Gruodžio 8, 2011
M. Čergelytė Londono stileivoms pristatė „Drapana Skudure“ (foto)
LONDONIETĖ, 2
Milda Čergelytė (k.) su bičiule Erika. © www.smstudio.co.uk
Prieš kelias savaites ant „Mados Infekcijos“ podiumo jau antrąją kolekciją pristačiusi jauna ir talentinga dizainerė Milda Čergelytė kraunasi lagaminus į madingąjį Londoną. Lapkričio pabaigoje Londono Chelsea rajone įsikūrusiame garsenybių pamėgtame klube „The Valmont“ dizainerė pristatė moterį-deivę įkūnijančią pavasario/vasaros sezono kolekciją „Drapana Skudure“. 
 
Artėjant pristatymui prie naktinio klubo durų driekėsi ilga svečių eilė, o skaičiuojant paskutines sekundes iki kolekcijos pristatymo klubo duris teko tiesiog uždaryti, tad kolekciją pamatyti gavo progą ne visi norėjusieji. 
 
„Nors esu be galo pavargusi, tačiau džiaugiuos kūrybos šuoliais. Po metų, praleistų Didžiojoje Britanijoje, pats laikas savo darbais pasidalinti ir su londoniečiais“, - teigia jaunoji dizainerė. Pasak jos, pristatymo organizatoriai svečių sąrašą užpildė tiek mados pasaulyje įtakingomis pavardėmis, tiek dizainerės artimųjų ir draugų vardais. 
 
Pristatydama kolekciją „Drapana Skudure“ dizainerė M.Čergelytė kūrybos atspirties objektu pasirinko draperiją. Draperijos – laisvai krintančio audinio puošmenos, žmoniją lydi nuo antikos laikų. Draperijos (pranc. draperie) idėja rado vietą šiuolaikiniuose interjeruose ir kasdieniuose drabužiuose – drapanose (šnek. drabužis). Kaip sako dizainerė, drabužis moteriai – ne slaptavietė ar apgaulė, o forma, padedanti kurti tobulą save, suteikiant pavidalą savo kūno ir sielos šviesai.  
 
„Drapana – tai maksimalią išraiškos laisvę suteikiantis drabužis, tai moters šviesos forma, atviras tos šviesos indas. Tai, kas šviesai yra draperija, moters šviesai yra drabužis-drapana. Klostės ir visa kita, kas apiformina ne vien statišką, bet ir judančią moterį, suteikia tam tikrą formą tiek praėjusiai, tiek būsimai akimirkai. Praeitis, dabartis ir ateitis tokioje laisvę ir judesį akcentuojančioje drapanoje atranda savo regimas akimirkos jungtis“, - kolekciją pristato M.Čergelytė.  

Mildos Čergelytės kolekcijos pristatymo nuotraukų albumas. Foto autorius: Sigitas Matulis: 
 
Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai