Lapkričio 27, 2019
Šiaurės Londone – menininkės Živilės Kasparavičiūtės darbų paroda „We all have a hunger“
Živilė Kasparavičiūtė.

Gruodžio 7 d. Islingtone įsikūrusioje kavinėje „Vagabond N7“ bus atidaryta Londone gyvenančios ir kuriančios menininkės Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbų paroda „We all have a hunger“, kurioje tarp jau žinomų darbų eksponuojami ir nauji, Šveicarijoje beieškant naujų gyvenimo vėjų sukurti paveikslai.

Ne vienas meno gerbėjas kilsteli antakį žvelgdamas į ekspresyvių Živilės kūrinių herojus, dažnai įžūliai rodančius liežuvį, begėdiškai besidarančius asmenukes ar atvirai demonstruojančius savo tamsiąją asmenybės pusę. Kiekvienas jų turi savo istoriją, atsiradusią iš tam tikrų asmeninių tapytojos patirčių, žiniasklaidoje vyraujančių temų ir muzikos. Kai kurie iš tų herojų iš tiesų kelia klausimų, o gal iš pirmo žvilgsnio duoda klaidingus atsakymus. Kaip ir kodėl – viskas reikalauja konteksto, kuriam nesant bet kas gali būti nuteisiamas be priežasties.

Menininkė džiaugiasi neįprastu parodos formatu ir kviečia londoniečius prieš išsivažinėjant švęsti Kalėdų susėsti prie kavos puodelio ir akis į akį pasišnekučiuoti apie meną.

„Vis dažniau sulaukiu žinučių iš žmonių, besiteiraujančių apie mano kūrybą – nuo teptuko paėmimo į rankas iki dalyvavimo meno bendruomenės gyvenime. Visada noriai dalinuosi patirtimi, žaviuosi meno mylėtojų įžvalgomis ir interpretacijomis. Visgi mano darbai jų akyse įgyja naują prasmę, kai tas įžvalgas papildau istorijomis, kurias paprastai pasakoju tik akis į akį, nes autentiškais išgyvenimais paremta kūryba iš tiesų reikalauja daug drąsos ir todėl drobėje kai kas išreiškiama simboliais. Sakyčiau, jog tik besikalbant su žmogumi mano kūriniai tampa iš tiesų pabaigti, mat pokalbyje susitinka du skirtingi pasauliai, iššifruojami kūrybiniai ženklai, gimsta supratimas,“ – apie savo pasirinkimą surengti parodą kavinėje ir apie meną pasišnekučiuoti prie kavos puodelio aiškina Živilė.

Norėdami susitarti dėl susitikimo, užpildykite kontaktinę formą el. puslapyje  www.zivilekasparaviciute.com arba tiesiog parašykite menininkei žinutę soc. medijose: @artbyzivile (Instagram), Art by Zivile Kasparaviciute (Facebook).

We All Have a Hunger, 2018. Acrylic on canvas
80 x 80 cm. We All Have a Hunger, 2018. Acrylic on canvas 80 x 80 cm.

Živilė Kasparavičiūtė – Londone gyvenanti ir kurianti dailininkė, įkvėpimo besisemianti iš tradicinės ir socialinės žiniasklaidos, savirefleksijos ir asmeninių santykių. Neturėdama formalaus meninio išsilavinimo, ji kuria vadovaudamasi intuicija, nevengdama spontaniškumo.

2011 m., paskutiniais lietuvių filologijos studijų Vilniaus universitete metais, Živilė išvyko naujų potyrių ieškoti į Londoną. Vos pasiėmusi universiteto diplomą, griebėsi teptukų, kurių nepaleidžia iki šiol. „Gyvenimo patirtis parodė, kad kūrybinė veikla yra reikšminga mano identiteto dalis, suteikianti prasmės kasdienybei, padedanti nepasiklysti saviieškos kelyje ir statyti tiltus tarp vidinio ir išorinio pasaulių“, – šitaip tapybos vietą savo gyvenime apibūdina menininkė.

Živilės paveiksluose tyrinėjamas žmogaus laikinumas ir laiko tėkmė, demaskuojami vidiniai demonai. Dažnai atkreipiamas dėmesys į savimonę ir nepaliaujamas vidinio pasitenkinimo bei vietos po saule paieškas. Nemažai jos tapybos darbų, varijuojančių nuo universaliai suprantamo grožio bei vertybių iki bjaurumo estetikos, jau yra suradę įvairiose šalyse gyvenančių žmonių namus. O nesuradusieji nenuilstamai klajoja lyg kokie laisvamaniai bastūnai nuo šalies iki šalies, nuo sienos iki sienos vis pasakodami savo istorijas naujai sutiktiems prašalaičiams.

Parodos adresas:
Kavinė „Vagabond N7“
105 Holloway Rd
London N7 8LT

Kavinės darbo laikas:
P–Pn 7:30 – 17:00
Š–S 9:00 – 18:00

Raktažodžiai: Savaitgalis LondoneMenas Londone

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai