Vasario 21, 2015
Anglijos princesių spintų paslaptys (nuotraukų albumas)
Kristina Olubaitė 1
Parodoje - ne tik karalių ir karalienių apdarai, bet - ir mažųjų princų ir princesių. © Autorės nuotr.

Istoriniuose Kensingtono rūmuose iki birželio mėnesio eksponuojami karališkosios Didžiosios Britanijos dinastijos abdarai. „Londonietė“ neištvėrė ir nukeliavo pasigrožėti karališkąja prabanga bei madomis. Kviečiame iš arčiau pasižiūrėti, kuo mėgo puoštis Karalienė Elžbieta ar princesė Diana bei kiti karališkosios šeimos atstovai.

Vos įžengus į rūmus, užplūsta lengvumo banga. Balta spalva pakilėja, prieš akis atsiveria didingi laiptai ir įstabūs piešiniai ant sienų, vaizduojantys karalių gyvenimo momentus. Įvairūs liūto ornamentai pabrėžia jėgą ir valdžią.

Didžiulėje menėje, vadinamuosiuose Karalienės apartamentuose galima išvysti visų karalienių nuotraukų galeriją. Teisę įžengti į šiuos apartamentus turėdavo tik moteriškosios lyties karališkosios šeimos atstovės.

Karalių bei princų abdarus sudarydavo ilgas švarkas, liemenė ir marškiniai su papuošimais. Šitaip apsivilkti būdavo privalu net būnant namuose.

Norintys aplankyti rūmus svečiai turėdavo apsivilkti savo brangiausio šilko drabužiais, o moterys turėdavo vilkėti vadinamąsias „Mantua“ sukneles. Tokios suknelės buvo įperkamos tik turtingiausiems 17-tojo ir 18-tojo amžiaus gyventojams.

Per Antrąjį pasaulinį karą violetinės ar tamsios spalvos sukneles su rankovėmis privalėdavo vilkėti rūmų slaugės, kartu – ir eilinės slaugės. Tačiau karališkųjų rūmų slaugių suknelės išsiskyrė įvairiais siuvinėjimais, blizgučiais ir papuošimais.

Ilgos suknelės su apnuogintais pečiais žymi 50-metį ir 60-metį, kai rūmų moterų mada keitėsi kartu su jų vis gausėjančiomis teisėmis. Tokios suknelės ne tik parodė karališkųjų moterų nepaklusnumą, bet taip pat išsiskyrė savo puošnumu ir žavesiu.
Įžengus į 70-metį, moterys jau galėjo leisti sau dėvėti trumpesnias sukneles bei paltus. Tuo metu rūmuose dominavo „Formal Fashion“ – tai buvo trumpi, grakščiai liemenuoti moterų abdarai, papuošti siuvinėjimais ar natūraliu kailiu.

Mažųjų drabužiai įprastai būdavo ryškių spalvų, parodančių jų rangą, tačiau būtinai turėdavo baltų akcentų, pabrėžiančių vaiko tyrumą bei nekaltumą.

Vėduoklė karališkosios moters rankoje buvo kone svarbiausias mados aksesuaras visais amžiais. Ši subtili detalė pabrėždavo jos padėtį visuomejė, o ornamentai ant vėduoklės atspindėdavo karališkųjų namų gyvenimo ritmą, dažnai parodydami specifinių rūmų gyvenimą.

Ši paroda ypatingai patiks  tiems, kurie domisi istorija ir karališkųjų rūmų gyvenimu. Tačiau tekspozicija kuri puikiai tiks ir visai šeimai.

Didingi rūmai pripildyti erdvės pakilėja, užlieja nostalgija ir neapsakomu lengvumo jausmu. O vaikams prie karališkųjų suknelių parodos įtaisyti elektroniniai liečiamo ekrano kompiuteriukai, kurių pagalba mažieji gali dekoruoti karališkuosius drabužius, kol jų tėveliai gėrisi ekspozicija.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Raktažodžiai: Kristina Olubaitėkarališkoji šeimamadaparodaAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai