Liepos 5, 2016
Staffordshire grafystėje – fėjų ir beždžionių pasaulis
Natalija Voronina

Trentham Gardens ir Monkey Forest (kitaip dar vadinami Trentham Estate) įkurti Staffordshire grafystėje, bene pačiame Britanijos židinyje. Septynias dienas per savaitę veikianti pramogų ir poilsio oazė skirta visai šeimai ir numylėtiesiems keturkojams. 

Praėjusią savaitę užuominas apie šią vietą atradusi ir jums trumpai nupasakojusi Londonietė, nusprendė joje apsilankyti. O čia kaip ir nuotraukose nustebino unikalios iš nerūdijančios vielos kurtos rankų darbo fėjos bei milžiniški pienių pūkai, itališkas sodas ir net 160 beždžionių glaudžiantis miškas.

Ką reikia žinoti lankantis Monkey Forest? 

Į Trentham Estate atvykti galite dviems skirtingais keliais – pro North Entrance arba South Entrance. Pietų pusėje esti beždžionių miškas, tad jeigu norite jį išvysti pirmą, South Entrance – patogiausias būdas į jį patekti.

Monkey Forest turi atskirą įėjimą, kurio kaina suaugusiam siekia 8 svarus. Atžaloms – pigiau. Čia galite išvysti ne tik brandžias beždžiones, bet ir visai mažyčius beždžioniukus, dar žįstančius iš mamos krūtinės.

Žvitruolės beždžionės vaikšto visiškai drąsiai, tad nenustebkite, jeigu prabėgs tiesiog pro jūsų kojas. Jos nesiliauja žaisti viena su kita, laipioja medžių viršūnėmis ir netgi pasipeša. Tarp jų uoliai laksto voveraitės ir krypuoja paukščiai.

Kas valandą čia vyksta beždžionių maitinimas, kurį galite stebėti. O miško darbuotojai mielai atsako į visus kilusius klausimus. Miške leidžiama fotografuoti bei filmuoti.

Visgi čia galioja ir tam tikros taisyklės. Į Monkey Forest draudžiama vestis augintinius. Taip pat nerekomenduojama beždžionių liesti – prie jų patiems nereikėtų artintis arčiau nei per metrą ir, žinoma, jų nemaitinti, o ir geriau patiems nevalgyti. Ypač bananų :)

Itališkas sodas, labirintai ir fėjų medžioklė

Po Monkey Forest arba aplenkiant jį, galite pasukti Trentham Gardens keliu. Įėjimas, už kurį suaugusiam reikės susimokėti 10.25 svarų, yra greta Lakeside Cafe kavinukės, kur galėsite pasmaguriauti užkandžiais bei atsigaivinti prieš pradedant puikų pasivaikščiojimą gamtos apsuptyje.

Kelias iki sodo nėra itin trumpas, praktiškai visos pramogos yra įsikūrusios North Entrance pusėje, tačiau esant puikiomis oro sąlygomis, žygiuoti verta. Čia medžiosite besislapstančias fėjas, žavėsitės skirtingų paukščių gausa, gėlavandeniu ežeru.

Jeigu eiti visgi nesate pasiruošę, galite sėsti į mini traukinuką, kuris nugabens jus iš vienos vietos į kitą. Arba pasiplaukioti laivu.

Šiaurinėje oazės pusėje veiksmo apstu: čia esti itališkas sodas, kuriame žmonėms rengia piknikus, labirintas drąsiesiems, pramogos vaikams ir suaugusiems, kaip kad žaidynės ar pasiplaukiojimas kanojomis. Visai greta – Trentham Shopping Village, kuriame apstu suvenyrų parduotuvių, restoranų-pub'ų, o meno mylėtojams – ir paveikslų galerija.

Ši pramogų kompleksas draugiškas žmonėms su negalia.  Aplinka – prižiūrima ir švari, visur yra šiukšliadėžės, o prie abiejų įėjimo yra įrengti nemokami tualetai.

Daugiau informacijos: www.trentham.co.uk/

Trumpai apie fėjas 

Kartą Robin Wight tvarkė savo namų tvorą. Belankstydamas vielą, jis sugalvojo, kad iš jos būtų galima išraityti ir ką nors kur kas meniškesnio. Taip gimė pasakomis įkvėptos nerūdijančios vielos fėjos. Ir maži ar gigantiški pienių pūkai.

Nors menininkas savo kūrybą vadina tik hobiu, jo darbus jau žino visa Europa, o kas džiugiausia, kad įsigyti kūrinius galime mes visi tikrai prieinamomis kainomis. Fėjos ir pūkai mielai puošia ne tik žymias laisvalaikio buveines, bet ir visų užsinorėjusių sodus. Kai kurių jų dydis gali siekti netgi kelių metrų aukštį!

PS. Traukiniu nuo Londono Euston stoties Trentham sodus pasieksite per 2,30 val. Automobiliu nuo Londono iki fėjų ir beždžionių pasaulio – apie 3 val. kelio.

Plačiau apie kūrėją ir jo darbus: www.fantasywire.co.uk 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai