Sausio 29, 2008
Vaikštau ir gražėju
IEVA GERČIENĖ,

Atakuojami vis naujesnių ir veiksmingesnių patarimų, kaip išsaugoti grožį, sveikatą ir jaunystę, pamirštame senas geras tiesas.

Fitneso ekspertė Nicki Waterman primena, jog kasdienis pasivaikščiojimas – puikus būdas įveikti blogą žiemos nuotaiką, stiprinti kūną ir atsikratyti nereikalingo svorio. Vienu šūviu nušausite tris zuikius neišleisdami nė cento!
Mūsų kūnas sukurtas judėti, o vaikščiojimas yra vienas paprasčiausių būdų tą daryti. Trenerė Nicki pataria jau šiandien įtraukti pasivaikščiojimus į savąją dienotvarkę. Pasirodo mankšta šaltuoju metų laiku turi dvigubą naudą: vėjuotą dieną kūnas įveikia didesnį pasipriešinimą, taip sudegindamas daug daugiau kalorijų.

Visai nesvarbu, jei paskutinį sykį sportavote fizinio lavinimo pamokų metu. Pradėkite nuo kasdienių 15 minučių trukmės pasivaikščiojimų. Pamažu ilginkite mankštą iki 30 min. ar valandos. N.Waterman teigia, kad jos klientus dažnai stebina akivaizdūs rezultatai. Ne retai jie mano, jog vienintelis būdas turėti tvirtą kūną – gyventi sporto salėje. Visa ko reikia vaikščiojimui - patogi avalynė. Kad būtų linksmiau pasiimkite ausinuką ar pakvieskite ką nors drauge. Pamažu didinkite ne tik pasivaikščiojimų trukmę, bet ir greitų. Užtenka per dieną žengti 2000 žingsnių, kad galėtumėte džiaugtis rezultatais bei aplinkinių komplimentais.

Vaikščiojimo nauda:
1. Teigiamai veikia širdį.  Reguliariai vaikštant mažėja kraujo spaudimas ir cholesterolio kiekis kraujyje. Vadinasi išvengsite galimo širdies smūgio.
2. Gerina smegenų veiklą. Aktyviai judant į smegenis plūsta kraujas ir deguonis: gerėja atmintis, kūrybingumas bei gebėjimas efektyviai spręsti iškilusias problemas.
3. Gerėja nuotaika. Jei vaikščiosite 3-4 kartus per savaitę po 30min., atsikratysite blogų minčių ir pasijusite daug laimingesni.
4. Tvirtina kaulus. Išvengsite lūžių ir osteoporozės.
5. Stiprina imuninę sistemą. Padidėjęs deguonies kiekis organizme, gryno oro „injekcijos“ padės efektyviau kovoti su peršalimo ligomis ir mikrobais.

Raktažodžiai: sportassveikatajoga

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai