Kovo 26, 2012
Londone pristatyta lietuvės kolekcija kokybe nenusileidžia garsiems vardams
LONDONIETĖ, 5
© Foto: Arūnas Baškys
Pačiame Londono centre, Mayfair rajone, šalia žymaus Claridges viešbučio ir Selfridges mados prekybos centro esančioje The Music Room salėje praėjusią savaitę savo debiutinę „Jan Si“ mados studijos kolekciją pristatė Sigita Janelionytė (29 m.). 
 
Foto: Arūnas Baškys.

 
Foto: Arūnas Baškys. 
 
Į Rudens/Žiemos'12/13 kolekcijos pristatymą susirinko Anglijos ir Lietuvos mados, grožio, žiniasklaidos atstovai. Iš 21 ansamblio sudarytą ready to wear kolekciją S.Janelionytė ne tik sukūrė, bet ir siuvo pati. Drabužiams ji naudojo tik aukštos kokybės, kruopščiai parinktus audinius: natūralią odą, moherą, medvilnę, vilną, kašmyrą, zomšą, šiek tiek šilko. „Drabužių kokybė niekuo nenusileidžia garsių dizainerių rūbams, - sako ji. - Medžiagos pirktos iš tokių tiekėjų kaip „Pongees“ ar „Lurent Garigue“, kurių audinius naudoja dauguma žinomiausių Londono dizainerių“.   Pirmajam modeliui baigus pasirodymą žiūrovai galėjo užuosti ir kolekcijos kvapą: Dolce & Gabanna „The One“ kvepalai pasirinkti neatsitiktinai - jie atstovauja klasikinį, prabangų stilių. 
 
Foto: Sigitas Matulis. 
 
Kolekcijos „vinis“, anot dizainerės, ilgos, žemę siekiančios plonos vilnos suknelės bei moheros palaidinės, kirptos gerai išstudijavus šiuolaikinę japonų rūbų konstravimo techniką. Kolekcijos pavadinimas C.C.F.T (Creation Comes From Technique), lietuviškai verčiamas „kūryba gimsta iš technikos“. Pasak S.Janelionytės, pati kolekcijos idėja, pats įkvėpimo šaltinis ir yra įvairi drabužių kirpimo, siuvimo, odos apdirbimo technika. Iš pažiūros paprastas gaminys yra sukirptas kuo sudėtingiau ir ne kiekvienas „plika“ akimi pamatys tai, prie ko įdėta begalė darbo, kad viena ar kita klostė kristų taip ir ne kitaip. 

Foto: Arūnas Baškys.


Foto: Sigitas Matulis.


Foto: Arūnas Baškys.


Foto: Sigitas Matulis.
 
Prieš pusantrų metų Londone apsigyvenusi lietuvė pasakoja, kad rūbus ji kuria stilingai,veikliai, kosmopolitiškai moteriai, stipriai asmenybei, kurios neužgoš net pats gražiausias derinys. Rudens/Žiemos'12/13 sezoną „Jan Si“ mados studija lieka ištikima savo stiliui - kolekcijoje vyrauja pilkos, juodos, rusvos, balkšvos spalvų tonai. Kad moterys nesušaltų žiemą, naudojama daug didelių apykaklių, maxi rankovių ir kišenių. 

Foto: Arūnas Baškys.


Foto: Sigitas Matulis.


Sigita Janelionytė (k.) po kolkecijos pristatymo. Foto: Sigitas Matulis.
 
„Jan Si“ debiutinės kolekcijos pristatymas prilygo jau patyrusių dizainerių pasirodymams. Po renginio daug gerų žodžių ir teigiamos reakcijos sulaukusi dizainerė tikina, jog tai – ilgametės darbo patirties su garsiais dizaineriais ir Londono Madų savaitėmis vaisius.Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta