Birželio 13, 2019
Meno terapija Londone: braškių mergaitė ir žymieji Manolo aukštakulniai

Raudonai muštų sienų ir tviskančių krištolo sietynų fone, Wallace kolekcijos (Wallace Collection) buduaru pavadintame kambaryje tarp vienas už kitą prašmatnesnių paveikslų žvelgia nedrasi mergaitė. „The Strawberry Girl“ – tai kone žymiausias anglų tapytojo Joshua Reynolds darbas. Viena mano draugė gyvenimo Londone laikais dažnai užsukdavo pasigrožėti šiuo paveikslu. Ypatingai jei būdavo skaudu ir liūdna. Svečiuodamasi sostinėje ji iki šiol visuomet pasisveikina su mergaite. Šviesia muslino suknele, perrišta raudona juosta ir dekoruota žaviu kaspinu, turbanu švelnius vaikiškus plaukus pridengusi ir braškių kraitę laikantį mergaitė jai suteikdavo kažkokio nepaaiškinamo lengvumo jausmą. Mergaitės blyškus veidas ir nevaikiškai tvirtai suspaustos lūpos įkvėpdavo naujų jėgų.

The Strawberry Girl. The Strawberry Girl.

Kodėl mums kartais labai reikia meno rašo Alainas de Bottonas ir Johnas Armstrongas knygoje „Menas kaip terapija“. Kad ir kaip viskas aplinkui atrodo nyku ir niūru, žvelgiant į gražų paveikslą atgyja tikėjimas. Menas suteikia vilties. Menas moko „kentėti sėkmingiau“, suteikia vidinės pusiausvyros, padeda tobulėti ir augti, pažinti save.

Londono Wallace kolekcija – puiki vieta meno terapijai. Daugiau nei dvidešimtyje galerijų rasite romantiškų 18 amžiaus prancūzų paveikslų, baldų, porceliano gaminių. Vienas iš romantiškiausių kolekcijos paveikslų ne tik „Mergaitė su braškėmis“, bet ir tapytojo Jean-Honoré Fragonard kūrinys „Supynės“ (The Swing). 

Tiesą pasakius, Wallace kolekcija yra vienas iš Londono perlų. Ji nėra tokia populiari kaip garsiosios Londono meno galerijos, tačiau ne mažiau kerinti. Nors sakoma, kad lankytojų skaičius gerokai šoktelės, nes šią vasarą tarp Wallace meno kolekcijos kūrinių galima pasigrožėti ir Manolo Blahnik aukštakulniais. Taip, tais pačiais dėl kurių iš proto kraustėsi serialo „Seksas ir miestas“ herojės. Tik Manolo aukštakulniai šįkart pasirodys visiškai kitokiame amplua: „An Enquiring Mind: Manolo Blahnik at the Wallace Collection“ pavadintoje parodoje bateliai virs meno kūriniais ir rikiuosis greta šedevrų, kurie įkvėpė dizainerį. Kino filmui „Marie Antoinette“ skirti aukštakulniai puikuosis priešais minėtas „Sūpynes“, o puošnūs juodi bateliai lygiuosis šalia Frans Hals portreto „The Laughing Cavalier“. Visus dešimt galerijos kambarių puošia daugiau kaip 160 poros batų.

Pasak garsiojo batų meistro, 76-erių Manolo Blahnik, pasigrožėti Wallace meno kolekcijomis jis vis užsuka jau beveik penkiasdešimt metų. Savo ruožtu Wallace padarė tikrą išimtį: tai pirmasis kartas kada galerijoje demonstruojami kito dizainerio darbai.

Aplankyti Wallace kolekcija galite nemokamai, kasdien nuo 10 iki 17 val. Galerija organizuoja nemokamus ar specialius turus, daugiau informacijos galite rasti jų tinklapyje. Manolo Blahnik paroda galerijoje vyks iki rugsėjo 1 d. 2019. Aplankyti taip pat galima nemokamai. Wallace Collection, Hertford House, Manchester Square, Londonas W1U 3BN. I: www.wallacecollection.org.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai