Rugsėjo 20, 2021
Emmy ceremonijoje – serialo apie britų karališkąją šeimą triumfas
© The Crown.

Serialas apie britų karališkąją šeimą „Karūna“ (The Crown) sekmadienį vykusioje prestižinių „Emmy“ televizijos apdovanojimų ceremonijoje triumfavo dramos kategorijose ir transliavimo platformai „Netflix“ pelnė pagrindinį vakaro prizą.  

„Netflix“ taip pat laimėjo geriausio miniserialo apdovanojimą už „Karalienės gambitą“ (The Queen's Gambit).  

Ši platforma, 2012 metais pristačiusi pirmą savo sukurtą serialą, pakeitė šiuolaikinės televizijos sampratą, tačiau iki sekmadienio ceremonijos, kai buvo išdalyti televizijos „Oskarais“ vadinami „Emmy“, nebuvo pelniusi geriausio serialo apdovanojimo.   

Komedijos kategorijoje triumfavo „Apple TV+" komiškas serialas „Tedas Lassas“ (Ted Lasso), kuriame vaidina lietuvių kilmės aktorius Jasonas Sudeikis (Džeisonas Sudeikis).   

Į ceremoniją Los Andžele pirmą kartą per dvejus metus gyvai susirinko ryškiausios televizijos žvaigždės. Tačiau būgštaujant dėl COVID-19 buvo pakviestas ribotas skaičius svečių, o pats renginys vyko pusiau lauke, pusiau viduje.  

„Dabar turėsime vakarėlį. Neturiu žodžių, ir esu labai labai dėkingas“, – sakė „Karūnos“ kūrėjas Peteris Morganas (Piteris Morganas), vaizdo ryšiu iš Londono kreipdamasis į ceremonijos dalyvius.  

Kartu su juo virtualiai pasirodė dauguma serialo aktorių ir kūrėjų. 

Ketvirtajame itin didžiulio populiarumo sulaukusio serialo apie britų karališkąją šeimą sezone pasakojama apie liūdnai pasibaigusią princo Charleso (Čarlzo) ir princesės Dianos santuoką.  

Olivia Colman (Olivija Koulman), 2019 metais pelniusi geriausios aktorės „Oskarą“ už Anglijos karalienės Onos vaidmenį kostiuminėje komiškoje kino dramoje „Favoritė“ (The Favourite), sekmadienį buvo paskelbta geriausia aktore už britų monarchės Elizabeth II (Elzbietos II) įkūnijimą „Karūnoje“.

Prieš ceremoniją daugelis prognozavo, kad šis apdovanojimas atiteks kitai „Karūnos“ aktorei – jauną princesę Dianą suvaidinusiai Emmai Corrin (Emai Korin).

Atsiimdama statulėlę O. Colman padėkojo per COVID-19 pandemiją mirusiam savo tėvui, kuriam „visa tai būtų labai patikę“. 

Geriausiu aktoriumi paskelbtas Joshas O'Connoras (Džošas O'Konoras), „Karūnoje“ įkūnijęs princą Charlesą, gyrė O. Colman kaip „gamtos stichiją“ ir sakė, kad darbas šiame seriale buvo „dveji dosniausi mano gyvenimo metai“.  

„Karūna“ taip pat pelnė abu antrojo plano aktorių apdovanojimus, vienas kurių atiteko Gillian Anderson (Džilian Anderson) už Margaret Thatcher (Margaret Tečer) vaidmenį, bei geriausio draminio serialo režisieriaus ir scenarijaus prizus. 

Serialas taip pat pelnė apdovanojimų techninėse kategorijose, išdalytų dar prieš sekmadienio ceremoniją. Iš viso „Karūna“ šiemet pelnė 11-a „Emmy“ statulėlių – viena mažiau už draminio serialo rekordą, priklausantį „Sostų karams“ (Games of Thrones).   

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: KinasMenasKultūra

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai