Liepos 29, 2008
Knygų klubas: karas, taika ir naujos pažintys
DOVYDAS KIAULEIKIS,
© Rachel Sian

Vienoje pasaulio madų sostinėje Londone - vėl nauja mada.

Bet šį kartą ne rankinės, drabužiai ar šukuosenos aptarinėjami stilingiausių personų sluoksniuose. Knygų klubai užkariauja londoniečius ir nenustebkite, jei dizainerių kolekcijose podiumais žygiuos knygomis nešini manekenai.

Atrodytų, nuobodu su būriu žmonių, kurių šiaip neužkalbintum gatvėje, sėdėti ir diskutuoti apie L.Tolstojaus šedevrą „Karas ir Taika“.
Angliškame bare ar „Starbucks“ aptarinėti lengvą romaniūkštį. Gal Harrį Poterį? Egzistuoja grupės, kur skaitoma tik klasika ar apdovanojimus laimėję kūriniai. Galima susitikti kur nors Londone centre ar vietiniame rajone. Prisijungti prie jums priimtino rato žmonių, pavyzdžiui, susitikti vyresniais nei penkiasdešimt ar gėjais. Kartais patys rašytojai atvyksta į diskusiją, o kai kurios leidyklos net nemokamai dalina knygas knygų klubams. 

Nusprendžiau išbandyti ir pats tokį laiko praleidimo būdą, tad susiradau tiklapį su sąrašu Londone veikiančių knygų klubų – jų užregistruota apie 30. Apie galimybę prisijungti pasiteiravau aštuonių knygų klubų. 

Vyriškis, vardu Crispin, atrašė. Jo knygų klubas gyvuoja jau penkerius metus. Susitikimai vyksta kas mėnesį jo bute centriniame Londone. Dažniausiai susirenka apie 10-12 žmonių, ir prie arbatos puodelio diskutuoja apie perskaitytą knygą. Pastaruoju Klubas buvo trumpam apmiręs, bet Crispin neseniai gavo itin daug elektroninių laiškų su pageidavimu prisijungti ir nusprendė klubą atnaujinti. Paklausęs manęs, kokią knygą norėčiau perskaityti kartu su kitais klubo nariais, Crispin sutiko imtis mano pasiūlytos Remarko „Vakarų Fronte Nieko Naujo“. 

Eidamas į vadinamąjį knygų klubą šiek tiek dvejojau – juk einu į nepažįstamojo namus! Dėl viso pikto nusiunčiau draugui žinutę su adresu ir įspėjimu, kad jei nepaskambinsiu už dviejų valandų, pradėtų manęs ieškoti. Vos tik įėjus į butą nuogąstavimai dingo. Pats Crispin labai draugiškas žmogus, kuris tiesiog mėgsta užmegzti naujas pažintis. Susirinko marga kompanija – vidutinio amžiaus kanadietė Natalie, turinti turtingą vyrą ir daug laisvo laiko panašiems užsiėmimams, jaunas biržos makleris Choo (jam šis hobis primena studentavimo laikus), dvi bendradarbės iš ligoninės biuro – Vicky ir Sarah, kurioms atsibodo skaityti knygas ir  neturėti su kuo pasidalinti įspūdžių. Violet iš Naujosios Zelandijos, kuriai knygų klubas pasirodė puiki galimybė užmegzti naujų pažinčių.. 

Pradžioje visi šiek tiek varžėsi, nes vienas kito nepažinojo. Klube galioja taisyklė – kas pasiūlė  knygą, tas paruošia kelis klausimus įsiūbuoti diskusijai. Tad šį kartą teko man. Klausimai iš tiesų padėjo užvesti pokalbį. Pamažu visi atsipalaidavo ir drąsiai rėžė savo nuomonę, įsitikinimus, net ginčijosi. Išties skaitymas tampa malonesnis, kai gali pasidalinti įspūdžiais apie knygą ir išgirsti kitokių vertinimų.
Crispin visų paprašė atsinešti po knygą, kurią galima rekomenduoti kitam susitikimui. Čia prasidėjo linksmiausia dalis: kiekvienas norėjo, kad būtent jų knyga būtų pasirinkta. Pakvipo konkurencija, užvirė mini kova dėl pripažinimo. Tačiau visi stengėsi išlikti mandagiais, nes vis tik pirmą kartą susitikome. 

Po mėnesio vėl susitikome ir panaši procedūra kartojosi. Skyrėsi tik perskaityta knyga bei tai, kad žmonės jautėsi labiau atsipalaidavę ir pokalbis vis nukrypdavo prie asmeninių temų. Po diskusijos kažkas pasiūlė užsukti į vietinį pub‘ą alaus bokalui ar vyno taurei ir visa kompanija mielai sutiko. Taigi knygų klube tikrai galima puikiai praleisti laiką ir sutikti naujų žmonių.
 
Jei susidomėjote, aplankykite www.bookgroup.info.

Raktažodžiai: madalondonasknygos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai