Lapkričio 30, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (lapkričio 29–gruodžio 1 d., 2019)
Parengė Simona Survilaitė
Kalėdų mugė „Winter Wonderland“. © Foto: Visit London.

Filmo „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ premjera Londone
Lapkričio 30 d.
Režisieriaus Ramūno Rudoko filmų „Pasmerkti“ epopėja tęsiasi – po itin sėkmingos pirmosios filmo dalies peržiūros, organizatoriai su džiugesiu pristato antrosios dalies premjerą Londone. „Nenuspėjamas, intriguojantis, pavojingas ir romantiškas – visai kaip džiazas“ – taip filmą pristato jo kūrėjai. Žadama, kad jame, kaip ir pirmajame, netrūks sąsajų su realaus gyvenimo istorijomis. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Tadas Gryn, Justina Nemanytė, Jokūbas Bareikis, Marius Jampolskis, Andrius Žiurauskas, Edgar Bechter ir kiti. Bilietai £14. Pradžia 18 val. Vieta: Genesis Cinema (93-95 Mile End Road, E1 4UJ). Info: www.facebook.com.

Kalėdų mugė „Winter Wonderland“
Nuo lapkričio 21 iki sausio 5 d.
Nesumeluosime pasakydami, kad Hyde parko „Winter Wonderland“ yra bene didžiausias festivalis, kokį tik kada nors yra matęs Londonas. Tryliktus metus iš eilės švenčianti „Winter Wonderland“ kasmet pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų ir jiems pasiūlo dešimtis grandiozinių pramogų. Daugiau nei šimtas lemputėmis apkarstytų kalėdinių namelių, ledo skulptūros, milžiniškas apžvalgos ratas, atrakcionai, ledo arena ir muzikiniai šou ant ledo – ir tai tik šio šventinio ledkalnio viršūnė. Ateikite ir pamatysite patys – tik turėkite omenyje, kad savaitgaliais mugė būna sausakimša. Įėjimas nemokamas, pramogų ir atrakcionų kainos įvairios. Vieta: Hyde Park (W2 2UH). Info: hydeparkwinterwonderland.com.

Šventinė „Enchanted Woodland“
Nuo lapkričio 15 iki gruodžio 1 d.
Užkerėtieji Syon parko medžiai – jau seni Kew sodų konkurentai, įsikūrę tolimuose miesto vakaruose. Tamsius vakarus ir vienos mylios ilgio taką jie nuspalvina šviesos instaliacijomis, padabinsiančiomis įspūdingą šešių šimtų metų senumo soda su 400 šimtais skirtingų medžių rūšių. Bilietai neįtikėtinai pigūs, tad juos reikėtų įsigyti iš anksto.  Bilietai iki £12. Vieta: Syon Park (Brent Lea, Brentford TW8 8JF). Info: www.enchantedwoodland.com.

Mulberry pop-up butikas ir pubas
Iki 2020 m. gegužės
Britų prabangios mados namai „Mulberry“ atidarė naują savo vardo butiką ne ką mažiau elegantiškame „The Royal Exchange“ pačioje Londono širdyje. Tačiau stilingieji „Mulberry“ nebūtų savimi, jeigu nepabandytų būti bent šiek tiek kitokie. Pusę metų veiksiantis butikas yra pirmoji konceptuali šio mados prekių ženklo parduotuvė, papildyta pubu su pūlo stalu. Be to, visą žiemos sezoną butike vyks specialūs renginiai, tačiau jų programa kol kas neatskleidžiama – kviečiame pačius smalsiausius mados gerbėjus! Į renginius užsiregistruoti galite el. paštu – [email protected]. Nemokama. Nuo pirmadienio iki penktadienio, 10–18 val. Vieta: The Royal Exchange (EC3V 3LR). Info: www.theroyalexchange.co.uk ir http://www.theroyalexchange.co.uk.

Žiemos mados savaitgalis
Lapkričio 29–gruodžio 1 d.
Kalbant apie mados prekių ženklų butikus, Canary Wharf pasirūpino visomis fashionistas ir Juodojo penktadienio proga rengia žiemos mados savaitgalį. Jo metu, tokiuose butikuose kaip Monica Vinader, Sandro, Maje Aspinal of London ir kituose laukia nuolaidos iki 50 %, tačiau net ir neatidarydami piniginės rasite ką nuveikti ar pamatyti. Lankytojus pasitiks ir pop-up kavinės, konkursai bei šventinė muzika! Nemokama. Penktadienį 9–20 val., šeštadienį 10–19 val., sekmadienį 12–18 val. Vieta: Visame Canary Wharf, specialūs šou Canada Place ir Jubilee Place. Info: https://canarywharf.com.

Šviesų instaliacija „Wave“
Nuo lapkričio 28 iki sausio 11 d.
Ar žinojote, kad SAD (angl. Seasonal affective disorder), tamsiais žiemos mėnesiais vienokia ar kitokia forma užklumpanti bene kiekvieną, yra iš tiesų rimta liga? Ją nuvyti šalin galite ne tik papildydami savo mityba vitaminu D, bet ir šviesos arba net spalvų terapija. To siekia ir šviesų instaliacijos „Wave“ kūrėjai „Squidsoup“, savo interaktyvų kūrinį pristatantys Belgravia rajone. 500 spalvingai šviečiančių, pakabintų kamuolių pakels nuotaiką, puikiai nuteiks artėjant žiemai ir, žinoma, neblogai atrodys jūsų instagram paskyroje. Nemokama. 16–22 val. kasdien. Vieta: Eccleston Yards (21 Eccleston Place, Belgravia, SW1W 9AZ). Info: http://mayfairandbelgravia.com.

Baletas „Coppélia“
Nuo lapkričio 28 iki sausio 7 d.
Baletas „Coppélia“, Royal Opera House nerodytas daugiau kaip dešimt metų, grįžta į operos namų sceną. Šis kerintis pasirodymas, kadaise statytas Royal Ballet pradininkės Ninette de Valois, jus sužavės ir prajuokins. Nepraleiskite galimybės pamatyti vieną iš žinomiausių klasikinių baletų už ypač patrauklią kainą. Bilietai £5–£120. Vieta: Royal Opera House (Bow Street, Covent Garden, WC2E 9DD). Info: www.roh.org.uk.

David Bomberg paroda „Young Bomberg and the Old Masters“
Nuo lapkričio 27 iki kovo 1 d.
Dar Renesanso laikais, imitacija laikyta aukščiausia pagyrimo forma. Būdamas paaugliu Londone, jaunasis menininkas David Bomberg dažnai lankydavosi Nacionalinėje galerijoje ir nepailstamai studijuodavo savo mėgstamiausius menininkus – Michelangelo ir Botticelli. Dabar, praėjus beveik 130 metų nuo menininko gimimo, toje pačioje galerijoje kabės ankstyvųjų menininko darbų paroda, pavadinimu „Young Bomberg and the Old Masters“, kurioje tyrinėjamas Renesanso meistrų įtaką modernistų dailininko skoniui ir darbams. Nemokama. Vieta: National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Info: www.nationalgallery.org.uk.

Leo Villareal paroda
Nuo lapkričio 22 iki sausio 18 d.
Amerikiečių menininkas Leo Villareal šviesą ir dvinarį kodą naudoja taip pat meistriškai, kaip kai kurie kiti menininkai naudojasi akvarele ir teptuku. Tuo įsitikinti galite ne tik žavėdamiesi didžiuliu Villareal projektu „Illuminated River“, nušviesiančiu 14 Temzės upės tiltų, bet ir pirmoje asmeninė menininko parodoje Londone.  Naudodamasis LED šviesomis ir programine įranga, jis kodą paverčia fantastiškais piešiniais. Parodoje eksponuojami tokie nauji darbai kaip šešių dalių „Instance series“ bei triptichas „Corona“. Ypač rekomenduojame šiuolaikinio meno ir technologijų gerbėjams. Nemokama. Vieta: Pace (6 Burlington Gardens, Mayfair, W1S 3ET). Info: www.pacegallery.com.

Paroda „Stardust: The Art of British Jewellery in the 1960s“
Nuo lapkričio 27 iki gruodžio 18 d.
Septintas dešimtmetis Britanijoje buvo tiek politinių, tiek kultūrinių pokyčių metas – tai atsispindi net vietinės juvelyrikos tendencijose. Parodoje „Stardust: The Art of British Jewellery in the 1960s“ eksponuojama daugiau nei 30 nuostabių pokario metų juvelyrikos dirbinių, sukurtų per dešimt metų tarp 1960 ir 1969. Akylesni stebėtojai tikrai pastebės, kuo gi papuošalai prisidėjo prie britiškųjų „swinging sixties“. Nemokama. Vieta: Connaught Village (22 Connaught Street W2 2AF). Info: www.lyonandturnbull.com.

Meno instaliacija-sodas „The Ever After Garden“
Nuo lapkričio 30 iki gruodžio 22 d.
Mados menininkės – rašytoja Camilla Morton ir dizainerė Anya Hindmarch – netekusios savo draugo, produkcijos dizainerio Michael Howells, norėjo rasti elegantišką ir įkvepiantį būdą kaip įamžinti tuos, kurie amžiams išėjo iš šio gyvenimo. Dėl to Gosvenor skveras nušvis simboline gėlių instaliacija. Jos lankymas nemokamas, tačiau lankytojai yra kviečiami paaukoti pinigų The Royal Marsden CancerCharity ir taip dedikuoti šviečiančią rožę savo mylimiesiems. Nemokama. Vieta: Grosvenor Square, W1K. Info: mayfairandbelgravia.com.

Kalėdiniai bėgimai „Yule Jog“
Nuo lapkričio 29 iki gruodžio 23 d.
Kad prisėdus prie Kalėdų stalo negraužtų kaltė, jog valgote jau trečią močiutės pyrago gabalėlį, kviečiame šventes pasitikti ne tik džiaugsmingai, bet ir sportiškai! „Yule Jog“ organizatoriai suplanavo geriausius maršrutus po kalėdinį Londoną – 5 ar 10 kilometrų bėgimuose aplankysite Carnaby Street, Regent Street, Harrods, Bond Street ir kitas šventines gatves ir pamatysite jų papuošimus. Nuotaiką palaikys pakeliui grojanti šventinė muzika, o visiems bėgikams įteikiamos kalėdinės kepuraitės – ar gali būti linksmiau? Kaina nuo £15. Įvairiose Londono lokacijose. Info: www.secretlondonruns.com.

ZSL Londono zoologijos sodo Kalėdos
Nuo lapkričio 30 iki gruodžio 24 d.
Kalėdinis laikotarpis zoologijos sode – tai ne tik susitikimas su raguotais Kalėdų senelio elniais. ZSL London Zoo tikrai žino, kaip šventes vaikams padaryti ypač magiškas. Kalėdinė eglutė ir margi papuošimai, vaikų kino seansai, skanumynų zoologijos sodo gyventojams ruošimo dirbtuvėlės, zefyrų kepimas laužuose ir netgi galimybė sutikti patį Kalėdų senelį – tai tik nedidelė dalis to, kas čia laukia visos šeimos. Bilietai suaugusiems nuo £22, vaikams nuo £14. Adresas: Regent's Park, NW1 4RY. Info: www.zsl.org.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai