pasha“ viešbutį. Drąsiai ženkite raudonu kilimu ir perėję nedidelį tiltelį pateksite į centrinės Azijos oazę. Ryškių raštų kilimai, pagalvėlės, pilvo šokio šokėja ir netgi nedidukas baseinėlis – be abejonės verta apsilankyti ir paragauti kazakų bei aplinkinių šalių patiekalų nuo marinuotos silkės iki lakštinių, o juos nuplauti vynu iš Gruzijos ar Kazachstano vynuogynų.

 • Champor Champor, 62-64 Weston Street, Southwark, SE1 3QJ. Tel.: 020 7403 4600.

Jei kada svajojote pavakarieniauti įsitaisius ant kopėčių, ši vieta – kaip tik jums. Tiesa, kopėčiomis aprūpintas tik vienas staliukas, todėl vertėtų jį rezervuotis iš anksto. Restorano aplinka dvelkia Azijos vėjais – viskas puošta medžio drožiniais, o ant vienos sienos puikuojasi ir dekoratyvinė karvė. Čia ragausite patiekalų iš Tailando bei Malaizijos.

 • Powder Keg Diplomacy, 147 St Johns Hill, Clapham Junction, SW11 1TQ. Tel.: 0207 450 6457.

Powder Keg Diplomacy įrengtas Viktorijos laikmečio kolonijiniu stiliumi. Visi užsienyje esantys angliško stiliaus barai bei restoranai turėtų taip atrodyti – salės gale įrengta erdvi oranžerija bei joje mirksinčios gramofono švieselės nori nenori primena tuos laikus, kai panašiose erdvėse buvo planuojami užkariavimai, rankų paspaudimai tebebuvo tvirti, o kiekvieno vyriškio panosėje žėlė tankūs ūsai. Restorano sienos dekoruotos senais žemėlapiais, o apsidairę aplinkui išvysite ne tik bronzinius gaublius, bet ir antilopės galvos iškamšą. Čia patiekiamas išimtinai britiškas maistas bei čia pat verdamas alus. 

 • Café Cairo, 88 Landor Road, Clapham, SW9 9PE. Tel.: 0207 207 0926.

​​

Prieš keletą metų iki pamatų sudegęs restoranas prisikėlė lyg feniksas iš pelenų. Jau iš pavadinimo aišku, kad pateksite į Egipto tematika puoštą restoraną. Taip ir yra – ramus sodelis vandens pypkių (kaljanų) mėgėjams, Kaire pagaminta palapinė, stalo žaidimai pavargusiems keliautojams bei liepsnojantis židinys. Pridėkite dar rūsyje įsikūrusį barą su pianinu ir iki tobulos Kairo keliauninkų užeigos nieko nebetrūks.

Rytinis Londonas

 • The Pale Blue Door. Pateksite tik užsirezervavę iš anksto.

​​

Tikriausiai nesuklystumėme, jei šią vietą pavadintume viena keisčiausių kavinių/restoranų/užeigų Londone. Užsukite į Danston skersgatvį ir šalia „Passing Clouds“ meno inkubatoriaus išvysite blyškias mėlynas duris. Jas pravėrę pateksite į šį restoraną, kuris yra...tiesiog gyvenamasis namas. Čia gyvenanti menininkų bendruomenė dažnai rengia vakarienes, kurių metu paragausite tikrai gerų kepsnių. Bet labiau nei meniu stulbina pati aplinka, primenanti tiek žavingas menininkų dirbtuves tiek ir kičinių išpardavimui skirtų daiktų sandėlį. Besižvalgydami aplinkui atsidursite ant kopėčių, vedančių link lofte įkurto miegamojo, apstatyto vaizduotę skatinančiomis dekoracijomis. Beje, kiekvieno vakaro pažiba – pasirodymas, į veiksmą įtraukiantis visus svečius. Garantuojame, kad vakarienės čia nepamiršite dar ilgai.

 • Stone Cave, 111 Kingsland High Street, Dalston, E8 2PB. Tel.: 020 7241 4911.

Tai – Dalston rajone įsikūręs turkiškas restoranas, kuriame pasijausite nelyg sėdėdami oloje. Atmosferą sustiprina rytietiški kilimai, medinis baras bei didžiulis senas akvariumas. Kartas nuo karto čia skamba gyva muzika ir vyksta pilvo šokėjų pasirodymai. Beje, ši vieta gana erdvi, todėl vakarieniauti gali ir didelės grupės.

Vakarų Londonas

 • Mes Amis, 1 Rainville Road, Fulham, W6 9HA. Tel.: 020 7385 5155.

Foto: www.shlur.com Foto: www.shlur.com

Viena salė su dvidešimčia staliukų ir čia šeimininkaujantis ūsočius James verti ne vieno komplimento tiek už kišenės nedraskančias libanietiškų patiekalų kainas, tiek ir už nepakartojamas dekoracijas aplinkui. Rytietiškos vėduoklės bei dekoratyvinės lėkštės ant sienų, mandolinos bei smuikai kampuose, spalvingos kėdės bei ant prekystalio įsitaisę pliušiniai meškučiai nori nenori privers nusišypsoti ir nusiteikti geram vakarui.  

 • Mari Vanna, Wellington Court, 116 Knightsbridge, SW1X 7PJ. Tel.: 0207 225 3122.

Rusišką virtuvę tradicinėje rusiškoje aplinkoje siūlantis restoranas pasirūpino kiekviena detale – nuo Kūlverstuko iki matrioškų, nuo meškų iki rusiškų knygų lentynų bei nuo lubų kabančių prašmatnių sietynų. Vienintelis minusas – už koldūnus su grietine bei šaltą degtinę teks pakloti daugiau, nei paprastai.

 • Buona Sera at the Jam, 289 King’s Road, Chelsea, SW3 5EW‎. Tel.: 020 7352 8827.

Dar daugiau kopėčių bei laiptelių – savininkai išmaniai išnaudojo šią nedidukę erdvę ir svečius sodina dviem aukštais naudodamiesi konstrukcijomis, pasiskolintomis iš dviaukščių lovų kūrėjų. Itališkos virtuvės patiekalus jums pristatys patyrę padavėjai – ne juokas lipti kopėčiomis abiejose rankose laikant po lėkštę.

Raktažodžiai: Restoranaslaisvalaikiskulinarijavirtuvė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai