Rugsėjo 21, 2012
„National Geographic“ geriausios keliautojų nuotraukos
LONDONIETĖ,
Šalia Morondavos miesto vakarinėje Madagaskaro pakrantėje yra senovinis baobabų miškas. Šiuos medžius Malagasių genties žmonės laiko šventais. Nenuostabu – vaikštant po šią tūkstantmečius skaičiuojančią milžinų girią jautiesi beveik magiškai. © Ken Thorne
„National Geographic“ paskelbė 2012 metų keliautojų fotografijų konkurso (Traveler Photo Contest 2012) nugalėtojus. Iš viso konkurse dalyvavo 6615 fotografai iš 152 pasaulio šalių, kurie vertinimo komisijai pateikė virš 12 tūkst. nuotraukų. Iš jų vertintojai išrinko 11, kurių autoriai buvo apdovanoti nuo fotografijos ekspedicijos į Galapagus iki 200 JAV dolerių vertės dovanų kuponų fotoprekėms.  

Absoliučiu nugalėtoju tapo kanadietis Cedric Houin konkursui pateikęs nuotrauką iš Afganistano kirgizų gyvenimo, pavadintą „Drugelis“ („Butterfly“). Tarp kitų laureatų – kadrai fiksuojantys gamtą ir žmones įvairiausiuose pasaulio kampeliuose.   
 
 
Nugalėtojas Cedric Houin: Šis kadras buvo užfiksuotas kirgizų gyvenamose vietose Wakhan'o slėnyje. Artumas ir intymumas, kurį kamera pagavo šeimyninės jurtos viduje, yra didžiulis kontrastas žiauriai kasdienybei su kuria susiduria ši klajoklių gentis. Iki artimiausio kaimo pėsčiomis eiti tektų daugiau nei savaitę, o gyvenama čia 4300 metrų aukštyje. Bet nepaisant to, senovinį ir tradicinį gyvenimo būdą keičia civilizacija - dešinėje nuotraukos pusėje matyti televizorius ir garso aparatūra, taip pat jie naudojasi saulės baterijomis, palydovinėmis lėkštėmis bei mobiliaisiais telefonais. 


Vo Anh Kiet: H'Mong mažumai priklausantys vaikai ūkanotą dieną žaidžia su balionais Vietnamo Ha Giang provincijoje Moc Chao mieste. „Ši nuotrauka – lyg sapnas, kuriame neegzistuoja laikas. Toks įspūdis kyla ne vien dėl juodai baltų spalvų ir jokių modernumo ženklų nebuvimo, bet ir dėl to, kad joje užfiksuotas veiksmas, kuris galėtų vykti bet kurioje planetos vietoje bet kuriuo metu. Vaikai visur mėgsta žaisti su balionais. Rūkas ir švelnus fotografijos fonas dar labiau sustiprina įspūdį, kad čia užfiksuota tai, ką kažkada prisiminei“, - taip nuotrauką įvertino komisijos narė Alexandra Avakian. 


Andrea Guarnerl: Per Velykas Trapani mieste (Sicilijos sala, Italija) vyksta procesija, vadinama il Misteri de Trapani, kurios metu tikintieji ant savo pečių neša scenas, vaizduojančias Kristaus kančią. Nešėjai pailsėti gali tik saulei patekėjus. „Šios nuotraukos sėkmę lėmė ant Jėzaus ikonos krintanti šviesa bei įvairios visą naktį skulptūras nešusių vyrų veidų išraiškos. Žinojimas kada ir kaip derinti skirtingą apšvietimą vienoje fotografijoje yra tai, kas skiria pilką ir neįdomią nuotrauką nuo tos, kuri yra ir estetiška, ir informatyvi“, - komentavo A.Avakian. 

 
Sau Khiang Chau: L. Da Vinčio „Paskutinė vakarienė“? Ne, tai tiesiog tarpusavyje diskutuojantys senoliai šiaurės vakarų Maroko Chefchaouen mieste. 


Fotografė Camila Massu: „Čia – mano sesuo Čilės pietuose. Mes sėdėjome prie židinio savo vasarnamyje ant ežero kranto, kai staiga pradėjo nežmoniškai lyti. Dėl šio kadro abi lėkėme link ežero.“


Ken Bower: Gasadaluro kaimelis Mykines saloje (Farerai). Čia gyvena 16 žmonių – iki 2004-ųjų, kai buvo iškastas tunelis, civilizaciją jie pasiekti galėjo tik kopdami stačiu 400 metrų kalnu. „Tądien buvo neįprastai saulėta, todėl teko palaukti debesų, kad apšvietimas taptų švelnesniu. Ilgas nuotraukos išlaikymas (1 minutė ir 10 sekundžių) man padėjo pavaizduoti vėjo bei atšiaurios jūros jėgą šiose nuo pasaulio izoliuotose salose“, - pasakojo K.Bower.


Fred An: „Tai – japoniškas klevas, esantis Portlando japoniškuose soduose. Stengiausi šį dažnai fotografuojamą medį pateikti kitu kampu“, - kalbėjo fotografas Fred An. 


Peter DeMarco: Bagano slėnyje (Mianmaras) yra daugiau nei 2 tūkstančiai budistų šventovių ir pagodų. Ūkininkai savo galvijus augina ir gano šimtmečius skaičiuojančių pastatų apsuptyje. Geriausias būdas pažinti šias apylinkes – skristi oro balionu arba keliauti dviračiu.  
 

Lucia Griggi: Fidžio pakrantėje banglentininkas neria po aršaus vandenyno bangomis. 


Michelle Schantz: Šiaurės pašvaistė virš vienišo namelio Finmmarke, Norvegijoje. 


Raktažodžiai: Fotografijanuotraukoskelionės

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta