Rugpjūčio 18, 2016
BLOG'as. Interviu su MapTrotting.com blogere Kristina
Tea Palntation, Chiang Rai, Tailandas.

{Papasakokite apie save ir savo blogą}

Esame nuo pastovios gyvenamosios vietos nepriklausomi 'skaitmeniniai' keliautojai (angl. 'location independent digital nomads') - aš, Kristina ir mano vyras Charlie. Mūsų blogas MapTrotting.com - tai informacijos šaltinis keliaujantiems arba norintiems keliauti savarankiškai. Čia stengiamės parodyti, kad keliauti savarankiškai nėra nei baisu, nei sudėtinga. Ir tai nebūtinai turi būti tolimi egzotiški kraštai. Gyvenant Londone, aplankėme daugybę nuostabių vietų Anglijoje ir to pakakdavo tam kartui, kad praplėsti akiratį, pamatyti ir sužinoti  kažką naujo.    

{Kokią platformą naudojate?}

Naudojame Wordpress.com su papildomai įdiegta Genesis platforma. Nemažai blogerių nemėgsta Wordpress.com dėl kai kurių sudėtingų ir nepastovių turinio bei dizaino valdymo aspektų. Norint individualizuoti tam tikras jau įdiegtas dizaino temas, susiduriama su tam tikrais sunkumais. Genesis struktūros pagalba turinio valdymas bei bendras blogo dizaino kūrimas tampa daug paprastesnis bei stabilesnis.

Kristina ir Charlie. Kristina ir Charlie.

{Kaip šio blogo idėja šovė į galvą?}

Blogą pradėjau rašyti 2011 metais po kelionės į Einsford’ą ir Shoream’ą Kento grafystėje. Besigrožėdama vaizdais nusprendžiau, kad noriu pradėti blogą. Neturėjau įmantraus fotoaparato, net nežinojau kaip pradėti. Rašiau ir fotografavau dėl savęs, norėdama pagerinti anglų kalbą, įkvėpti save daugiau keliauti, daugiau pažinti, daugiau pamatyti. Tai buvo asmeninis dienoraštis ir tada net neįsivaizdavau kur šis tinklaraštis mane nuves.

{Rašote savo malonumui, ar turite verslo planą?}

Šiais metais MapTrotting.com virto daugiau nei tik blogas. Stengiamės suteikti kuo daugiau informacijos apie aplankytas šalis, bei dalintis naudingais patarimais besiruošiantiems keliauti savarankiškai. Stengiamės atvirai ir teisingai įvertinti įvairias atrakcijas, apgyvendinimo sąlygas bei kitus aspektus, svarbius keliaujant. Ką tik išleidome (anglų k.) pirmąją  eBook apie tai, kaip savarankiškai susiplanuoti ilgalaikę kelionę. Viskas parašyta remiantis asmenine patirtimi bei sunkumais, su kuriais susidūrėme planuodami savo kelionę.

Kristinos ir Charlie vestuvės Havajuose. Kristinos ir Charlie vestuvės Havajuose.

{Kokius blogus patys skaitote ir rekomenduojate kitiems?}

Daugiausia skaitome angliškus blogus. Charlie ypač mėgsta skaityti ‘geeky’ blogus, kurie ypatingai praverčia keliaujant. 
Asmeniškai man, be kelionių, patinka fotografijos ir maisto blogai su apetitą keliančiomis nuotraukomis.

Goats on the Road - blogas įkvėpęs mus pamatyti pasaulį, su kuriais beje, ką tik pradėjome bendradarbiauti.

Migrationology - unikalus maisto blogas su nesibaigiančiais patarimais ką ir kur valgyti Pietryčių Azijoje, Japonijoje, Jordanijoje, bei kitos šalyse.

GoLaniGo - neseniai atrastas keliaujančios lietuvių šeimynos blogas.  

The Travelista - prabangių kelionių skaitiniai.

Hippie in Heals - pasakojimai apie gyvenimą Indijoje.

Mėgstamiausi lietuviški blogai:

Dolce Vita By Laura - susipažinome Londone skaitydamos viena kitos blogus ir Laura ne vieną kartą buvo tas įkvėpimas kurio man taip trūko.

Duonos ir Žaidimų - nuostabus maisto tinklaraštis su daugybe smagių receptų ir pasakiškų nuotraukų.

Neringos Blogas - Neringos blogą radau beieškodama kūčiukų recepto. Iki šiol, per kiekvienas Kalėdas juos gaminu pagal Neringos įrašą.   

Gyvenu Gerai - nuostabios kelionių nuotraukos, tikras rojus mano akims.  

Beatos Virtuvė - prisipažinsiu, kad Beata yra vienas iš mano mano taip vadinamų ‘Role models.’

Hue, Vietnamas. Hue, Vietnamas.

{Kas sunkiausia rašant blogą? Ir kaip su tuo kovojate?}

Sunkiausia kai užpuola ‘rašytojo blokas’ arba nuovargis. Ypač sudėtinga rašyti keliaujant, kai po ilgos kelionės norisi ištiesti kojas ir snūstelti. Taip pat sunkumų iškyla jei esant įkvėpimui, nėra laiko rašyti, ypač apie konkrečias vietas, atrakcijas. Būna dienų, kai tiesiog nesirašo, nors laisvo laiko į valias. Tada skaitinėju mėgstamiausius blogus, semiuosi idėjų ir įkvėpimo iš mėgstamiausių vlogų. Kartais būna, kad kažkas nepatiko, bet dėl vieno negatyvo nesinori blogai atsiliepti apie visą kelionę, tad laukiam kol viskas nusistovės ir tada į viską pažiūrim kitu kampu.

Didžiausias įkvėpimas -  blogo skaitytojai, komentarai, elektroniniai laiškai, bei žinutės socialiniuose tinkluose.

Kovojant su ‘rašytojo bloku’ svarbiausia, mano manymu, yra pradėti rašyti. Kad ir kaip nesipina mintys, būtina tiesiog parašyti sakinį ar du ir nebūtinai tuo momentu rašymas turi būti nuoseklus, viską bus galima vėliau suredaguoti.

Rašant gidus dažniausiai išskiriu pagrindines antraštes apie ką eis kalbą ir tada dėlioju tekstą. Taip net nepajaučiu kaip susidėlioja visas turinys ir dažniausiai atsiranda naujų idėjų.

Havana, Cuba. Havana, Cuba.

{O kas labiausiai džiugina?}

Kadangi keliaujame nepriklausomai, labiausiai džiugina tai, kad galime pasidalinti savo patirtimi su skaitytojais, ypač kaip keliauti savarankiškai, sutaupyti pinigų bei laiko. Įvairių kompanijų organizuojamos kelionės dažnai kainuoja brangiau negu mūsų pačių susiorganizuoti nuotykiai. Mes labiau linkę išstudijuoti žemėlapį, pasiskaityti atsiliepimus apie įvairias atrakcijas, išsinuomoti mopedą, dviratį arba automobilį ir savarankiškai nusigauti ten, kur pasak gidų ‘neįmanoma surasti kelio be gidų’.

{Kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojatės?}

Jei jau kalbam apie blogą, tai tikrai manau, kad MapTrotting.com yra vienas iš pasiekimų kuriuo tikrai didžiuojuosi. Kai pagalvoju kaip viską  pradėjau ir kur blogas yra dabar, visada džiaugiuosi, kad niekad jo neapleidau, o stengiausi tobulinti. Skirtumas tikrai didelis.

{Kokie planai ateityje?}

Iš tikrųjų daug planų, ir jų vis daugėja kiekvieną dieną, net pradėjome  užsirašinėti, kad nepamirštumėm. Nuo tada kai pradėjome rimčiau dirbti ne tik su blogu, bet ir susikūrėme savo internetinę svetainę, nesustojame ‘brainstorminti.’  Norime aplankyti visas pasaulio šalis bei kada nors ateityje išversti blogą į lietuvių kalbą.  

{Iki šiandien, kuris jūsų blogo įrašas jums brangiausias, įsimintiniausias. Kodėl?}

Iš tikrųjų, sunku pasakyti kuris įrašas brangiausias. Esam aplankę daugybę nuostabių vietų, bet galbūt įrašas apie tai kaip kelionė į Kubą pakeitė mūsų gyvenimą, labiausiai atspindi mūsų dabartinę situaciją. Tada supratome, kad norime būti nepriklausomi nuo darbų ofisuose, nuo nustatytų darbo valandų ir atostogų dienų skaičiaus. Grįžę iš Karibų tuoj pat ėmėme taupyti pinigėlius ir planuotis kelionę.

{Ką patartumėte norintiems pradėti blogą?}

Svarbiausia, rašyti apie tai ką išmanote ir labiausiai mėgstate, tai, kas teikia daug džiaugsmo. Tiesiog pradėkite rašyti. Susikurkite blogą, per daug negalvokite apie dizainą, svarbiausia juk pradėti, išbandyti kažką naujo. Blogo rašymas iš tikrųjų šiek tiek skiriasi nuo apsakymų ar knygų. Vieni populiariausių blogų - trumpi ir aiškūs, tad jei mėgstate rašyti ilgus straipsnius, susidursite su tam tikrais sunkumais. Aš visa dar mokausi įsiterpti į tam tikrus rėmus. Duokit sau šiek tiek laiko priprasti prie šios naujos veiklos.

Šiuo metu internete galima rasti daugybę naudingos, bei nemokamos informacijos apie tai kaip susikurti blogą. Mes patys vis dar mokomės iš įvairiausių blogų, vlogų ar tiesiog žmonių, sutiktų kelyje.

Ypač svarbu dalintis patirtimi ir nebūti pavydiems jei kam nors geriau sekasi negu jums. Būkite nuoširdūs ir visada prisiminkite, kad tie žmonės, kurių blogą skaito tūkstančiai ar net milijonai žmonių, kažkada buvo jūsų vietoje. Jie irgi pradėjo nuo nulio.

Paskaitinėkite Problogger.net, ten rasite šūsnį įvairiausių naudingų patarimų.

Raktažodžiai: BlogasPatarimaiIdėjosKelionės

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta