Spalio 25, 2015
Vilniaus spindesys ir skurdas 17-mečio fotografo Gabrieliaus Khiterer akimis

Viena nuotrauka kartais pasako daugiau nei šimtai žodžių. 17-mečio fotografo Gabrieliaus Khiterer nuotraukose Lietuvos sostinę matome miegančią rūke, pasipuošusią žydinčiais sodais, mirgančia įvairiaspalvėmis šviesomis, bet tuo pačiu ir paskendusią liūdesyje. Gražiausios ir žymiausios Vilniaus vietos, o netoliese - senutės, prekiaujančios obuoliais ar sostinės benamiai.

“Šalia gražių dalykų dėmesio reikia skirti ir socialinėms temoms. Tokiais projektais noriu paskatinti žmones kitaip reaguoti pamačius gatvėje benamį arba nepasiturintį žmogų. Tokiems žmonėms reikia skirti tiesiog daugiau dėmesio ir nelikti abejingiems”, - samprotauja 17-metis.

Fotografuoti Gabrielius ėmėsi būdamas dvylikos metų. “Pradėjau nuo sesės padovanotos muilinukės, kurioje buvo vos 4 megapikseliai. Fotografuodavau paukščius, gamtą, augalus ir laikui bėgant supratau, kad nebegaliu be fotografijos gyventi. Gimtadieniui gavau savo pirmą veidrodinį fotoaparatą, nuo to viskas ir prasidėjo”, - Londonietei papasakojo Gabrielius.               

Kaip apibūdintumėte savo fotografijų stilių?

Man patinka kai nuotrauka yra sodri, ryški ir kai joje visko tiek daug, kad galima būtų sėdėti ir žiūrėti detales. Su dabar populiaria juodai balta fotografija kol kas nedraugauju.

Ką labiausiai mėgstate fotografuoti?

Labiausiai mėgstu fotografuoti naktinį miestą su ilgu išlaikymu. Kartais fotografuoju paukščius, nuo kurių viskas ir prasidėjo. O apskritai, stengiuosi fotografuoti viską, kas man atrodo gražiai.

Kokį fotoaparatą naudojate?

Fotografuoju vienu papraščiausiu veidrodiniu fotoaparatu Nikon D3200. Kartais naudoju blykstę, bet kol kas daug fototechnikos neturiu. Kategoriškai nesutinku su tais, kurie sako, kad technika yra svarbiausia. Fotoaparatas vietų nerodo ir kadro nedaro.

Jeigu galėtumėte pasirinkti vienintelę linzę, kokia ji būtų?

Tai būtų Nikkor 18-55 objektyvas, kuris gaunamas perkant fotoaparatą. Taip pat man labai patinka objektyvas Nikkor 55-300mm, kuriuo fotografuoju paukščius.

Kokius apšvietimo įrankius naudojate fotografuodami?

Stengiuosi dirbtinio apšvietimo visai nenaudot. Dangus, saulė, mėnulis dažniausiai sukuria idealų apšvietimą. Jei apšvietimo verkiant trūksta, naudoju išorinę blykstę. 

Ar photoshop’as svarbi jūsų fotografijų dalis? O galbūt naudojate kitas programas?

Kiekvienai nuotraukai reikia koregavimo, dėl to tenka pasitelkt Photoshop Lightroom pagalbą, kitų programų kol kas nenaudoju.

Ką patartumėte norintiems fotografuoti profesionaliai ar savo malonumui?

Svarbiausias patarimas - nenusiminti. Niekam nesigauna padaryti idealios nuotraukos iš pirmo karto, todėl daugelis fotografuoti norinčių žmonių nuleidžia rankas. Taip pat svarbu rasti savo stilių: kartojant kitų menininkų darbus fotografas niekada netaps žymus.

Visi mes turim mus įkvepiančius žmogų/žmones, vietas ar įvykius. Kas įkvepia jus?

Fotografijos niekas nemokė, esu savamokslis, todėl įkvepiančių žmonių nelabai yra. Labiausiai įkvepia naktinė Vilniaus aplinka - labai maloni, rami ir graži.

Kaip įsivaizdojate save po 5 metų?

Nenoriu kažko labai planuot, nes gyvenimas kartais pakiša koją, tačiau labai norėčiau tapti profesionaliu fotografu, tai yra mano svajonė. Darau viską, kad ateityje fotografavimas profesionaliai taptų realybe.

Daugiau Gabrieliaus fotografijų rasite jo Facebook puslapyje: www.facebook.com/gabriel.kh2

Fotografo e-paštas: [email protected]

Dalinkimės viskuo, kas gera, gražu, nauja. Rašykite [email protected] 

Raktažodžiai: FotografijosNuotraukosVilniusFotoLietuva

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai