Lapkričio 12, 2019
Garsiajame Londono Notting Hill rajone – spektaklis lietuviams
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
Spektaklio Londone organizatorė Laura Nenartavičienė su Eimučiu Kvoščiausku. Dešinėje - The Tabernacle teatro salė.

Londono vakaruose esantis Notting Hill rajonas visame pasaulyje garsėja spalvotais namų fasadais, kiekvieną šeštadienį veikiančiu Portobello senienų ir antikvaro turgumi, kasmetiniu karnavalu ir ypatingai knygynu, kurio savininką kino filme Notting Hill suvaidino Hugh Grant’as. Vasario 1 d. šiame rajone lietuviai išvys savo scenos žvaigždę: EIMUTĮ KVOŠČIAUSKĄ. Žymus aktorius Londono publikai pristatys jautriai juokingą spektaklį „VIETŲ NĖRA“. Tai istorija apie jauną žmogų, bandantį nesuklupti nuo skubėjimo ir susireikšminimų išprotėjusiame pasaulyje.

Vakaras lietuviams vyks jaukioje The Tabernacle teatro salėje, talpinančioje apie tris šimtus žiūrovų. Šis buvusios bažnyčios pastatas žavi raudonų plytų ir terakotos fasadu, iš abiejų pusių stūksančiais bokštais ir yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas.

„Vietų nėra“ Lietuvoje sulaukė išskirtinio žiūrovų dėmesio ir rodomas jau dešimtus metus. „Labai gražus skaičius. Ir širdimi jaučiu, kad tai bus atsisveikinimo spektaklis. Buvo gražus laikas ateiti, dabar puikus laikas išeiti. Visoje Lietuvoje vyks atsisveikinimo spektakliai, ta proga atvyksime ir į Londoną“, - sako Eimutis, kuris šiame spektaklyje demonstruoja neabejotiną meistriškumo viršūnę: per pokalbius telefonu jis įkūnija net trisdešimt skirtingų personažų, tokių kaip kantriąją ponią Fišbern, ekscentriškąjį virtuvės Šefą, nusmailinto balselio ir ypač lėto būdo sekretorę Stefani, kuri jau tapo moteriškosios auditorijos favorite, modelio Naomi Campbell padėjėją Braisą. „Pamenu kaip kažkuomet man gimė idėja, kad būtų įdomu atlikti ir skambinančiojo ir atsakančiojo į skambutį vaidmenis. Pasidalinęs šiomis mintimis su kolegomis, gavau padrąsinimą, kad idėja puiki. Ir štai vieną dieną sulaukiu skambučio iš režisieriaus. Jis man pasiūlo vaidinti spektaklyje ir duoda perskaityti pjesę. Pradedu skaityti ir iškrentu iš koto – būtent tai, ko ieškojau, tik trisdešimt devyniais kartais sunkiau! Taigi... minties galybė...“, - juokiasi E. Kvoščiauskas.

The Tabernacle -  šis buvusios bažnyčios pastatas žavi raudonų plytų ir terakotos fasadu, iš abiejų pusių stūksančiais bokštais ir yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas. The Tabernacle - šis buvusios bažnyčios pastatas žavi raudonų plytų ir terakotos fasadu, iš abiejų pusių stūksančiais bokštais ir yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas.

Spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas sako, jog tai, ką Eimutis daro scenoje, yra aktorinis stebuklas. „Viena diena, viena vieta, vienas veikiantis žmogus. Bet kiek tame aistros ir gaivalo, absurdo ir tikėjimo. Labai aktuali tema. Juk kiekvieną dieną kenčiame nuo susireikšminimų, bandymų išsilaikyti skubėjimo karuselėje. Aktorine prasme šis spektaklis turėtų pagimdyti žvaigždę, nes aktorius, sutikęs šią pjesę suvaidinti, privalo būti meistras. O man šis darbas buvo  dovana, nes dirbti su aktoriumi, kuriam Dievulis ne tik nepagailėjo talento, bet dar pridėjo ryžto, darbštumo, užsispyrimo ir tikėjimo yra didžiulė atgaiva “, - teigia režisierius.

Londone spektaklį organizuoja buhalterines paslaugas teikianti kompanija LS Consultants info LLP. Nuotraukoje kompanijos įkūrėjos Laura Nenartavičienė ir Sandra Širvienė. Londone spektaklį organizuoja buhalterines paslaugas teikianti kompanija LS Consultants info LLP. Nuotraukoje kompanijos įkūrėjos Laura Nenartavičienė ir Sandra Širvienė.

Londone spektaklį organizuoja buhalterines paslaugas teikianti kompanija LS Consultants info LLP. Viena iš kompanijos įkūrėjų Laura Nenartavičienė įsitikinusi, kad menas ir kūryba turi žengti drauge su tiksliųjų mokslų profesijomis. „Neverta užsidaryti tik ties teisiniais ir buhalteriniais reikalais, esant galimybei reikia plėsti paslaugų spektrą. Daug bendrauju su tautiečiais, kalbame ne tik darbiniais klausimais, bet ir apie Lietuvą, gyvenimą svečioje šalyje. Ne kartą teko išgirsti, kad Anglijos lietuviai pasiilgsta teatro. Esu veiklus žmogus, mėgstu organizuoti renginius, o spektaklis „Vietų Nėra“ tikrai vertas Londono scenos, tad nusprendžiau būtinai jį parodyti Londono lietuviams ir svečiams. Be to, aš ir pati labai myliu teatrą!“, - sako spektaklio Londone organizatorė.

Spektaklis „Vietų nėra“ Londone bus rodomas vasario 1 d. 2020, 19 val. Vieta: The Tabernacle, 34-35 Powis Square, W11 2AY. Bilietai: £16.76 – £29.70. Įsigyti bilietus galite  https://www.eventbrite.co.uk/e/zmogiskoji-komedija-vietu-nera-tickets-77343944821

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai