Gruodžio 1, 2015
10 atrakcijų Kalėdiniame Londone
The Churchill Arms

Londonas jau pasipuošė, šalikai ir cosy megztiniai lenda iš spintų, oro prognozės vis žada sniegą (!), vakarai ilgėja ir taip norisi kažko šventiško, magiško, nekasdieniško, jaukaus. Galbūt tai vienas iš šių dalykų? O galbūt žinote dar geresnių pasiūlymų? Pasidalinkite viskuo kas gražu, įdomu ir gera: [email protected]

1. Pasiklyskite Kalėdinių eglių labirinte


Šiltai apsimūturiuokite ir laiką praleiskite klaidžiodami didžiausiame Londone Kalėdinių eglių labirinte, įsikūrusiame Vauxhall rajone. Jei surasite labirinto vidurį - jūsų laukia siurprizas. Čia pat įsikūrusi ir ledo čiuožykla, yra karšto vyno. Ko dar gali prireikti? Vauxhall Pleasure Gardens, Kennington Lane, London, SE11 5HY; iceskatevauxhall.co.uk/attractions/christmas-tree-maze/.

2. Pačiuožinėkite Somerset House


Somerset House čiuožykla dažnai vadinama pačia šauniausia mieste. Ir tikra ne veltui. Neoklasikiniame Somerset namų kieme čiuožinėjimas vakare gali virsti tikra puota su šampanu, kokteiliais ir didžėjais. Bilietai - nuo £7.50. Visa info: www.somersethouse.org.uk/ice-rink.

3. Aplankykite šventinį kaimelį


Jei nusibodo milijonai žmonių ir greitai tuštėjanti piniginė apsilankius Winter Wonderland, siūlome alternatyvą - ramesnį, pigesnį ir jaukesnį šventinį kaimelį. Jis įsikūręs rytų Londono Viktorijos parke, įėjimas nemokamas, prekeiviai siūlo gėrimų, valgių, rankdarbių kiek tik širdis geidžia. Victoria Park, Grove Road, London, E3 5TB; winterville.co.uk.

4. Pasivaikščiokite Kew botanikos soduose vakare

Foto credit: www.thelostlondoner.com. Foto credit: www.thelostlondoner.com.

Jei lankėtės Kew botanikos soduose vasarą, pavasarį ar rudenį, tai dabar galite juos išvysti visai kitokius - vakare, visiškai sutemus: botanikos sodo augalai ir pastatai švyti naujomis spalvomis. Čia pasimėgausite magišku gamtovaizdžiu, kupinu siurprizų, šviesų ir garsų, kurie sužavės įvairaus amžiaus lankytojus. Christmas at Kew, Kew Royal Botanic Gardens, Kew, Richmond, TW9 3AB; nuo lapkričio 25 d. iki sausio 2 d., 2016 m.; įėjimo laikas: nuo 5pm iki 8.15pm; kaina: suaugusiems £16 (perkant internetu), £18 (blietų kasose), nuo 4 iki 16 metų - £10 (perkant internetu) , £12 (blietų kasose); vaikams iki 4 metų – nemokamai. Įsigyti bilietus galite čia: kew.org.

5. Atsipalaiduokite viename iš Kalėdinių šou
O jų Londone daugybė - tik spėk išsirinkti ir pakratyti piniginę. Vaikams ir suagusiems patinka Slava’s Snowshow (tinka ir tik suaugusiems, patariama sėdėti arčiau scenos). Koks Kalėdų laukimas be magiško Spragtuko baleto? O jei esate šiek tiek pašėlę, nenorite ramiai ir elegantiškai sėdėti Operos ir Baleto teatro ložėje, rekomenduojame aplankyti teatralizuotą cirką La Soiree (šiaip mums cirkai nepatinka, bet šiame buvo linksma, smagu ir šventiška). Daugiau renginių rasite: lovetheatre.com.

6. Pasijuskite lyg kalnų trobelėje


Jei neturite galimybės ištrūkti į sniegu nuklotus kalnus - pasipuoškite juokingu kalėdiniu megztiniu ir keliaukite į Montague slidininkų namelį (The Montague's Ski Lodge Bar and Cabin). Šerkšnu pasidabinusios pušys, krentantis sniegas, šiaurės elniai, išsirikiave besmegeniai, išrikiuotos slidės, kalnų žemėlapiai, žibintai ir girliandos - bus sunku nepasijausti žiemiškai. Daugiau info: www.montaguehotel.com/ski-lodge.

7. Sudainuokite Kalėdų giesmę (nenuobodu!)


Skamba nuobodžiai. Nė velnio! Mayfair įsikūręs Mr Foggs baras kiekvienos gruodžio savaitės pabaigoje bare organizuoja Kalėdų giesmes. Lankytojai gauna paruoštus ir atspausdintus giesmių žodžius, skamba gyva pianino muzika, gurkšnojant kokteilį ar vyną, ar šampaną. Arbatos ceremonijų mėgėjams siūlome Mr Fogg’s Tipsy Tea (nuo £45 žmogui). 15 Bruton Lane, London, W1J 6JD; mr-foggs.com.

8. Išgerkite karšto vyno (mulled wine) Covent Garden'e

 
Covent Garden, kaip visuomet, labai gražiai pasipuošė žiemos švenčių proga. Romantiškai atrodo amalų sietynai, kuriais nukabinėtas turgaus stogas. Besisukantys veidrodiniai burbulai (angl. Disco Balls) ir nuo jų bėgiojantys šviesos žėručiai, žibintai, pagrindinės aikštės eglė, karšto vyno kvapas, išrikiuotų eglučių alėja - viskas žavi ir nuteikia šventiškai. Beje, nepamirškite tradicijos: per šv. Kalėdas po amalu bučiuojasi įsimylėjėlių porelės. Bet kam laukti Kalėdų? Bučiuokitės jau dabar.

9. Pakilkite į Sky Gardens


Labai rekomenduojame! Mes jau buvome Sky Gardens ir dieną ir vakare. Įėjimas nieko nekainuoja, tačiau griežtai reikia užsiregistruoti ir būtinai su savimi turėti asmens dokumentą. Tad apsilankymą Sky Gardens turite suplanuoti - vieta populiari, lankytojų netrūksta, tad užsisakyti nemokamus bilietus turite prieš gerą savaitę. Nors yra paskirtos įėjimo valandos, atsidūrę viduje galite likti kiek tik norite. Tiesiog pasivaikščiokite ir pasigrožėkite Londono panorama, ar lengvai apsvaikite gurkšnodami prosecco Sky Pod bare (staliukai dažniausiai rezervuojami nuo 6pm, tačiau jei lankysitės anksčiau - problemų neturėtų būti). Daugiau info ir rezervacija: http://skygarden.london.

10. Užsukite į anglišką barą


The Churchill Arms pub'as žvilgsnį patraukia iš tolo: vasarą jis pasipuošia gėlių gausybe, o žiemą, ypač per Kalėdų šventes, baras pasidabina daugybe girliandų. Iš išorės žieduose skęstantis angliškas baras lankytojų nepaliauja stebinęs ir viduje. Pradžioje atrodo, kad patekai į eilinį pub‘ą, kuriame numalšinti alkį geriausiu atveju galėsi fish and chips patiekalu. Tačiau The Churchill Arms rasite gardaus tailandietiško patiekalo porciją, kainuojančią apie £8. Ar galima rasti pigiau viename brangiausių Londono rajonų - Notting Hill‘e? Žinoma, kulinarinių šedevrų nesitikėkite, bet palyginus su kitų barų maistu - šiame tikrai gardu ir nebrangu. Žieduose skęsta ir baro vidus: ant sienų, lubų, grindų auga gėlės. Viskas labai paprasta. Tik drugelių kolekcijos ant sienų gamtos mylėtojams gali sukelti liūdesį. Nepriklausomai nuo savaitės dienos, The Churchill Arms niekuomet netrūksta lankytojų. Perspėjame saldumynų mėgėjus – desertų čia, deja, nėra. Vakarą visuomet galite baigti čia pat esančiame angliškame bare. 119 Kensington Church Street, Kensington, London, W8 7LN; Metro: Notting Hill Gate).
Raktažodžiai: KalėdosCovent Gardenkarštas vynasLondonasMugėBaraiRestoranaiPramogos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai