Rugsėjo 19, 2018
Lietuviai dėl prestižinio golfo trofėjaus varžėsi karališkame aikštyne
Organizatorių pranešimas

Savaitgalį viename iš geriausių Jungtinės Karalystės golfo aikštyne įvyko tradicinis, šiemet jau vienuoliktąjį kartą surengtas turnyras „Ambassadors Cup 2018“. Pirmąjį smūgį varžybose atliko ne kas kitas, jo jų sumanytojas Vygaudas Ušackas.

2007 metais būtent jis, tuomet dar būdamas Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje, sumanė, kad Anglijoje itin populiarus sportas gali būti lietuvių bendruomenės traukos centru ir puikia vieta plėtoti dvišalius santykius.

Nedidelis turnyras per dešimtmetį tapo ne tik gražia tradicija, bet ir gana aukšto lygio varžybomis, o pagrindinis prizas – prestižiniu trofėjumi. Todėl kasmet „Ambassadors Cup“ sutraukia pajėgiausius Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės golfo žaidėjus, o jiems iššūkį meta ir britai.

Šiemet turnyras surengtas ypatingoje vietoje – už 30 mylių į Pietus nuo Londono esančiame Karališkajame Ashton Forest golfo klube, kuris žaidėjams paliko neišdildomą įspūdį. Lygiai prieš 130 metų gamtos prieglobstyje įkurtas iki šių dienų beveik nepakitęs aikštynas pripažįstamas geriausiu Sussexo grafystėje bei patenka į geriausių Jungtinės Karalystės aikštynų sąrašą.

Kandidatui į Lietuvos prezidentus V. Ušackui davus startą turnyro dalyviai 18-os duobučių trasoje taškus rinko pagal Stableford sistemą – nugalėtojų laurai atiteko mažiausiai smūgių atlikusiems žaidėjams. 

Kaip ir pernai, šiemet triumfavo 12-metis Deividas Ražinskas, kuris trasą įveike surinkes 39 taskus. Jeigu praėjusiais metais jauniausio turnyro dalyvio pergalė kam nors dar atrodė kaip pradedančiojo sėkmė, tai šiemet jaunasis golfo talentas tik užtildė skeptikus ir patvirtino, kad atsitiktinumo faktorius jo žaidime lemia nedaug.

Beje, D. Ražinskas turnyro prizininku tapo ir 2016 metais.

Antrąją vietą šiemet iškovojo Povilas Ramanauskas, trečiąją – Domas Solo. 

Nugalėtojus bei prizininkus apdovanojo Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus, pasidžiaugęs, kad puoselėjama puiki lietuvių tradicija ir palinkėjęs daugiau renginių, kurie vienytų tautiečius ir stiprintų jų draugystę su britais.

Laimėtojams atiteko vertingi rėmėjų prizai, kuriuos įsteigė kompanijos „A13 Steel Ltd“, „Adams&Moore“, „IDW Esperanza“, „Mabre hotel“, „UK Smiles Dental Practice“, „Lithuanian Beer“. 

Turnyro organizatoriaus – Lietuvos prekybos rūmų Jungtinėje Karalystėje – vardu organizacijos atstovas Linas Bielskis padėkojo visiems, kurie supranta tokių renginių svarbą ir neatsisako padėti idėjas paversti realybe.

Ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus ir Lietuvių Komercijos Rūmų narys golfo turnyro organizatorius Linas Bielskis. Ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus ir Lietuvių Komercijos Rūmų narys golfo turnyro organizatorius Linas Bielskis.
Ambasadorius Renatas Norkus, antros vietos nugalėtojas Povilas Ramanauskas ir LCCUK valdybos narys Linas Bielskis. Ambasadorius Renatas Norkus, antros vietos nugalėtojas Povilas Ramanauskas ir LCCUK valdybos narys Linas Bielskis.
Ambasadorius Vygaudas Ušackas. Ambasadorius Vygaudas Ušackas.
Antros vietos laimėtojas Povilas Ramanauskas. Antros vietos laimėtojas Povilas Ramanauskas.
]
Azad Ayub su žmona. Azad Ayub su žmona.
Dalius Eismontas. Dalius Eismontas.
Darius Kasakaitis. Darius Kasakaitis.
Iš kairės: 2-os vietos nugalėtojas Povilas Ramanauskas, viduryje čempionas Deividas Ražinskas ir dešinėje 3-ios vietos laimėtojas Domas Solo. Iš kairės: 2-os vietos nugalėtojas Povilas Ramanauskas, viduryje čempionas Deividas Ražinskas ir dešinėje 3-ios vietos laimėtojas Domas Solo.
James Conaghan ir LCCUK valdybos narys Linas Bielskis. James Conaghan ir LCCUK valdybos narys Linas Bielskis.
James Conaghan. James Conaghan.
Laurynas Šarkus. Laurynas Šarkus.
Linas Bumblys. Linas Bumblys.
Marius Baltiejus. Marius Baltiejus.
Nerijus Stumblys. Nerijus Stumblys.
Nugalėtojas Deividas Ražinskas. Nugalėtojas Deividas Ražinskas.
Povilas Ramanauskas, Gediminas Subačius ir Žilvinas Juodis. Povilas Ramanauskas, Gediminas Subačius ir Žilvinas Juodis.
Rimvydas Ražinskas. Rimvydas Ražinskas.
Vygintas Trečiokas. Vygintas Trečiokas.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai