Liepos 1, 2019
Beždžionių planeta
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ

Londonietės vasaros numerį galite užsisakyti čia:

Siuntimas

Pasaulį valdo jausmai. Mus dažniausiai kontroliuoja ne faktai, ne logika, ne skaičiai ir netgi įrodymai, o primityvūs instinktai ir emocijos. Todėl kai supykstame, bijome, pavydime ar tiesiog užplūsta nenumaldomas noras daužyti lėkštes vietoje civilizuoto pokalbio – tai mumyse tūnanti beždžionė, žvėries smegenys, valdomos tik kelių faktorių: saugumo, įpročių, instinktų, prisiminimų ir savanaudiškumo. 

Neuromokslininkė Gabija smegenims paskyrė gyvenimą. Teko lankytis jos seminare. Nuostabu, kai sudėtingus mokslininkų atradimus galima pritaikyti mūsų kasdienybėje ir jų pagalba tapti stipresniais ne tik fiziškai, bet ir emociškai, pažinti save. Juk mes tuo ir unikalūs, kad šalia žvėries smegenų turime ir žmogiškąsias, kurioms, skirtingai nuo galingos beždžionės, svarbiausia racionalumas, tobulėjimas, žinios, mąstymas, atjauta, kūrybingumas ir supratingumas. Su savo smegenimis, pasak Gabijos, turime elgtis tarsi su vaikais, jas mylėti, auginti, skatinti, globoti, puoselėti, o ne prieštarauti, neigti, kritikuoti ‘kvailus’ prisigalvojimus ir stengtis po žemėmis užkasti, mūsų manymu, negeras mintis. Anksčiau ar vėliau jos vis tiek sugrįš. Tol, kol nesuprasime priežasties, kodėl jos išvis atsiranda. Ir su ta priežastimi susitvarkysime.

Šis Londonietės numeris ne tik apie smegenis, bet ir apie joms taip naudingus pabėgimus. Gamta yra viskas: nemokama meditacijos vieta ir nieko nekainuojančios medicinos paslaugos. Maudynės miške, šaltų krioklių dušas, naktys tūkstančių žvaigždžių viešbučiuose - pati geriausia terapija. Kaip ir menas, kuris visada suteikia vilties.

Bėkime į miškus, laukus, įkvepiančias parodas ar operos festivalius su piknikų krepšiais. Mylėkime savo kūną ir, ne, ne sielą, o smegenis! Ieškokime gėrio ir grožio. Bet prisiminkime, jog kartais bėgame ne nuo minios, o nuo vieno vienintelio žmogaus. Pažiūrėkite į veidrodį – jis visada su jumis. Tad pasirūpinkite, kad tai visuomet būtų maloni kompanija.

Raktažodžiai: Londonietės užrašaiŽurnalas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai