Gegužės 12, 2015
Birutė Jakučionytė kviečia į gongų maudynes
Birutė Jakučionytė
Maudytis gydančių gongų garsuose galėste lietuvių įkurtoje studijoje. © Organizatorių nuotr.

Apie Egoist Body studiją sužinojau iš kitos lietuvaitės, sutiktos Londone. Ji pasakojo man, kad tai puiki, stilinga, miesto centre lietuvės Linos įkurta jogos studija, tačiau pati niekada nebuvo joje buvusi. Mane dažnai kankina smalsumas apie kitų sėkmės istorijas, todėl iš karto pasidarė labai įdomu - lietuvaitė, įkūrusi jogos studiją Londono centre?  Na gi, eikime susipažinti!

Turėjau labai konkretų susitikimo tikslą – groju su gongais, todėl ieškojau didesnės erdvės Gongų maudynėms.

Viskas, ką pamačiau tą susipažinimo dieną, mane tarsi užbūrė: Fitzrovijoje – vienoje gražiausių ir prabangiausių Londono vietų esantis Fitzroy skveras prie jogos studijos; Anglijos monarchų Jurgių arcitektūros paveldo namas, kuriame ji įsikūrusi; dvi žavios seserys kaunietės Lina ir Aistė, draugiškai sutikusios mane ir pavaišinusios arbata. Ne veltui studijoje pilna lankytojų, o ją giriančių straipsnių apstu stilinguose Londono žurnaluose.  

Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Papasakojau joms apie garso terapiją, apie Gongų maudynes ir čia pat nusprendėme – bandykim. Tebus tai eksperimentas, naujiena, juk nepabandžius nesužinosi, bus paklausa ar ne.

Kas gi tie gongai, garso terapija ir su kuo ji „valgoma?“

Garso terapija yra viena iš natūraliausių, seniausių žmogui žinomų terapijų rūšių. Nuo neatmenamų laikų garsas buvo naudojamas gydymui beveik visose senovės tradicijose. Šamaniškos, būgnais ir balsu atliekamos gydomosios praktikos siekia daugiau kaip 25 000 metų. Garso terapija turi ne tik itin turtingą istorinį paveldą, bet ir stiprų mokslinį pagrindą.

Garso terapija – tai daugiareikšmis terapijos metodas. Jis gali būti ir kaip terapija, kai instrumentų garsais siekiame sugrąžinti sveikatą, pusiausvyrą, garmoniją, ir kaip asmeninio augimo metodas, kuris išlaisvina žmogų iš jo sąlygotumų, žadina jo kūrybiškumą. Buvimas šiuose garsuose ramina, atpalaiduoja, regeneruoja, o jei reikia – įžeminą, sucentruoja. Garso terapijoje naudojami įvairūs garsai išgaunami balsu, instrumentais, elektroninėmis priemonėmis, taip pat natūralūs gamtos garsai, gyvūnų balsai. Gongai, dainuojantys himalajietiški ir krištoliniai dubenys, fleitos, būgnai, barškučiai, dambreliai, varpeliai ir daug kitų archainių ir šiuolaikinių instrumentų turi stiprų atpalaiduojantį poveikį.

“Garso masažai“, „Gongų maudynės“  – tai buvimas tam tikrų rezonansinių instrumentų garsuose. Geriausia tam tinka dainuojantys dubenys ir gongai. Jie sukuria itin stiprų vibracinį garso lauką, kuris apgaubia, švelniai masažuojant ir atpalaiduojant.

Gongų maudynės trunka 45 – 60 min. Jų dalyviai patogiai guli ant grindų ir klausosi, atsipalaiduoja, medituoja, miega. Tai tikrai puiki priemonė pailsėti tiek fiziškai, tiek morališkai nuolat daug dirbantiems, pavargusiems londoniečiams.

Renginio laikas: Atrimiausios Gongų maudynės vyks gegužės 18 d. 19.30 val. r birželio 1d. 19.30 val.

Renginio vieta: Egoist Body studios, 6 Fitzroy Square, London, W1T 5DX

Maudynių kaina 20 svarų, vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Užsiregistruoti galite čia.

 

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai