Gegužės 29, 2016
BLOGas. Interviu su Buvau Ten blogeriais

{Papasakokite apie save ir savo blogą Buvau Ten}

Aš – Jolanta ir mano gyvenimo bei kelionių draugas Dalius esame šio blogo įkūrėjai. Šiuo metu įsikūrę Londone, čia dirbame, o laisvalaikiu stengiamės kuo daugiau pamatyti, tiek šioje šalyje, tiek užsienyje – juk iš Londono keliauti taip patogu. Buvauten.lt yra kelionių blogas – pasakojame savo kelionių įspūdžius ir dalijamės informacija, kaip mums sekėsi savarankiškai planuotis kelionių maršrutus. Daugiausiai blogo straipsnius rašau aš, o Dalius kuria filmukus iš mūsų kelionių ir kartais parašo apie vyriškus reikalus kelionių metu, pavyzdžiui, vairavimą ir automobilių nuomą. Kartais bloge turime svečių – draugai papasakoja apie savo aplankytas vietas ir patirtus nuotykius, kas mums taip pat įdomu, kaip ir patiems keliauti. Labai dažnai į keliones išsiruošiam ne vieni, o aštuonių ar netgi daugiau draugų grupė. Nors mūsų draugai išsibarstę po Europą, bet sugebame iš skirtingų vietų susiorganizuoti velniškai smagius susitikimus ir keliones kartu. Neseniai pradėjome siūlyti pagalbą planuojantis kelionių maršrutus. Šiuo metu didžiausias susidomėjimas yra kelionėms į JAV, tokių maršrutų suplanuojame daugiausiai.{Kaip šio blogo idėja šovė į galvą}

Dabar atrodo, kad šis blogas atsirado labai natūraliai. Pradėjome keliauti, ieškoti informacijos apie keliones ir pastebėjome, kad apie kai kurias vietas informacijos lietuviškai labai trūksta. Ir patiems norėjosi pasidalinti savo įspūdžiais ne tik su draugais, bet ir su nepažįstamais žmonėmis, kurie yra visai kitame pasaulio krašte, bet taip pat kaip ir mes domisi kelionėmis. Šis blogas mums yra lyg užrašų knygutė prisiminimams apie aplankytus kraštus. Užrašant patirtus įspūdžius, jie išlieka gyvesni ir netgi po kelerių metų smagu paskaityti ir prisiminti, ką matėme ir patyrėme.

{Rašote savo malonumui, ar turite verslo planą}

Rašome savo malonumui, bet kelionių maršrutus planuojame už mokestį. Tai labai individuali paslauga, su norinčiais keliauti bendraujame vos ne kasdien, kol sudėliojame būtent jiems tinkantį savarankiškos kelionės maršrutą.{Kokius blogus patys skaitote ir rekomenduojate kitiems}

Man įdomiausi tie, kurių autoriai po tolimus kraštus keliauja ilgai, be laiko limitų. Taip giliau pažįsta to krašto kultūrą, pamato ir patiria daugiau nei eilinis atostogautojas. Vienas iš tokių – Monikos Pociūtės blogas https://medium.com/@monikapociute. Svajoju, kad ir mums vieną dieną bus galimybių keliauti neribotą laiko periodą J Taip pat paskaitau apie Londone gyvenančios lietuvės Lauros klajones po pasaulį ar įdomias vietas Londone: http://www.dolcevitabylaura.blogspot.com.{Kas sunkiausia rašant blogą? Ir kaip su tuo kovojate?}

Sunkiausia būna rasti laiko nuotraukų atrinkimui. Iš kelionių jų parsivežame labai daug, o atrinkti tas, kurias įkelti į Buvauten.lt ir parodyti pasauliui, užtrunka ilgokai. Stengiuosi bent kelis vakarus po darbo skirti laiko nuotraukoms, o vasarą tas ypač sunku, nes labiau norėtųsi išlėkti į kokį parką, negu leisti laiką prie prie kompiuterio.

{O kas labiausiai džiugina}

Labiausiai džiugina skaitytojų atsiliepimai, tada suprantame, kad tai, ką darome yra naudinga ir reikalinga, ir skatina rašyti toliau.

{Kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojatės}

Retai lieka laiko susimąstyti apie tikslus ir pasiekimus. Dažniausiai galva būna užimta darbu, o po darbo – kelionių ir laisvalaikio planais. Bet turbūt tuo abu labiausiai ir džiaugiamės – laisve ir galimybėmis keliauti. Abu užaugome mažame miestelyje Šiaurės Lietuvoje, ir tuo metu nė vienas neturėjom galimybių pakeliauti ir pamatyti pasaulį. Turbūt prieš 15 metų net minties nebuvo, kad galėsim tiek laiko bei finansų skirti kelionėms. Tad tikriausiai naujos patirtys ir galimybės pažinti pasaulį yra mūsų svarbiausi pasiekimai.

{Kokie planai ateityje}

Ateities planai nėra konketūs ir jų kasdien vis daugėja, ypač Daliaus galvoje. Pas jį veikia toks nuolat dirbantis idėjų fabrikėlis, tik spėk viską įgyvendinti J Bet gerai žinome, kad abu norime toliau keliauti ir artimiausiu metu aplankyti Aziją, bei pakeisti gyvenamąją vietą, galbūt į Škotiją.

{Kuris jūsų blogo įrašas jums brangiausias, įsimintiniausias}

Labai sunku išsirinkti – lygiai taip pat, jei kas paklaustų, kuri kelionė buvo įsimintiniausia ir brangiausia. Visos jos savotiškos, kitokios, savaip svarbios ir įsimenančios. Kelionė po vakarinę ir centrinę JAV dalį tiesiog užbūrė nežemiškais gamtos vaizdais. Vis norisi atgal, aplankyti, ko nespėjome, kai kuriose vietose pabūti ilgiau. Įrašus iš šios kelionės galima rasti čia: http://buvauten.lt/jav. Tačiau trumpos išvykos Europoje būna nemažiau įdomios, ypač kelionės automobiliu. Ilgiau neišvykę, labai pasiilgstam būti kelyje, matyti nuolat besikeičiančius vaizdus. Mėgstam ieškoti ir atrasti neturistinių, bet įdomių vietų. Kartais visiškai šalia yra tokių dalykų, kurie gali labai nustebinti. Pavyzdžiui, vieta visai netoli gimtinės – Menčių karjeras, kur nepramintais ėjome ir ieškojome žingsniuojančio ekskavatoriaus. Straipsnis apie šią vietą iki šiol yra vienas populiariausių mūsų bloge (http://buvauten.lt/lietuva/menciu-karjeras-marso-kanjonai-akmenes-rajone). 

Raktažodžiai: BlogaiBlogasBlogeriaiKelionių blogasKelionėsLaisvalaikis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai