Gruodžio 2, 2016
Kaip pačiai pasitikrinti krūtis ir nepražiopsoti vėžio

Nacionalinio vėžio instituto, Nacionalinės krūties ligų asociacijos  ir farmacijos kompanija „Roche Lietuva" iniciatyva sukurtas pirmas originalus edukacinis filmukas apie krūtų savityrą, skirtas moterims, kurioms rūpi jų sveikata.

Teisingai atliekama ir reguliari krūtų savityra padeda aptikti ankstyvus krūties pakitimus, kartais net vėžį. Šiemet gegužę atlikta moterų apklausa parodė, kad tik kas trečia moteris geba savarankiškai atlikti savo krūtų patikrą.

Siekiant paprastai ir suprantamai mokyti moteris teisingos krūtų savityros, buvo sukurtas pirmasis edukacinis filmukas lietuvių kalba. Jame žingsnis po žingsnio aiškinami ir demonstruojami visi krūtų savityros etapai.

Anot Nacionalinio vėžio instituto gydytojos onkologės radioterapeutės Šarūnės Liukpetrytės, tikimasi, kad ši edukacinė priemonė paskatins moteris būti dėmesingesnes savo sveikatai. „Dažnai moterys kreipiasi į onkologus pačios apsičiuopusios darinius krūtyse, - sako gyd. Š. Liukpetrytė. - Tačiau didžioji dalis iš jų  krūtų savityrą atlieka netaisyklingai. Noriai dalyvavau projekte, kurio tikslas išmokyti Lietuvos moteris nuo jaunystės taisyklingai apsičiuopti krūtis ir atlikti krūtų savityrą reguliariai."

Šis filmukas yra šių metų spalio mėnesį pradėtos šviečiamosios kampanijos „Ar pažymėjote savo darbų sąraše pasitikrinti sveikatą?" dalis.

Edukacinis video klipas:

Raktažodžiai: Vėžyskrūtyssveikata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai