Sausio 6, 2010
Nepraktiškas mylimasis
© Londonietė.

Šiąnakt sapnavau sniegą. Visai neromantiškai, bet apie tai, kaip negalėjau nusigauti iki darbo, nes, nukloti po sniegu, sustojo metro, traukiniai, autobusai. Kaip stresavau drauge su visa Anglija išvydusi termometrą: - 2 laipsniai šalčio.

Sapnas šį kartą išsipildė. Nusigauti iki knygų krautuvės šiandien įmanoma, bet nusprendžiau nesivarginti, nes šiaip trisdešimt minučių trunkanti kelionė gali tęstis iki dviejų valandų ar net daugiau. Patogiai įsitaisiusi prieš didžiulį langą įsijungiau Facebook'ą, kuris apie svarbiausias dienos žinias informuoja geriau nei naujienų agentūros. Viena draugė jau 9.30am nulipdė sniego senį, pavadino ji Pedro, nufotografavo ir spėjo pasidalinti nuotraukomis. Kita diskutuoja apie tai, kaip BBC pagrindine naujiena tapo keli centimetrai sniego, o britai it pamišę puolė į prekybos centrus nusipirkti būtiniausių produktų, mat juos gali užpustyti taip, kad  net kojos iš namų neiškels.

Prisimenu gilią šaltą lietuvišką žiemą. Kai net snarglys nosyje užšaldavo, kai sunkiai pajudėdavau 'apmūturiuota' kailiniais, o pargriuvusi atrodydavau kaip aukštyn kojom apvirtęs vabalas, bandantis atsistoti ant kojų. Girgždantis sniegas žėrėdavo tarsi nupurkštas brangiausiais pasaulyje blizgalais ir tikėdavau pasaka, kad taip žiba po laukus išbarstyti laumės pelenai. Prisimenu kaimyną su didžiule lopeta raižantį takelius – iki šulinio, iki pašto dėžutės, iki pagrindinio kelio... Ir kaip sniege radau stebuklingą žiedelį (mamos dar pavasarį pamestą vestuvinį žiedą).

Visi laukia sniego. Vieni tam, kad nereikėtų eiti į įgrisusį darbą. Vaikai tikisi mokyklos suolą iškeisti į rogutes ir vietinį kalną. Įsimylėję svajoja apie romantiškai iš debesų krintančias snaiges ir pasimatymą prie gatvės žibinto, kurio švelni šviesa nuspalvina veidus maloniu atspindžiu. 

Sniegas apverčia mūsų planus aukštyn kojom, kaip nepraktiškas nenuspėjamas mylimasis uždaro kelius, viską nupiešia viena spalva, o paskui dingsta greičiau nei atėjo, palikdamas upes drumzlino vandens ir eiles tirpstančių besmegenių.

 

Raktažodžiai: uzrasaisantykiaiLondonasmeilesniegas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai