Vasario 14, 2019
JUBILIEJINĖ KNYGŲ MUGĖ LIETUVOJE. NEGALITE ATVYKTI? KNYGOS ATKELIAUS PAS JUS

Iki jubiliejinės 20 - osios Vilniaus knygų mugės liko visai nedaug! Knygų mugė tiek leidėjams, tiek knygų mylėtojams yra ypatingas reiškinys, todėl artėjant šiam svarbiam renginiui interneto knygynas Knygų klubas (www.knyguklubas.lt) kviečia prisiminti, kaip ir kada viskas prasidėjo, kas svarbaus vyko ir kaip viskas keitėsi.

Per 20 metų mugė augo, plėtėsi bei stebino ir tų, kurie apie ją nebūtų bent jau girdėję, turbūt nebeliko. Jeigu pirmosios knygų mugės labiau priminė knygų išparduotuves, kur žmonės ateidavo įsigyti knygų pigiau, tai per dvidešimtmetį koncepcija kardinaliai pasikeitė – knygų mugėse jau seniai laukiami ne tik knygų skaitytojai, bet ir visi tie, kurie nieko pirkti neketina, tačiau domisi kultūra, menu, muzika ar kinu.

Kasmet Vilniuje vykstančiose knygų mugėse daugėja įvairių renginių, kurie literatūrą, skaitymą ir knygas sujungė su kitomis meno formomis. Atsirado Meno parodų, kūrybinė studija, Diskusijų klubas, Kino salė ir kitos puikios erdvės, kuriose vyko ir tebevyksta nuostabūs renginiai, susitikimai su autoriais bei kitais įdomiais pašnekovais

Jeigu ne knygų mugių kultūra ir tradicijos – literatūrinis gyvenimas Lietuvoje būtų visiškai kitoks. Didžiausia šių mugių vertė yra ta, kad jų dėka mūsų šalyje yra nuolat palaikomas literatūrinio ir kultūrinio gyvenimo tonusas. Knygų mugės Lietuvos visuomenėje pakeitė tiek knygos, tiek rašytojų statusą.

Taigi, interneto knygynas Knygų klubas (www.knyguklubas.lt) visus, vilniečius ir miesto svečius ragina vasario mėn. 21-24 d. apsilankyti jubiliejinėje 20-oje Vilniaus knygų mugėje, kurioje dalyvaus 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių, čia vyks 546 kultūriniai renginiai ir 200 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, 5 ekspozicinės salės, 18 renginių erdvių. Atvykite ir dalyvaukite renginiuose, pabendraukite su savo mylimais autoriais, susitikite su puikiais atlikėjais, o knygas užsisakykite internetu www.knyguklubas.lt. Mėgaukitės nuostabia atmosfera ir nevarkite su pirkiniais, kuriuos galite patogiai užsisakyti internetu ir jie atkeliaus tiesiai į Jūsų namus!

Faktai apie Vilniaus knygų mugę:

➢ 2000 m. surengta pirmoji Vilniaus knygų mugė, kuri vyko tris dienas ir tilpo vos vienoje „Litexpo“ parodų salėje. Mugę aplankė 32 tūkst. lankytojų, dalyvavo 71 leidykla. 
➢ 2001 m. mugėje atsirado Rašytojų kampas, kuriame autografus dalijo Justinas Marcinkevičius, Juozas Erlickas, Jonas Mekas ir Jurga Ivanauskaitė. 
➢ 2002 m. įkurtas kūrybinių dirbtuvių kampelis „Tu gali sukurti knygą“. Ši iniciatyva išaugo į Knygų šalies kūrybinę studiją. Ši mugė buvo išskirtinė dar ir todėl, kad jos metu buvo pradėtos rinkti „Gražiausios metų knygos“. Ši iniciatyva tapo gražia tradicija ir tęsiasi iki šiol.
➢ 2003 m. Vilniaus knygų mugė buvo įtraukta į garsiausių pasaulyje mugių sąrašą. 
➢ 2004 m. mugėje apsilankė ir čia susipažino italų rašytojas Alessandro Baricco ir prancūzų rašytojas bei literatūros kritikas Fredericas Beigbederis. 
➢ 2005 m. ilgasis penktadienis lankytojų pirmą kartą laukė iki 21 val. 
➢ 2006 m. mugė išsiplėtė per 2 sales, atsirado nauja renginių erdvė – Forumas. Tų metų garbingiausia  mugės viešnia – norvegų rašytoja HerbjØrg Wassmo. 
➢ 2007 m. mugė pirmą kartą turėjo savo temą – „Vaikų literatūra“. Ta proga įkurta Vaikų literatūros salė, o pirmoji mugės diena, kuri vadinosi „Knygų virusas“, buvo skirta mokiniams.
➢ 2008 m. mugės šūkis - „Skaitau, vadinasi esu“. Pagrindinis svečias – garsus rašytojas John‘as Irvingas. Šių metų naujiena – Diskusijų klubas, kurio metu net dvi dienas pašnekovai diskutavo apie istorinį detektyvą, lietuvių kilmę.
➢ 2009 m. 10-osios mugės jubiliejų pasitikome šūkiu: „Tiražas – trys milijonai“. Mugės programa buvo skirta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. 
➢ 2010 m. mugės programoje narpliota tapatybės tema. Lankytojai turėjo galimybę įvertinti eksperimentinį projektą „Gurmanų susitikimų kampas“.
➢ 2011 m. mugė skirta Nobelio premijos laureato Č. Milošo 100-osioms gimimo metinėms. Mugės naujiena - Knygos kino salė. 
➢ 2012 m. mugė lankytojus pasitiko šūkiu „Atversk pasaulį“. Mugėje viešėjo lietuvių kilmės JAV rašytoja Rūta Šepetys. 
➢ 2013 m. mugė skirta paaugliams. Mugės šūkis: „Čia knygų erdvė – prisijunk!“. Mugės naujiena – Bibliotekų erdvė. Svarbi naujovė – mugės programos atsiradimas išmaniuosiuose telefonuose. 
➢ 2014 m. 15-osios mugės tema: „Laiko patikrintos knygos“. Mugės metu vyko K. Donelaičio poemos „Metai“ skaitymai. Mugės naujiena – interaktyvi poilsio ir bendravimo erdvė „Knyga. Kava. Gyvai“.
➢ 2015 m. mugės šūkis: „Nenušaunamas žanras – detektyvas“. Pirmą kartą duris atvėrė Muzikos salė, kurioje vyksta koncertai ir diskusijos, muzikantai pristato savo naujausius albumus. Pati mugė išsiplėtė jau per 4 parodų sales. Garsiausi mugės svečiai - Salla Simukka, Sussana Kubelka, Michail Šiškin. 
➢ 2016 m. mugė skelbė, kad „Personažas ieško autoriaus“. Pirmą kartą mugė vyko visose 5 „Litexpo“ parodų salėse. Mugės metu surengtas antikvarinių knygų ir leidinių aukcionas. Sulaukta beveik 68 tūkst. lankytojų.
➢ 2017 m. mugės šūkis: „Lietuviški ženklai pasaulyje“. Gvildenta tema, kiek daug pasaulyje yra Lietuvos. Mugėje svečiavosi skirtingose pasaulio šalyse gyvenantys lietuvių kilmės autoriai. Mugė atsidūrė ir Londono knygų mugės organizatorių vizitų sąraše. 
➢ 2018 m. mugė skelbė „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“ ir kvietė švęsti modernios valstybės atkūrimo šimtmetį.
➢ 2019 m. 20-oji jubiliejinė Vilniaus knygų mugė lankytojus pasitinka šūkiu „Po dvidešimties metų“ ir kviečia įvertinti bei pajausti, kas per tiek laiko yra pasiekta, kokios transformacijos įvyko, nuo ko pradėta ir kur link bus keliaujama toliau.

Atvykite ir dalyvaukite renginiuose, pabendraukite su savo mylimais autoriais, susitikite su puikiais atlikėjais, o knygas užsisakykite internetu www.knyguklubas.lt. Mėgaukitės nuostabia atmosfera ir nevarkite su pirkiniais, kuriuos galite patogiai užsisakyti internetu ir jie atkeliaus tiesiai į Jūsų namus!

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai