Sausio 22, 2019
„Roma“ ir „Favoritė“ gavo po 10 nominacijų „Oskarams“
Roma.

Režisieriaus Alfonso Cuarono (Alfonso Kuarono) filmas „Roma“ – odė jo vaikystei 8-ajame dešimtmetyje Meksiko mieste – ir Jorgo Lantimo (Yorgos Lanthimos) kostiuminė komiška kino drama „Favoritė“ (The Favourite) antradienį triumfavo gavę po dešimt nominacijų „Oskarams“.

Geriausio filmo kategorijoje nominuotos šios juostos: „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born), „Roma“, „Žalioji knyga“ (Green Book), „Favoritė“, „Juodoji pantera“ (Black Panther), „BlacKkKlansman“, „Bohemijos rapsodija“ (Bohemian Rhapsody) ir „Vice“.

„Romos“ platintoja srautinio siuntimo milžinė „Netflix“ gavo pirmą savo geriausio filmo nominaciją, kurios labai troško. Kino studija „Marvel“ taip pat įstojo į šį klubą su „Juodąja pantera“ – pirmuoju filmu apie superdidvyrius, pelniusiu geriausio filmo nominaciją.

Populiarus romantinis miuziklas „Taip gimė žvaigždė“ buvo nominuotas aštuoniose kategorijose, įskaitant geriausios aktorės nominaciją šiame filme vaidinančiai Lady Gagai (Leidi Gagai), bet jo pagrindinio vaidmens atlikėjas ir režisierius Bradley Cooperis (Bredlis Kuperis) nebuvo pasiūlytas apdovanoti už savo režisūros debiutą.

Tuo metu „BlacKkKlansman“ kūrėjas Spike'as Lee (Spaikas Li) pirmą kartą nominuotas geriausio režisieriaus kategorijoje. 

Šių metų „Oskarai“ bus įteikti per tviskančią ceremoniją Holivude vasario 24 dieną.

Kino meno ir mokslo akademijos vardu nominantus antradienį ryte Los Andželo teatre „Samuel Goldwyn Theatre“ paskelbė vedėjai Kumailas Nanjiani (Kumailas Nandžianis) ir Tracee Ellis Ross (Treisi Elis Ros).

Į geriausio aktoriaus vardą pretenduoja B. Cooperis, Christianas Bale'as (Kristianas Beilas) iš „Vice“, filme „At Eternity's Gate“ nusifilmavęs Willemas Dafoe (Vilemas Defo), Rami Malekas (Ramis Malekas) iš „Bohemijos rapsodijos“ ir Viggo Mortensenas (Vigas Mortensenas) iš „Žaliosios knygos“.

Geriausios aktorės kategorijoje be Lady Gagos nominuotos Yalitza Aparicio (Jalica Aparisio) iš „Romos“, Glenn Close (Glen Klouz), suvaidinusi juostoje „The Wife“, Olivia Colman (Olivija Koulman) iš „Favoritės“ ir Melissa McCarthy (Melisa Makarti), nusifilmavusi juostoje „Can You Ever Forgive Me?“.

Geriausios antrojo plano aktorės kategorijoje nominuotos „Vice“ nusifilmavusi Amy Adams (Eimi Adams), „Romoje“ pasirodanti Marina De Tavira, Regina King (Redžaina King) iš filmo „If Beale Street Could Talk“ ir Emma Stone (Ema Stoun) bei Rachel Weisz (Reičel Vais) iš „Favoritės“. M. De Taviros nominacija kiek nustebino, turint omenyje, kad nebuvo nominuota Claire Foy (Kler Foi) iš „Pirmojo žmogaus“ (First Man).

Dėl geriausio antrojo plano aktoriaus statulėlės varžosi Mahershala Ali (Maheršala Ali) iš „Žaliosios knygos“, Adamas Driveris (Adamas Draiveris) iš „BlacKkKlansman“, Samas Elliottas (Semas Eliotas) iš „Taip gimė žvaigždė“, Richardas E. Grantas (Ričardas E. Grantas) iš „Can You Ever Forgive Me?“ ir Samas Rockwellas (Semas Rokvelas) iš „Vice“. Nominacijos negavo Timothee Chalamet ((Timoti Šalamė), nusifilmavęs juostoje „Gražus berniukas“ (Beautiful Boy).

Laikotarpis prieš nominacijų paskelbimą buvo neramus ir Akademijai, ir kai kuriems į kovą dėl „Oskarų“ įsitraukusiems filmams. Netrukus po to, kai buvo paskelbtas vedėju, komikas Kevinas Hartas buvo priverstas pasitraukti dėl senų homofobiškų įrašų socialiniame tinkle „Twitter“, už kuriuos galiausiai atsiprašė. Tad likus mėnesiui iki „Oskarų“ įteikimo ceremonijos ji neturi konferansjė ir tikriausiai jau nebeturės.

Kai kurie filmai, tokie kaip Peterio Farrelly (Piterio Farelio) „Žalioji knyga“ ir Freddie Mercury (Fredžio Merkurio) biografija „Bohemijos rapsodija“, susiduria su vis naujomis priešiškos reakcijos bangomis, nors jų sąskaitose vis daugėja apdovanojimų.

Šeštadienį „Žalioji knyga“ pelnė pagrindinį Amerikos prodiuserių gildijos (PGA) apdovanojimą, kuris yra neblogas būsimos „Oskarų“ šlovės indikatorius. Per 10 metų PGA laimėtojas geriausio filmo „Oskarą“ gavo aštuonis kartus.

Tuo tarpu B. Cooperio „Taip gimė žvaigždė“ ilgą laiką atrodė potencialiai nenugalimas, kol patyrė pralaimėjimą. Nors jau pelnė pavydėtinai daug apdovanojimų ir per 400 mln. dolerių (352,3 mln. eurų) viso pasaulio kino teatruose, šis giriamas perdirbinys buvo kone visiškai ignoruotas per „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremoniją. Vis dėlto ši juosta yra vienintelė, gavusi pagrindines nominacijas praktiškai visose gildijose.

Kaip pranešama, Kino meno ir mokslo akademija, pasitraukus K. Hartui, per 91-ąsias „Oskarų“ dalybas planuoja apsieiti be vedėjo. Anksčiau ji taip yra pasielgusi vos vieną kartą, per prastos reputacijos 1989 metų transliaciją, kai buvo rodomas ilgas muzikinis numeris su Robu Lowe (Robu Lou) ir Snieguole.

Pernai „Oskarų“ reitingai buvo itin prasti – sumažėję 20 procentų. Transliaciją stebėjo maždaug 26,5 mln. žiūrovų. Nors visų apdovanojimų įteikimo ceremonijų reitingai bendrai mažėja, praėjusių metų „Oskarų“ nuosmukis paskatino Akademiją koreguoti šiemetinę transliaciją. Pradinių planų įsteigti naują populiaraus filmo kategoriją buvo atsisakyta, bet Akademija planuoja kai kuriuos apdovanojimus įteikti ne transliacijos metu, o transliaciją apriboti trimis valandomis.

BNS inf.

Raktažodžiai: KinasPasaulisHolivudas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai