Gruodžio 18, 2016
Ko Lietuviai nelaukia po Kalėdų egle ir 10 Londonietės dovanų idėjų

Manau, kad gyvenimas būtų daug paprastesnis, jei nereikėtų niekam nieko dovanoti. Įsivaizduokite, kiek sutaupytume laiko, pinigų, kantrybės. Nereikėtų grūstis Kalėdinių parduotuvių spūstyse, nereikėtų apsimestinai dėkoti už nerealią dovaną, paskui kažkur įgrūsti giliai į kampą, užmiršti, kol galiausiai dovana keliauja į labdaros parduotuvę arba perdovanojama. Tokį ratą reikia nedelsiant stabdyti.

Ar žinote ko lietuviai labiausiai nenorėtų rasti po Kalėdų eglute? Kauno pramogų ir prekybos centro Akropolis inicijuotos apklausos metu daugiau nei pusė lietuvių atviravo labiausiai nenorintys gauti keraminių statulėlių ir puodelių (32,7 proc.), o labiausiai apsidžiaugtų sulaukę išmaniųjų technologijų ir kitų technikos priemonių (39 proc.).

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad kalėdinės dovanos lietuviams yra itin reikšmingos. Daugiau nei pusė apklaustųjų jų svarbą dešimties balų sistemoje įvertino 8-10 balų.

Per šias šventes lietuviai labiausiai tikisi gauti ne tik išmaniąsias technologijas, bet ir pramogų bei poilsio kuponus (35,3 proc.), knygas (19,5 proc.), rūbus ir papuošalus (19,1 proc.), grožio (18 proc.) ir buities (17,5 proc.) priemones.

Tuo tarpu labiausiai nepageidautinų dovanų sąraše po statulėlių ir puodelių lietuviai rikiuoja grynuosius pinigus (27,4 proc.), kojines (23,9 proc.), prausimosi priemones (21,5 proc.) ir maisto produktus (19,3 proc.).

Visų norams įtikti sudėtinga, todėl paklausti, kaip elgiasi gavę nepatinkančią dovaną, beveik pusė respondentų atsakė mandagiai padėkojantys, bet vėliau dovanos nenaudojantys. Užsienyje populiarus gautų dovanų grąžinimas į parduotuves Lietuvoje dar neprigijo – 38,4 proc. lietuvių teigia atrandantys būdą, kaip panaudoti netinkantį daiktą.

Štai kelios Londonietės dovanų idėjos:

1. Jeigu su ja vaikštote į pasimatymus (ir jau nebe į pirmą)
Nesvarbu kas išorėje, svarbu, kas viduje. Todėl taip tave ir myliu. Taip galite parašyti ant Kalėdinio atviruko ir jį įteikti su elegantiška juoda dėžute, kurioje atkeliauja gundantys lietuvės Sonatos Rapalytės kūriniai. www.sonatarapalyte.com.

2. Apie Lietuvą
Tiems, kurie nemėgsta rėkiančios, ryškios lietuviškos atributikos, norintiems tyliau, subtiliau, skoningiau išreikšti meilę Lietuvai ir paremti lietuvišką verslą - rekomenduojam mūsų atradimą Bambero. Jei patinka Arvydui Saboniui, gal patiks ir jam/jai? Gera, stilinga ir skoninga dovana emigrantui. PS. Bambero gintaro papuošalus gamina ir augintiniams. www.bambero.com.

3. Knygos, nes jos keičia gyvenimą
Galite prisijungti prie gražios akcijos Lietuvoje www.knygukaledos.lt ir padovanoti gimtinės bibliotekoms knygų. Šių metų akcijos tema - įkvepiančios, pamokančios, patariančios, motyvuojančios knygos. Jei motyvuojančią knygą norite padovanoti sau ar draugams, rekomenduojame klasiką - How to Win Friends and Influence People.

4. Padovanokite namus ir šeimą keturkojui iš Lietuvos
Gyvūnų prieglauda Penkta koja kviečia prisijungti prie akcijos „Priglausk penktakojį iš Lietuvos‘‘. Jei esate tvirtai apsisprendę ir pasiryžę rūpintis nauju draugu - priglauskite vieną iš globojamų šunelių. Apžiūrėkite globotinius svetainėje ar facebook paskyroje ir susisiekite jei kuris nors labai patiko. Visas išsipustęs, paskiepytas, paženklintas ir su pasu jis tvarkingai lauks būsimos kelionės. Viskas ko reikia - tik pakvietimo iš jūsų ir pakankamo jūsų noro, kad naujasis draugas atvyktų. Daugiau informacijos: www.penktakoja.lt.

5. Dovanos, kurių labiausiai reikia
Užsidirbkite daugybę karmos taškų ir prisijunkite prie gerumo akcijų. Padėkite vienišiems, ligotiems ir likimo nuskriaustiems seneliams, kurie negali savimi pasirūpinti. Aukoti galite internetu - www.redcross.lt. Arba išpildykite Vaikų Svajones: vaikusvajones.lt.

6. Užrašams
Nežinau kaip jums, bet mums užrašinės patinka pačios paprasčiausios, be jokių įkvepiančių citatų ir paveiksliukų. Įsirašysime ką norėsime. Moleskine užrašinės yra klasikų klasika. Jų rasite įvairių formų, dydžių, spalvų. Patogumui šioje užrašinėje yra kišenėlė, kurioje galite laikyti iškarpas, nuotraukas ar ką tik norite ir kiek tik telpa. Jokių citatų, paveikslėlių, sau išsirinkome šią rožinę – bent šiek tiek ekstravagancijos: Moleskine Soft Large Orchid Purple Ruled Notebook.

7. Savo olimpiečiui
Sako laikrodžius dovanoti - blogas ženklas. Bet kadangi prietarais mes netikim, tai išmanieji laikrodžiai ir apyrankės (Fitness tracker) puikiai tiks jūsų sportininkei ar sportininkui. Kaip išrinkti geriausią fitness tracker variantą tokioje galybėje? Skaitykite čia >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

8. Blogeriams ir vlogeriams
Būsimai ar esamai bloginimo, vloginimo, instagram žvaigždei, kur vaizdai itin svarbūs, nėra geresnės dovanos nei kompaktiška foto kamera. Nepigu, tačiau gyvenimas kartais prasideda nuo blogo ir svajonės. Apie tris populiariausius fotoaparatus skaitykite čia >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

9. Princesei su charakteriu
Pamirškite Barbes, Disney princeses ir išrinkite lėlę su charakteriu, nepanašią į kitas lėles, turinčią savo nuomonę, žinančią ko ji nori. 
Jei neesate rankdarbių mėgėja ar neturite laiko - Etsy rasite puikių rankų darbo lėlių ir kitokių žaislų. Mums patiko ši lėlė vardu Elisa >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

10. Aktyviai vaikystei
Jei skundžiatės, jog vaikai prilipę prie kompiuterių ir išmaniųjų - galbūt į lauką juos išviliosite su šia spalvinga ir puikios reputacijos Penny Cruiser Skateboard riedlente. Išsirinkite norimą spalvą ir dydį, o tada jau nerimaukite kaip prisivilioti juos atgal į vidų. 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai