Sausio 31, 2008
Gundančio žvilgsnio paslaptys
IEVA GERČIENĖ,RASA LIAUGAUDAITĖ, 10

„Priauginame blakstienas. Atrodo natūraliai. Priežiūra minimali“. Tai tik vienas iš daugelio grožio salonų kvietimų išbandyti dar gana „karštą“ naujieną - reklamos mergaitės gundo didelėmis it vėduoklės blakstienomis.

Smalsumą dar labiau kursto spaudoje skelbiami faktai, jog priaugintomis blakstienomis puikuojasi visa eilė ekrano, muzikos, podiumų ar kitokių įžymybių. Nicole Kidman, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Gwen Stefani, Lucy Liu, Naomi Campbell, Liz Hurley, Janifer Lopez... Sąrašą galima tęsti, tik ar verta? Aišku viena - nereikia būti garsenybe, kad galėtum didžiuotis gražiomis blakstienomis.
Sena patarlė sako, kad protingas mokosi iš svetimų klaidų ir patirties. Tad prieš susiviliodamos naujuoju gražinimosi būtu, nutarėme pasidomėti kas slypi už masinančių skelbimų ir gundančių žvilgsnių.

Kilmės šalis - Amerika
Blakstienų priauginimas – tai ne kas kita, kaip jų priklijavimas. Tačiau tas nieko bendra neturi su paprastomis vienam vakarui priklijuojamomis blakstienomis, kurias galime įsigyti grožio prekių parduotuvėse.
Šis blakstienų koregavimo būdas išrastas ir tobulinamas JAV. Pirmauja kompanija „Xtreme Lashes“, kurios padaliniai įsikūrę visame pasaulyje. Rygoje atidaryta šios kompanijos atstovybė Baltijos šalims. „XL“ daugiausia dėmesio skiria produktų tobulinimui, technologijų vystymui bei profesionalių meistrų mokymui. Jeigu ketinate tapti profesionalais blakstienų priauginimo srityje – pastaroji kompanija jums padės.

Arba tankios, arba ilgos
Priauginamosios blakstienos gaminamos iš specialaus sintetinio mikropoliesterinio pluošto, identiško žmogaus plaukui. Jos nebijo vandens, prakaito, ašarų, saulės spindulių, yra švelnios ir minkštos. Išlieka du tris mėnesius – tiek, kiek trunka natūralios blakstienos augimas. Galite rinktis įvairaus ilgio (nuo 6mm iki 16mm) bei spalvų - juodas, šviesiai rusvas ar tamsiai rudas. Trokštančios išskirtinio žvilgsnio gali puoštis raudonų, žalių ar violetinių atspalvių blakstienomis.
Pačioms blakstienų priauginti nepavyks. Ši procedūra atliekama tik grožio salonuose ir trunka nuo pusvalandžio iki keleto valandų – priklauso nuo pageidaujamo blakstienų kiekio bei meistro patirties. Jeigu pagaliau nutarėte pagyvinti žvilgsnį, laukia dar vienas sprendimas - kokias blakstienas rinktis. Kažkodėl siūlomos tik dvi galimybės: arba ilgos, arba labai tankios. Taip pat galima koreguoti tik akies kampučiuose esančias blakstienas.
 
Procedūra
Tikrai neskausminga. Sakytume – net maloni. Veidas ir akys švariai nuvalomi, ant apatinių vokų uždedamos specialios juostelės. Jūs patogiai išsitiesiate kėdėje, klausotės muzikos ir net nepajuntate kaip pralekia keletas valandų.
Žmogaus blakstienos auga du tris mėnesius, po to - iškrenta, o senųjų vietoje atauga naujos. Štai prie tų „jaunesnių“, vadinasi ir trumpesnių, pagrindo (0,5-1mm atstumu nuo jo) klijuojamas dirbtinis plaukelis. Tam naudojami ypatingi pagal specialią formulę pagaminti klijai.
Priklijuotoji blakstiena laikosi, kol užauga tikroji. Po keleto mėnesių iškritusios vietoje dygsta nauja. Kadangi blakstienos „sensta“ ir krenta skirtingu laiku, patariama kartą per 3 savaites apsilankyti grožio salone papildymui.

Kur ir kiek
Kainos tiek Lietuvoje, tiek JK priklauso nuo grožio salono. Sakoma, jog kaina tiesiogiai proporcinga įdėtam darbui, kurio šiuo atveju yra išties nemažai.
Lietuvoje blakstienų priauginimas kainuoja nuo 100Lt iki 250Lt. Viena blakstiena – 1-5Lt. Vienai akiai – pilnai korekcijai - reikia 30-35 plaukelių. Papildymo kaina 50-100Lt.
Vienas pirmųjų grožio salonų Londone ėmęs teikti blakstienų priauginimo paslaugas – „Martin Maxey Hair & Beauty“. Čia madingoji paslauga kainuoja: papildymas - 45 svarai (trunka 30 min.), dalinis papildymas arba akies kamputis – 85 svarai (50 min.), pilna korekcija – 150 svarų (1val. 30 min.). Tiesa, tinklapyje „Gumtree“ gausu skelbimų, kur siūloma blakstienas priauginti už 20-100 svarų sterlingų.

Patirtis
Pavyko pabendrauti su keletu šią procedūrą bandžiusių merginų. Visos kaip viena kartojo, jog pirmosiomis dienomis negalėjusios atsigrožėti „savomis“ blakstienomis. Po kiek laiko entuziasčių skaičius ženkliai sumažėjo. Dauguma merginų tikino antrą kartą to nekartosiančios, tačiau pasitaikius ypatingai progai - neatsisakytų. Juolab, kad priaugintosios blakstienos lengvai nuimamos: prieš naktį blakstienų liniją reikia patepti augaliniu aliejumi, o ryte nuvalyti popierine servetėle.
Štai kokias teigiamas ir neigiamas puses išvardijo kalbintos buvę priaugintų blakstienų savininkės.

Privalumai:
- gali pamiršti stovėjimą prie veidrodžio – tušo tau nereikės;
- du ar tris mėnesius nepirksi blakstienų tušo, todėl keletą svarų sutaupysi atostogoms;
- šios blakstienos - puiki išeitis vykstant atostogų. Visada atrodai pasidažiusi ir graži;
- jos puikiai tinka esant ypatingai progai. Makiažas atrodo daug įspūdingesnis;
- kadangi naujosios blakstienos yra plonytės, atrodo labai natūraliai ir nesiskiria nuo tikrųjų;
- priauginamosios blakstienos nealergizuoja, tinka nešiojančioms linzes;
- jos netrukdo intensyviai sportuoti.

Minusai:
- nuvylė šio grožio trumpalaikiškumas. Jau po kelių dienų blakstienos susiveldavo arba imdavo „žiūrėti“ į skirtingas puses;
- dažnai nutinka, jog ilgalaikėmis vadinamos priaugintosios blakstienos byrėti ima daug anksčiau. Iškritus keletui blakstienų tenka šalinti likusias arba keliauti į grožio saloną papildymo;
- su priaugintomis blakstienomis reikia elgtis ypatingai atsargiai: saugoti net miegant, netrinti veido į pagalvę. Mėgėjoms miegoti ant pilvo, šio įpročio tektų atsisakyti;
- jeigu dažote akis šešėliais ar tušu, valyti makiažą reikia labai kruopščiai. Naudoti tik vandenį (tušui nuplauti) arba gelio pavidalo akių makiažo valiklį (šešėliams), netrinti vatos tamponėliu, naudoti ausų krapštuką;
- jeigu akis „įrėminote“ ilgomis blakstienomis, gali kilti nepatogumų nešiojant akinius. Plaukeliai remiasi į stiklus;
- turėdamos šį grožį privalote reguliariai lankytis grožio salone, nes blakstienoms reikalingi papildymai;
- vienas didžiausių minusų - kaina.

Patarimai
Blakstienų korekciją atliekantys meistrai teigia, kad po procedūros negalima praustis porą valandų, o dvi paras nepatartina lankytis pirtyje ar baseine. Vėliau priaugintosioms blakstienoms bus nebaisus nė vanduo, nė saulės spinduliai, nė upeliais tekantis prakaitas.
Keletą dienų prieš būsimąją procedūrą nudažykite natūralias blakstienas ilgai išliekančiais dažais (cheminiu būdu) – taip išvengsite spalvų skirtumo tarp savų ir priaugintųjų plaukelių.
Nenaudokite blakstienų tušo – tik padažius atrodo pritrenkiamai, tačiau efektas išties vienkartinis. Nuplautos blakstienos susivelia ir praranda savo pirminį grožį. Jokiu būdu nenaudokite makiažo nuėmėjo – jis tirpdo specialiuosius klijus.

Daugiau informacijos rasite tinklapiuose: www.extremlashes.lv , www.eyelashextension.com, www.martinmaxey.co.uk

Raktažodžiai: blakstienosmakiažasgrožis

Straipsnio komentarai

 • norint pasigrazint dbr nereik isleisti labai jau daug, siulau apsilankyti www.facebook.com/lashesbyerika , ten rasite mano darbus ir kainorasti
  10. Erika // Lapkričio 13, 2012 // 20:52
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as taip pat patenkinta savosiomis priaugintomis.Na demesio jos reikalauja truputi daugiau (prausimasis,makiazo valymas ir pan.),bet prie visko priprantama.pamirsau ka reiskia dazytis tusu ir tai yra nuostabu! :)
  9. Vardas // Kovo 7, 2011 // 19:29
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • O as va buvau grizus i Lietuva ir prisiauginau blakstienas ten.Dariausi pas viea mergina namie,tai kainavo tik 100 Lt.O rezultatu esu labai patenkinta.Jokio vargo,jokios prieziuros,tik kai nusiprausiu,issukuoju jas ir viskas.
  8. Egita // Lapkričio 1, 2010 // 22:11
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as ir taip pat prisiauginusi blakstienas, bet man skirtingai nei jums man labai patinka jos, nes visada graziai atrodai ir nereikia dazytis akys visada ryskios. O kas liecia susivelima tai as kiekviena diena sukuoju jas ir suformuoju su blakstienu sukytem. Pirma papildyma dariau po 4 sav. ir iki tol dar visai neblogai atrode. Okas liecia pinigus tai tikrai yra pigiau ne grozio salone darytis.
  7. Dovile // Rugsėjo 10, 2010 // 12:38
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • AS TAIPT BUVAU SUSIGUNDZIUS JAS ISMEGINTI ,BET KAI PASKAICIAU SI STRAIPSNUKA,NORAS TIKRAI PRAEJO.IR DAR LUKOS KOMENTARAS PADEJO STIPREI APSISPRES .GERIAU TIKRAI NUPIRKTI TUSA GERA.ACIU UZ SI STRAIPSNUKA.
  6. MAZE // Balandžio 1, 2008 // 12:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 600 svaru... taigi cia visa suma ant blakstienu...! Jau geriau brandinis tusas - uz tokia kaina ju galima nusipirkti visu po viena:)
  5. Rita // Vasario 11, 2008 // 18:02
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na ka galiu pasakyti, buvau prisiauginusi, bet po keliu dienu pradejo kristi lauk...po kokiu 4 pildymo atsibodo buti priklausomai nuo kazkokiu blakstienu ir ju atsisakiau... ishvis ant sito grozio isleidau beveik 600 svaru...siaip tai normali kaina, bet nepatariu , nes labai daug nepatogumu
  4. luka // Vasario 11, 2008 // 12:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Geras, kad taip greit sureagavot i blogo temas:)).
  3. Ruta // Vasario 5, 2008 // 06:13
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Smagu, kad patiko. Sėkmės.
  2. 84546515 // Vasario 4, 2008 // 07:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Idomi tema. Kaip tik svarsciau apie sia galimybe. Aciu uz info:)
  1. Feja // Vasario 2, 2008 // 10:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Idomi tema. Kaip tik svarsciau apie sia galimybe. Aciu uz info:)
  1. Feja // Vasario 2, 2008 // 10:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Smagu, kad patiko. Sėkmės.
  2. 84546515 // Vasario 4, 2008 // 07:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Geras, kad taip greit sureagavot i blogo temas:)).
  3. Ruta // Vasario 5, 2008 // 06:13
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na ka galiu pasakyti, buvau prisiauginusi, bet po keliu dienu pradejo kristi lauk...po kokiu 4 pildymo atsibodo buti priklausomai nuo kazkokiu blakstienu ir ju atsisakiau... ishvis ant sito grozio isleidau beveik 600 svaru...siaip tai normali kaina, bet nepatariu , nes labai daug nepatogumu
  4. luka // Vasario 11, 2008 // 12:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 600 svaru... taigi cia visa suma ant blakstienu...! Jau geriau brandinis tusas - uz tokia kaina ju galima nusipirkti visu po viena:)
  5. Rita // Vasario 11, 2008 // 18:02
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • AS TAIPT BUVAU SUSIGUNDZIUS JAS ISMEGINTI ,BET KAI PASKAICIAU SI STRAIPSNUKA,NORAS TIKRAI PRAEJO.IR DAR LUKOS KOMENTARAS PADEJO STIPREI APSISPRES .GERIAU TIKRAI NUPIRKTI TUSA GERA.ACIU UZ SI STRAIPSNUKA.
  6. MAZE // Balandžio 1, 2008 // 12:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as ir taip pat prisiauginusi blakstienas, bet man skirtingai nei jums man labai patinka jos, nes visada graziai atrodai ir nereikia dazytis akys visada ryskios. O kas liecia susivelima tai as kiekviena diena sukuoju jas ir suformuoju su blakstienu sukytem. Pirma papildyma dariau po 4 sav. ir iki tol dar visai neblogai atrode. Okas liecia pinigus tai tikrai yra pigiau ne grozio salone darytis.
  7. Dovile // Rugsėjo 10, 2010 // 12:38
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • O as va buvau grizus i Lietuva ir prisiauginau blakstienas ten.Dariausi pas viea mergina namie,tai kainavo tik 100 Lt.O rezultatu esu labai patenkinta.Jokio vargo,jokios prieziuros,tik kai nusiprausiu,issukuoju jas ir viskas.
  8. Egita // Lapkričio 1, 2010 // 22:11
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as taip pat patenkinta savosiomis priaugintomis.Na demesio jos reikalauja truputi daugiau (prausimasis,makiazo valymas ir pan.),bet prie visko priprantama.pamirsau ka reiskia dazytis tusu ir tai yra nuostabu! :)
  9. Vardas // Kovo 7, 2011 // 19:29
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • norint pasigrazint dbr nereik isleisti labai jau daug, siulau apsilankyti www.facebook.com/lashesbyerika , ten rasite mano darbus ir kainorasti
  10. Erika // Lapkričio 13, 2012 // 20:52
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as taip pat patenkinta savosiomis priaugintomis.Na demesio jos reikalauja truputi daugiau (prausimasis,makiazo valymas ir pan.),bet prie visko priprantama.pamirsau ka reiskia dazytis tusu ir tai yra nuostabu! :)
  1. Vardas // Kovo 7, 2011 // 19:29
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai