Liepos 1, 2018
Prestižiniame britų renginyje – lietuvių žavesys
© Foto: Asta Valentaitė.

Karališkasis Askotas (Royal Ascot) – vienas prestižiškiausių renginių Anglijoje, skaičiuojantis trijų šimtų metų istoriją ir garsėjantis ne tik eikliais žirgais, bet ir ypatingai elegantiškomis damomis. Juokaujama, kad į karališkas žirgų lenktynes susirenka mažiausiai šio sporto mėgėjų, o elegantiškos damos - svarbesnės už eikliausius žirgus. Todėl Royal Ascot dar vadinamos didžiausiu skrybėlių paradu, žiniasklaida mirga ne tiek žirgų greičių rekordais, kiek dailiausių bei originaliausių skrybėlaičių savininkių nuotraukomis. Šiais metais karališkose Royal Ascot žirgų lenktynėse elegancija žavėjo ir lietuvės.

Lenktynės ne tik tarp žirgų

Vilnietei, šiuo metu Londone gyvenančiai OLGAI VOLOSKOVAI, Karališkas Askotas jau nebe naujiena, renginyje ji lankosi šeštus metus iš eilės.  „Tai yra ne tik žirgų lenktynės, bet ir mados šou, - įsitikinusi ji. - Būtinas atributas ponioms yra skrybėlė. Žirgai lenktyniauja varžybose, o damos – tribūnose, kurios skrybėlė ir apranga stilingesnė“. Pasak Olgos, jei nebuvote šiose žirgų lenktynėse, nematėte tikros Britanijos. Čia galima ne tik nuostabiai praleisti dieną su draugais, bet ir dalyvauti lažybose, susipažinti su įdomiais žmonėmis,  išvysti visą karališkąją šeimą. „Tradiciškai renginyje skanaujama ne tik šampanu, bet ir britišku gėrimu Pimm's – įvairių skonių punšas“, - pasakoja lietuvė. Į šventę šiais metais ji atvyko apsivilkusi dizainerės Anna Gilder skrybėle, Olga Anderson kurta suknele. Dailia šukuosena ją papuošė plaukų stilistė Jūratė Tiškaitė, o makiažu – talentinga makiažo meistrė Jolita.

Komplimentai iš karališkojo skrybėliaus

Foto: Simon Weller. Foto: Simon Weller.

Stilistė ASTA VALENTAITĖ pasipuošė karališkosios šeimos ir pasaulinio garso žvaigždžių mylimo skrybėliaus Philip Treacy elegantišku galvos apdangalu. Išvydęs lietuvės nuotraukas Instagram’e liaupsų jai negailėjo pats garsusis dizaineris. „You look incredible“, - po nuotraukomis socialiniame tinkle parašė P.Treacy. „Labai džiaugiuosi, jog komplimentų sulaukiau iš paties dizainerio. Tai mano mėgstamiausias skrybėlių kūrėjas, sugebantis suderinti ekstravaganciją su klasika. Skrybėlė – būtinas Royal Ascot atributas. Tad visų pirma išsirinkau ją, o kitas aprangos detales derinau vėliau“, - Londonietei sakė A. Valentaitė, pasipuošusi Tom Ford suknele, Christian Laboutin aukštakulniais ir juoda Jimmy Choo delnine. Stilistė Royal Acot žirgų lenktynes stebėjo antrą kartą. Šventėje šiais metais lietuvę lydėjo širdies draugas, britas verslininkas Glen Manchester. „Nuostabus renginys, suburiantis daugybę įdomių ir stilingų žmonių, puiki atmosfera. Tikrai žinau, jog dalyvauju ne paskutinį kartą“, - įspūdžiais pasidalino Asta.

Foto: Simon Weller. Foto: Simon Weller.
Foto: Simon Weller. Foto: Simon Weller.
Foto: Simon Weller. Foto: Simon Weller.
Foto: Simon Weller. Foto: Simon Weller.

Lietuvės kurtos suknelės

Londonietė dizainerė SONATA RAPALYTĖ į renginį atvyko apsivilkusi savo kurta suknele ir Eleda Hats skrybėle. Sonatos suknelės puošė ne tik pačią dizainerę, bet ir dar kelias renginyje dalyvavusias damas. „Ascot’e dalyvauju jau antrus metus. Mano draugas jau daug metų domisi žirgais, augina juos pats, tad žirgų lenktynėmis sudomino ir mane. Šiais metais šventėje dalyvavau visas keturias dienas. Renginys - neatsiejama britiškos kultūros ir istorijos dalis. Visų pirma, tai kažkas nepakartojamo kiekvieną kartą renginyje išvysti karalienę. Antra, žirgų grožis neapsakomas. Trečia, niekur kitur nepamatysi tiek žavių damų ir skrybėlių. Britės šiai šventei ruošiasi ištisus metus.  Ir, žinoma, Bollinger šampanas – dar viena neatsiejama šventės dalis“, - sako Sonata.

Atrasti talentai

„Su vyru esame Askoto Karališkosios ložės (enclosure) klubo nariai, tad važiuojame kiekvienais metais. Askotas - puiki iškyla su draugais ir šeima“, - Londonietei pasakojo Tarptautinės politikos ekspertė  LAURA HANNING SCARBOROUGH. Jos teigimu, Askotas - tai tradicijos, apeigos, ceremonija ir, be abejonės suknelės bei skrybėlės. Daugybės komplimentų sulaukusią Lauros suknelę šiais metais pasiuvo lietuvė. „Atsitiktinai Londone sutikau Reginą Vaičiulienę, dirbančią šalia namų esančioje cheminėje valykloje, kuri turi nuostabias rankas ir talentą. Paprašiau pasiūti suknelę ir ji pranoko visus mano lūkesčius. Kaip liūdna, kai tokie talentai ne Dior’o madų namuose dirba, bet cheminėje valykloje pluša. Ir, tiesa sakant, tai aplinkybių ir likimo loterijos klausimas. Jei gimei Sovietų Sąjungoje ar neturtingoje šalyje, provincijoje, jei neturi kalbos įgūdžių, tavo talento niekas nepastebės. Apie tai kalbėjo ir Antanas Škėma - aktorius, režisierius, talentingas rašytojas, dirbantis liftininku Niujorko viešbutyje. Bet, kita vertus, smagu, kad šiandieninis lietuvių jaunimas turi kitas galimybes. Puikioji Eglė Čekanavičiutė, baigusi Saint Martin koledžo dizaino studijas būtent dirbo Dior’o namuose, paskui Celine ir dabar Ninna Ricci“, - mintimis pasidalino Laura.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai