Rugpjūčio 2, 2015
Veido valymas aliejumi
Kristina Stamp, https://balticskincare.wordpress.com/ 2
Rūpinkimės savo oda ir tepkime kuo mažiau chemijos ant, svarbiausia surasti sau tinkantį receptą! © Asmeninio archyvo nuotr.

Gal jau išbandėte  veido valymą aliejumi? Jei ne, tikrai patariu išbandyti. Veido prausiklio nepirkau jau gal kokius 3-4 metus, nes paprasčiausiai nebereikia.

Kodėl aliejus veikia geriau negu veido prausiklis? Todėl, kad jame nėra cheminių medžiagų sukeliančių putojimą, kuris žaloja mūsų odą. Be to, aliejus giliai įsiskverbia į odą ištirpindamas nešvarumus, sukeltus negyvų odos ląstelių, užsilikusių giliai porose. O užsikišusios poros skatina bakterijų dauginimąsi, bei spuogų susidarymą.

Vlaymas aliejumi tiks bet kokio tipo odai, net ir riebaluotis linkusiai. Aliejaus, skirtingai negu įvairūs cheminiai valikliai, subalansuos odos pH ir padės jai išlikti sveikai. Mūsų oda išskira riebalus, savo struktūra panašius į natūralius aliejus, taip palaikydama drėgmės lygį. Todėl veido valymas aliejumi yra tikrai veiksmingas.

Dažniausiai naudoju ricinos aliejų sumaištytą su paprastu baziniu aliejumi, pavyzdžiui., migdolų ar persikų kauliukų. Per tiek metų išbandžiau ne vieną kombinaciją ir žinau, kad toks mišinukas net labai patinka mano odai. Ricinos aliejus yra ypač veiksmingas, nes sugeba tiesiog ištraukti nešvarumus iš odos.

100 ml valikliui pasigaminti aš naudoju apie 40ml ricinos aliejaus ir 60ml migdolų aliejaus. Ricinos aliejus gali būti šiek tiek sausinantis, tad jei jūsų oda sausa, patariu sumažinti ricinos aliejaus kiekį ir jį maišyti su aukštos kokybės aliejumi, pasižyminčiu drėkinamosiomis savybėmis, pavyzdžiui., simondsijų (Jojoba) aliejumi. Riebesniai odelei patariu įpilti šiek tiek daugiau ricinos aliejaus. O grožis šiame valiklyje yra tas, kad eksperimentuoti galima be galo be krašto ir pasigaminti sau tinkamiausią variantą, specialiai pritaikytą būtent jūsų odos poreikiams. Be aliejų, reikės auštos kokybės muslino rankšluostukų. Jie šiek tiek šiurkštoki, tad švelniai nušveis jūsų odą, bet ne per šiurkštūs, tad tiks ir jautresniai odai.

Veido valymo metodas. Veidą valyti reikia kaip įprasta, ryte ir vakare. Pradėjus valyma aliejumi, geriausia netrikdyti rutinos ir nendaudoti jokių kitų valiklių, turinčių cheminių medžiagų. Suvilgom muslino skiautę po karštu (ne verdančiu!) vandeniu ir uždengiam veidą, kad atsivertų poros. Palaikom kelias sekundes ir tada tepam kelis lašelius aliejaus. Sukamaisiais judesiai valom veidą bent porą minučių. Aš dažniausiai įtrinu aliejų į veido odą ir tada lendu po dušu. Kol išsimaudau, aliejus būna gerai įsigėręs į odą. Aliejui nuvalyti, vėl suvilgom muslino rankšluostuką po karštu vandeniu ir juo sukamaisiai judesiais nuvalom vidą. Veidą pasitepam kremuku arba drėkinančiu, regeneruojačiu aliejumi, pavyzdžiui, erškėtrožių.

Toks valiklis lengvai nuvalys makiažą, net ir vadeniui atsparų. Muslino rankšluostuką išplaukit kas 2-3 dieną ir leiskit natūraliai išdžiūti.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai