Balandžio 16, 2020
Žalieji kokteiliai: nauda organizmui + 5 receptai!

Žalioji dėžutė įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė sako, kad pusryčiams dažnai renkasi žaliuosius kokteilius. Ji neabejoja teikiama tokia kokteilių nauda. 

Žaliasis kokteilis gaminamas dažniausiai iš šių ingredientų:  vanduo arba augalinis pienas, kartais daržovių sultys , žalumynai, daržovės, daigai, sėklos, šiek tiek uogų ar vaisių (kai norisi, kad būtų saldesnis kokteilis). 

Į žaliuosius kokteilius galima dėti, ką tik sugalvosi. Tinka špinatai, gražgarstės, kale lapai, morkų lapai, burokėlių lapai, net braškių lapai, salierų stiebai, petražolės. Paskaninti galima ir cinamonu. 

Agnė pabrėžia, kad tokiems kokteiliams tikrai netiks pieno produktai. Geriau tuomet rinktis paprastą vandenį.   

Kuo žalieji kokteiliai naudingi mūsų organizmui?  

Žaliaisiais kokteiliais Agnė pradeda ne vieną savo rytą. Jai toks kokteilis suteikia energijos dienos pradžiai, be to neapsunkina skrandžio. Žalieji kokteiliai naudingi ir tiems, kas įprastai valgo mažai daržovių. O štai kokteilyje slypi daugybė vitaminų, skaidulų  ir mineralinių medžiagų. Dažniau geriant žaliuosius kokteilius atsiranda daugiau energijos, pagerėja virškinimas. Tokie kokteiliai padeda atstatyti organizme šarmų ir rūgščių balansą.

O ar žinojai, kad reguliariai geriant žaliuosius kokteilius jie padeda išvalyti ir detoksikuoti organizmą? Tai reiškia, kad gerėja odos būklė, organizmas aprūpinamas reikiamomis medžiagomis, išvalomas žarnynas ir dar nukrenta papildomi kilogramai.   

Labai svarbu gaminant žaliąjį kokteilį nepadauginti vaisių, kuriuose daug natūralaus cukraus. Juk žaliojo kokteilio paskirtis visai kita. 

Ar žaliuosius kokteilius galima gerti kiekvieną dieną? Iš esmės galima. Tačiau nerekomenduoju žaliųjų kokteilių naudoti kasdien ir taip pakeisti daržovių vartojimą. Mūsų organizmui naudinga valgyti ir pilnas daržoves, nesutrintas. Kokteilis neturėtų pakeisti suvartojamo daržovių kiekio. Todėl rekomenduojama juo pradėti 3 rytus. O kitais rytais rinktis kitokį maistą. Visur turi būti įvairovė.   

Tačiau jei nori detoksikuoti ir išvalyti organizmą, žaliuosius kokteilius gali vartoti kurį laiką dažniau ar net kasdien. Tačiau tokiu atveju rekomenduojama pasitarti su specialistu, kuris patartų, kaip geriau organizmą detoksikuoti žaliaisiais kokteiliais. Nes perdozuoti galima ir kai kurių žalumynų.   

5 žaliųjų kokteilių receptai  

Dalinamės Agnės žaliųjų kokteilių receptais. Pradėk jais rytą ir pamatysi, kaip pagerės savijauta. Beje, į žaliuosius kokteilius galima dėti papildomai ir natūralaus skaidulų. Skaidulos padės pagerinti žarnyno veiklą, virškinimo sistemą. O jei kankina pilvo pūtimas, skaidulos taip pat padės pamiršti ir šią nemalonią bėdą. 

Kokteilis  „Linas“  

Reikės:   saujos špinatų, pusės banano, 2 valgomųjų šaukštų sumaltų linų sėmenų, 1 arbatinio šaukštelio nerafinuoto augalinio aliejaus, 100 ml augalinio pieno.   

Kokteilis  „Žalėsis“  

Reikės:   100 ml natūralaus, negazuoto mineralinio vandens, pusės agurko, saujos brokolių, saujos špinatų, saujos saulėgrąžų daigų.   

Kokteilis  „Sotusis“  

Reikės:   ½ avokado, nedidelio gabalėlio imbiero šaknies, 1 obuolio, 100 ml natūralaus ir negazuoto mineralinio vandens.   

Kokteilis  „ Gaivuma “  

Reikės:   1 nedidelio agurko, kelių lapelių petražolių, 1 arbatinio šaukštelio tarkuoto imbiero, 100 ml natūralaus ir negazuoto mineralinio vandens.   

Kokteilis  „Geltonasis“  

Reikės:  ½ banano, saujos špinatų ar  gražgarsčių , 1 arbatinio šaukštelio  ciberžolės , 100 ml augalinio pieno. Galima įdėti ir kelias uogas.  

Agnė sako, kad ciberžolė labai naudinga mūsų organizmui ir yra visame pasaulyje vertinamas prieskonis. Padeda išvalyti iš organizmo toksinus, gerina odos būklę, naudinga sąnariams.   

Raktažodžiai: Žalieji kokteiliaisveikatagrožis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai