Vasario 19, 2023
„Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaus Monika Linkytė

67-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse Jungtinėje Karalystėje gegužę Lietuvai atstovaus dainininkė Monika Linkytė. 

Tai bus antras kartas, kai M. Linkytė dalyvaus „Eurovizijos“ dainų konkurse – su atlikėju Vaidu Baumila 2015 metais ji laimėjo šalies atranką ir gavo teisę atstovauti šaliai tų pačių metų  „Eurovizijoje“ Vienoje. Ten duetas su daina „This Time“ („Šįkart“) pateko į finalą, kuriame užėmė 18-ą vietą.  

Dėl kelialapio į šiemet vyksiantį tarptautinį dainų konkursą taip pat varžėsi dar devyni  Lietuvos atlikėjai ir grupės: Mario Junes, Moon Bee, Justė Kraujelytė, Paulina Paukštaitytė, Beatrich, Rūta Mur, „Il Senso“, Petunija ir Gabrielius Vagelis. 

Lietuvos atstovė šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Liverpulyje pasirodys antro pusfinalio antroje dalyje gegužės 11-ąją. Jame Lietuva varžysis dėl galimybės patekti į konkurso finalą gegužės 13 dieną.

Pernai Italijoje, Turine Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ pateko į finalą ir užėmė 14 vietą. 

„Eurovizijos“ konkurse, kuris vyks gegužės 9-13 dienomis, susirungs atlikėjai iš 37 šalių. Nors 2022 metais didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, grupė „Kalush Orchestra“, atlikusi dainą „Stefania“, dėl šalyje vykstančio karo konkursas vyksta Liverpulyje.  

„Eurovizijos“ dainų konkursas rengiamas kasmet nuo 1956 metų. Lietuva šiame konkurse debiutavo 1994 metais. Geriausias pasirodymas – šešta vieta. 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: EurovizijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai