Spalio 18, 2016
Gražiausias pasaulio restoranas – Londone
German Gymnasium.

Londonas pasigirti gali daug kuo, o nuo šiol – ir gražiausiu pasaulyje restoranu.

Pernai St Pancras skvere tarp King’s Cross stoties ir Eurostar terminalo atidarytas restoranas German Gymnasium tarptautiniame konkurse, restoranų ir barų dizaino apdovanojimuose (Restaurant & Bar Design Awards) pripažintas gražiausiu pasaulyje (Best Overall Restaurant).

Sukurtas architekto Edward’o Gruning’o 1864-aisias, pastatas iš pradžių buvo sporto salė. 1866 metais čia netgi vyko pirmosios Olimpinės žaidynės uždarose patalpose. Vėliau istorinė erdvė virto biurais, meno galerijomis, sandėliais. Anglų kultūros paveldo departamentas (English Heritage) šį pastatą paskelbė Grade II saugomų architektūrinių paminklų sąraše.

Dabar didžiuliame pastate įsikūręs German Gymnasium lankytojų laukia ne tik restorane, bet ir al fresco terasoje, konditerijos skanumynų skyriuje, visą dieną veikiančioje Grand Cafe kavinėje ir Meister bare.

Iš išorės plytų pastatas neatrodo toks didingas, bet užėjus į vidų – wow. Mėgstantiems erdvę – verta apsilankyti: svaiginančios aukštos lubos, platūs laiptai, net galva svaigsta nuo didybės. Dabartinį interjerą sukūrė Conran and Partners dizaineriai. Autentiškas ir naujas detales jie sudėjo į visumą ir atskleidė visą pastato esybę. Restoranas papuoštas paveikslais, atspindinčiais pastato istoriją: architekto Edward’o Gruning'o ir vokiečių geografo, vieno iš Nacionalinės Olimpinės asociacijos įkūrėjų, Ernst Ravenstein portretais, karalienės Viktorijos laikų moterų gimnasčių bei šių dienų sportininkų atvaizdais.

Dar niekuomet neteko matyti gražesnės sporto salės. Lankyčiausi nors ir kasdien.

Mes užsisakėme staliuką dviems German Gymnasium restorane. Vienintelis nusiskundimas, kad stalas buvo šalto marmuro ir prisilietus apnuogintomis rankomis nukrėsdavo drebulys. Bet neišsidirbinėsiu. Baltomis staltiesėmis nukloti stalai man nėra būtinybė. Nors trumpam suėmė pavydas, kad trims ar daugiau vakarieniautojų siūlomi jaukesni, staltiesėmis užkloti stalai ir sofos/krėslai (booths). Staliukai dviems ne patys romantiškiausi, bet vieta puiki vakarienei su kolega, draugu, drauge. Patiko, jog padavėja iškart paklausė ar norėtumėme ‘still, sparkling or tap water’ (negazuoto, gazuoto ar vandens iš krano). Taip, Londone vanduo iš krano visiškai normalus dalykas. 

Muzika gan tranki ir greita, jokių klasikų ar pianinų, o ketvirtadieniais – šeštadieniais nuo 21 val. German Gymnasium groja DJ. Sėdint pirmame restorano aukšte girdisi ne tik muzika, bet ir jaukus šurmulys sklindantis iš apačioje esančio baro. Akustika puiki, susikalbėti galima nešaukiant. 

Jokių vokiškų dešrelių. Pavadinimas German Gymnasium visiškai nereiškia, kad čia patiekiama vien vokiečių virtuvės klasika. Valgėm otą ir jūros ešerį. Nesu kulinarijos ekspertė, tad labai trumpai: gan paprasti, gardūs europietiški patiekalai, porcijos puikios – nei per daug, nei per mažai. Nesužavėjo tik desertų meniu. Už patiekalus, vokišką vyną, aptarnavimą sumokėjom £103. German Gymnasium siūlo įvairiausius meniu: pre & post-theatre ( 2 patiekalai - £25, 3 patiekalai - £30), a la carte, meniu vaikams, vegetarišką, specialūs pasiūlymai pietums (kaip Lietuvoje dienos pietūs), meniu skirtus specialioms progoms, o pusryčių meniu čia jau laukia nuo 8 val. ryto.

German Gymnasium, King's Blvd, Londonas N1C 4BU. Paskaityti visus meniu, rasti daugiau informacijos ar užsisakyti staliuką galite German Gymnasium tinklapyje: www.germangymnasium.com.

Londonietės foto:


German Gymnasium foto:

Straipsnio komentarai

 • Idomus straipnis, grazios nuotraukos, taip ir norisi ten nuvykti, bet nuo kada zodis "Nesu" rasomas su 2 e (Neesu kulinarijos specialiste...)??
  2. Coco // Gruodžio 20, 2016 // 23:57
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Best overall restaurant " yra GERIAUSIAS o be Graziausias. Truputi kalbos anglu pasimokinkit😀
  1. Jo // Spalio 18, 2016 // 20:30
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Best overall restaurant " yra GERIAUSIAS o be Graziausias. Truputi kalbos anglu pasimokinkit😀
  1. Jo // Spalio 18, 2016 // 20:30
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Idomus straipnis, grazios nuotraukos, taip ir norisi ten nuvykti, bet nuo kada zodis "Nesu" rasomas su 2 e (Neesu kulinarijos specialiste...)??
  2. Coco // Gruodžio 20, 2016 // 23:57
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai