Vasario 15, 2012
Su garsiais dizaineriais dirbusi lietuvė pristato ir savo kolekciją
LONDONIETĖ,
© Jan Si Fashion
Pačiame Londono centre, Mayfair rajone, šalia žymaus Claridges viešbučio ir Selfridges mados prekybos centro esančioje The Music Room salėje kovo mėnesį savo debiutinę kolekciją pristatys Sigita Janelionytė (29 m.). Su garsiausiais Londono dizaineriais ir sostinės Madų Savaitės kolekcijomis dirbusi mergina nestokoja ambicijų. „Atvykau į Londoną vejama karjeros galimybių. Žinojau, jog užteks metų, kad pradėčiau bent minimaliai įgyvendinti savo planus. Taip ir buvo. Nepraėjus nei metams įkūriau savo drabužių dizaino studiją ir netrukus pristatysiu debiutinę kolekciją“, - sako lietuvė. Į Rudens/Žiemos'12/13 kolekcijos pristatymą Sigita kviečia visus besidominčius mada ar norinčius gerai ir įdomiai praleisti laiką, pabendrauti, įgyti naujų pažinčių. 
 
- Sigita, papasakok apie dizainerius, su kuriais yra tekę dirbti.  
- Esu dirbusi tiek su gana žinomais mados pasaulyje vardais, tiek su pradedančiaisiais. Ir su vienais, ir su kitais darbas turi ir pliusų, ir minusų, todėl išskirti vieną, kaip labiausiai patikusį, būtų sunku. Bet įsimintiniausią sezoną galiu išduoti: tai Mary Katrantzou Pavasario/Vasaros'11 sezonas Londono Madų Savaitei. Beprotiškai ilgos darbo valandos, bet labai šauni ir linksma lietuvaičių merginų kompanija. Su Mary Katrantzou kolekcijomis teko darbuotis net tris sezonus. Na, o vardinant klientus/dizainerius tai šiuo metu dirbu Meadham Kirchhoff, ruošiam jų Rudens/Žiemos'12 kolekciją artėjančiai Londono Mados Savaitei. Taip pat dirbau su tokiais vardais kaip Delusion Clothing, Fabryan, MASC, Vitta Gottlieb, couture (liet. aukštosios mados) sukneles kuriančiais Ralph&Russo. 

 
- Jau nuo vaikystės domėjaisi drabužių dizainu, siuvimu ar šis pašaukimas atėjo vėliau?  
- Kada pirmą kartą į rankas paėmiau adatą net neprisimenu, bet žinau, jog tai buvo labai labai seniai. Dar būdama vaikas padėdavau savo močiutei siuvinėti megztukus (tais laikais visi veždavo viską, ką tik galėjo, į Rusiją). Beje, jau tada man buvo leidžiama pasireikšti, galėjau daryti ne tik tai, ko prašydavo klientas, bet ir savaip, gražiau, įdomiau. Vėliau siūti mokiausi iš sesers, taigi, dar nebaigusi jokių mokslų, būdama 16 metų, turėjau savo klientų ratą. Darbas su atlygiu nuo mažens įskiepijo norą būti savarankiškai, finansiškai nepriklausomai. Galiu drąsiai teigti, jog dirbu pagal pašaukimą ir myliu tai, ką darau. Nors gyvenant Anglijoje įgijau ir kitą specialybę: turiu fitneso instruktorės kvalifikaciją. Kada nors norėčiau vesti „spinning“ (dviračių aerobika) užsiėmimus. Bet tai labiau būtų hobis, kuriam dabar laiko, deja, neturiu

 
- Papasakok apie kolekciją, kurią pristatysi: kokiai moteriai ji skirta, kokias medžiagas, spalvas naudojai? 
- Tai bus „ready to wear“ kolekcija, skirta vilkėjimui. Rūbus kuriu stilingai,veikliai, kosmopolitiškai moteriai. Stipriai asmenybei, kurios neužgoš net pats gražiausias derinys. Kolekcijoje naudojau tik aukštos kokybės audinius: medvilnę, vilną, kašmyrą, natūralią odą, zomšą, šiek tiek šilko. Šį sezoną išliksiu ištikima savo stiliui, taigi kolekcijoje vyraus pilkos, juodos, rudos, balkšvos spalvų tonai. Kad moterys nesušaltų žiemą bus daug didelių apykaklių, maxi rankovių ir, žinoma, kišenių. 

- Tavo kolekcijoje daug tamsių spalvų, o dažnai bambama, kad lietuviai tik juodai ir rengiasi? Ar sutinki? 
- Kad lietuviai rengiasi tik juodai yra grynų gryniausias mitas. Gal tai buvo ir tiesa prieš 10 metų, bet šiais laikais, manyčiau, Lietuvos jaunimas ryškus kaip niekad. Bet, kita vertus, nieko nematau blogo tamsiose spalvose. Viena, mano nuomone, šarmingiausių Lietuvos moterų, choreografė Andželika Cholina dėvi tik juodus rūbus. Savo kolekcijoje naudojau daug juodos, nes šią spalvą tiesiog dievinu. Ji suteikia rūbams aštrumo.  

- Kiek metų jau gyveni Londone? 
- Londone gyvenu 1,5 metų. Prieš tai virš penkių metų praleidau Mančesterio apskrityje. 
 
- Kurią žymią moterį norėtumei išvysti pasipuošusią tavo kurtu drabužiu? 
- Tokios svajonės kaip ir neturiu. Bet visiems aišku, jog įžymybės aprengimas gali garantuoti sėkmę ir pripažinimą dizaineriui. Bet manau, jog scenoje su mano kurtu rūbu norėčiau išvysti Rihanną, o ant raudonojo kilimo Keira Knightley.  Šiuo metu vienos Didžiosios Britanijos televizijos organizuojamame ir pačios Rihannos prodiusuojamame konkurse, kuriame žymi dainininkė ieško naujų neatrastų dizainerių, patekau į 2 atrankinį turą (iš viso bus 4). Pasak organizatorių, tai jau yra pasiekimas, nes norinčiųjų buvo labai daug. Pasiseks man ar ne, laikas parodys. Bet vien profesionalų pastebėjimas daug ką reiškia. Tai įrodymas, jog einu teisinga linkme.

- Kada tavo kolekciją išvysime ant Londono Mados Savaitės podiumo?
- Londono Madų Savaitė yra vienas iš mano siekių. Noriu būti atrinkta NEWGEN (New Generation - viena garsiausių mados pasaulyje naujų talentų identifikavimo schema) ir parodyti savo kolekciją ant London Fashion Week podiumo. Čia keliami dideli reikalavimai, bet tikiuosi vieną dieną juos atitikti.  

Jan Si Rudens/Žiemos'12/13 kolekcijos pristatymas 
Vieta: The Music Room, 26 South Molton Lane, Mayfair,
Londonas W1K 5AB  
Metro: Bond Street  
Laikas: Sekmadienis, kovo 18 d., 2012. Durys atveriamos 16.30 val., kolekcijos pristatymas – 17.30 val. Vakaro pabaiga - 20 val. 
Aprašymas: turėdami laisvą valandą, svečiai galės pasimėgauti gera muzika, vyno taure, užkandžiais, apžiūrėti mados fotografijos parodą, surinktą iš Londone, Mančesteryje, Vilniuje, Vašingtone gyvenančių fotografų. 
Bilietai: £15 – vienam asmeniui, £25 – dviems asmenims. Į bilieto kainą taip pat įskaičiuota gėrimai, užkandžiai. Bilietų skaičius labai ribotas.  
Rėmėjai: Coco Hair and Beauty, užkandžiai - Simple Macaroons. Informacinis rėmėjas – Londonietė. Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta