Kovo 21, 2014
Ilgo gyvenimo paslaptys: vaikščiokite nuogi ir gerkite kavą!

Svajojate apie ilgą gyvenimą ir puikią sveikatą? Tuomet teks išmesti visus aukštakulnius, šviežius vaisius pakeisti šaldytais bei visiškai nusirengti. Remiantis naujai išleista knyga, kurią parašė vienas žymiausių vėžio gydymo specialistų - gydytojas David Agus, keli nedideli pasikeitimai jūsų kasdienybėje gali dramatiškai prailginti gyvenimo trukmę. Štai keletas stebinančių patarimų...

 

Nusimeskite rūbus ir vaikščiokite visiškai nuogi

Įdėmiai apžiūrėkite savo nuogą kūną veidrodyje – tiek iš priekio, tiek iš nugaros. Tai padės jums aptikti pirmuosius galimų susirgimų požymius, kurie pasireiškia atsiradus odos pakitimams. Tokiu būdu pastebėsite net pirmuosius odos vėžio simptomus. Karts nuo karto turėtumėte ypač kruopščiai apžiūrėti kiekvieną savo odos centimetrą, plaukus, nagus bei burnos ertmę.

 

Išmeskite aukštakulnius

Kūne vykstantys uždegiminiai procesai siejami su kai kuriomis didžiausią nerimą keliančiomis degeneracinėmis ligomis, tokiomis kaip širdies ir kraujagyslių ligos, Alzhaimeris, vėžys, autoimuninės sistemos sutrikimai, diabetas ir aktyvus priešlaikinis senėjimo procesas. Nepatogūs batai gali sukelti bereikalingą uždegiminį procesą jūsų kojose, kuris turės lemiamos įtakos viso organizmo sėkmingam funkcionavimui. Nėra lengvesnio kelio sumažinti bendrą uždegiminį procesą, nei tiesiog pasirūpinti patogia avalyne.

 

Atsibuskite su kvapniu puodeliu kavos

Saikingas kavos ir arbatos vartojimas, kaip jau seniai buvo įrodyta, turi itin teigiamą naudą bendrai jūsų sveikatos būklei. Nors mokslininkai intensyviai mėgino susieti kofeino vartojimą su širdies ligomis, hipertenzija, osteoporoze bei vėžiniais susirgimais, tyrimai atskleidžia kad iš tikrųjų yra priešingai.

 

Valgykite tuo pačiu metu

Vienas iš pačių veiksmingiausių būdų padedančių įveikti kasdien patiriamą stresą yra laikyis reguliaraus režimo visas 365 dienas per metus. Jei jūs atsisakysite priešpiečių, jūsų kūnas pradės gaminti streso hormoną – kortizolį, kuris organizmui įsako kaupti riebalus bei taupyti energiją. Taigi, jeigu jūs nevalgote tuomet, kai organizmas tikisi gauti maisto, jis ignoruos jūsų pastangas numesti ar išlaikyti stabilų svorį.

 

Reguliariai skiepykitės

Skiepai nuo gripo reikalingi ne tik tam, kad išvengtumėte susirgimo. Uždegiminis procesas, prieš susergant gripu, gerokai padidins polinkį į nutukimą, širdies ligas, insultą ar net vėžį. Žmonės vis dar klaidingai mano, kad skiepijimąsis turi šalutinį poveikį, kuris gali sukelti peršalimo pojūčius arba, kad skiepai yra užteršti toksinais ar net nuodais. Visa tai yra niekai!

 

Atsistokite

Tyrimai įrodė, jog dažnas sėdėjimas siejamas su polinkiu į nutukimą, diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas ir net ankstyvą mirtį. Dar šeštąjame dešimtmetyje buvo nustatyta, jog dviaukščių autobusų vairuotojus gerokai dažniau ištinka širdies smūgis, nei jų kolegas kontrolierius, kurie visą dieną laipioja laiptais. Tačiau, jeigu jūs galvojate, jog itin teisingai elgiatės eidami pasimankštinti po visos dienos praleistos biure, pamąstykite dar kartelį. Netgi dvi valandos mankštos per dieną nekompensuos likusių 22 valandų, kurias praleidžiate sėdėdami ar gulėdami lovoje.

 

Nustokite kūprintis

Nepaisant kaklo ir nugaros problemų, bloga laikysena gali sukelti galvos skausmus, artritą, sutrikdyti kraujo apytaką, virškinimą, sukelti raumenų skausmus, kvėpavimo sutrikimus, vidurių užkietėjimą, sąnarių sustingimą, nuovargį, nervų sistemos problemas ir pabloginti bendrą fizinę būklę. Visi keliai tobulos laikysenos link prasideda nuo nugaros raumenų stiprinimo. Pabandykite Pilatespratimus, kurie idealiai tinka šiam tikslui pasiekti.

 

Šaldyti vaisiai ir daržovės

Šiandien visiškai nesudėtinga gauti pačių įvairiausių maisto produktų ištisus metus, tačiau tai turi savo kainą - sumažėjusį produktų maistingumą. Tuo laiku, kai dauguma vaisių ir daržovių pasiekia prekybos centrus, šie produktai dažniausiai jau būna praradę daugybę maistingų medžiagų ir naudingųjų vitaminų. Nebent jūs turite galimybę įsigyti šviežios, vietinės produkcijos, kitu atveju daug geriau rinktis šaldytas daržoves bei vaisius.

 

Venkite vitaminų

Daugybė atliktų tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių parodė, kad nuolatinis maistinių papildų naudojimas yra susijęs su sunkiomis ligomis, tokiomis kaip vėžys, o nauda sveikatai yra visiškai nedidelė. Mūsų kūnas linkęs gaminti laisvuosius radikalus, kurie naikina blogąsiasląsteles, tarp jų ir vėžines. Jei jūs vartojate ypatingai daug papildų, tai paprasčiausiai užblokuojate šį natūralų gynybinį mechanizmą.

 

Auginkite vaikus 

Jeigu jūs turite vaikų, labai tikėtina, jog gyvensite ilgiau nei jūsų pažįstami, kurie taip ir nesusilaukė atžalų. Taip yra dėl to, kad vaiko auginimas verčia žmones ilgiau išlikti protiškai bei fiziškai aktyviais.

 

Pasimėgaukite vyno taure

Saikingas alkoholio vartojimas, ypatingai raudonojo vyno, gali gerokai sumažinti širdies ligų tikimybę. Tačiau neturėtumėte viršyti rekomenduojamos vienos taurės normos, jei esate moteris ir dviejų, jei esate vyras.

 

Nusišypsokite

Šypsena jums tikrai pakels nuotaiką. Tai paskatins išsiskirti skausmą malšinančius ir laimės pojūtį sukeliančius hormonus: endorfiną ir serotoniną. Šie padės susidoroti su žalingu streso poveikiu.

Raktažodžiai: Sveikatagrožislaimė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai