Birželio 5, 2019
Aukštakulniai būtini, po peticijos sako Japonijos ministras
© Foto: Unsplash @amandavickcreative.

Japonijos sveikatos ir darbo ministras Takumi Nemoto (Takumis Nemotas) gynė darbovietes, kuriose moterų reikalaujama avėti aukštakulnius, ir įrodinėjo, kad tai „būtina ir tinkama“.

Tai ministras sakė po pateiktos peticijos prieš tokią praktiką, kai jo buvo paprašyta ją pakomentuoti. Peticiją Darbo ministerijai antradienį pateikė grupė moterų, norinčių, kad vyriausybė uždraustų darbovietėms reikalauti darbo ieškančių ir jau dirbančių moterų avėti aukštakulnius.

„Tai socialiai priimtina kaip dalykas, atitinkantis profesine prasme būtinus ir tinkamus dalykus“, – trečiadienį viename parlamento komitete sakė T. Nemoto.

Kampanija prieš aukštakulnius buvo praminta „#KuToo“ – tokį pavadinimą įkvėpė japoniški žodžiai „kutsu“ („batai“) ir „kutsuu“ („skausmas“), taip pat – pasaulinis judėjimas „#MeToo“ prieš lytinį išnaudojimą.

Judėjimą „#KuToo“ pradėjo aktorė ir laisvai samdoma rašytoja Yumi Ishikawa (Jumi Išikava), kurią internete greit parėmė tūkstančiai žmonių.

Aktyvistai sako, kad aukštakulnių avėjimas laikomas kone privalomu dalyku Japonijos kompanijose. Kai kas aukštakulnius lygina su senovine pėdų tvarstymo praktika, o kiti ragina bendrai švelninti aprangos kodą japonų kompanijose, kur vyrai dažniausiai dėvi kostiumus.

2015 metais prestižinio Kanų kino festivalio direktorius atsiprašė kilus kontroversijai dėl to, kad moterims be aukštakulnių nebuvo leista žengti raudonuoju kilimu.

Vis dėlto Kanai paliko galioti šį aprangos kodą, nors 2016-aisiais Holivudo superžvaigždė Julia Roberts (Džulija Roberts) protestuodama raudonuoju kilimu ėjo basa.

BNS inf.

Raktažodžiai: NaujienospasaulisStilius

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai