Rugpjūčio 3, 2020
Kaip sumažinti savo susirgimų riziką rudenį bei žiemą? Praktiški patarimai kiekvienai

Žiema ir ruduo Lietuvoje nėra patys saugiausi sezonai, bent jau sveikatos prasme. Kadangi orai atšąla, vėjai pakyla, o termometro stulpelis nevengia nukristi arti arba net žemiau nulio, rizika susirgti pasidaro gerokai didesnė. Taip jau yra, kad tuo metu Lietuvoje prasideda peršalimų ir gripo sezonas. Susirgimas nėra atsitiktinumas. Žmogus suserga tada, kai turi artimą kontaktą su kitu sergančiuoju, o jo organizmas tiek nusilpsta, kad nebesugeba susidoroti su svetimkūniais. Kad taip nenutikų, mes paruošėme jums patariamojo pobūdžio straipsnį apie tai, kaip sumažinti savo susirgimo riziką, vadovaujantis tik paprastais, praktiškais patarimais. Patarimai skirti daugiau moterims, tačiau lengvai juos pakeitus, viską sau pritaikyti gali ir vyrai. Pradėkime.

Nuovargis yra jūsų priešas

Jeigu neišsimiegojote, jaučiate didelį stresą arba nesijaučiate pailsėjusi – jūsų organizmas yra nusilpęs. Jūs tampate padidėjusios rizikos grupės narėmis, kurias pasidaro lengviau užkrėsti. Jeigu pavargote, geriau po lauką ir miestą nesibastyti, ypač tomis dienomis, kada yra vėjuota. Geriau palaukite, kol atsigausite arba kol šiek tiek atšils.

Tinkamas drabužių pasirinkimas

Drabužių pasirinkimas yra svarbus tam, kad jūsų neperpūstų vėjas ir tam, kad jūs nesušaltumėte. Apranga turėtų būti parinkta tinkamai ir taip, kad jums nebūtų šalta. Taip pat reikėtų saugotis ir to, kada apsirengus labai karšta, mat kai sušylate, norite išsirengti ir tada taip pat pasidarote lengvu taikiniu ligoms. Tinkama apranga turėtų susidėti iš neperpučiamos striukės (tokią įsigyti galite čia: https://www.varle.lt/striukes-moterims/), šiltos aprangos kojoms (kelnės arba storesnės pėdkelnės) ir kepurės. Kepurė yra labai svarbi, mat šaltam vėjui pučiant į jūsų ausis, galite lengvai būti perpūsta ir susirgti labai baisiomis ligomis...

Sušlapusius rūbus reikia kuo greičiau išdžiovinti arba pasikeisti

Ar žinote, kas labiausiai traukia šaltą orą? Ogi drėgmė. Jeigu per lietų arba sniegą sušlampa jūsų rūbai, reikėtų stengtis kuo greičiau pareiti namo, vykti į darbą arba patekti į uždarą patalpą, kur yra šilta, o drabužius nusiimti ir džiovinti.

Galvą reikia išsidžiovinti itin kruopščiai

Kaip ir drabužiams, taip ir galvai, o gal net ir labiau, reikalinga būti sausai. Sprandas bei galva yra pačios jautriausios vietos šalčiui. Jeigu perpučia sprandą arba nugarą, jums gali surakinti kūną ir labai skaudės sukiotis bei judėti, tačiau tai yra palyginti lengvas scenarijus, nes kitoje situacijos pusėje turime meningitą, plaučių uždegimą ir kitas labai pavojingas ir baisias ligas. Dėl to prieš eidamos į lauką privalote labai kruopščiai ir ne pusėtinai išsidžiovinti savo galvą, kad nekiltų pavojaus sveikatai.

Venkite ilgo buvimo lauke

Pasivaikščioti, kada šalta gali būti smagu ir net gi šiek tiek sveika, bet tuo piktnaudžiauti nereikėtų. Ilgiau nei pusvalandį būdamos lauke tampate pažeidžiamos ir lengviau apkrečiamos, mat organizmas nusilpsta, o kūnas sušąla. Jeigu vaikščiojate lauke, reikėtų vaikščioti su tikslu, o ne šiaip sau, kad sumažintumėte susirgimo riziką.

 

Raktažodžiai: Sveikata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai