Liepos 23, 2007
Atostogos: žavi prieš ir po
LONDONIETĖ,

Ar žinote, kad kelionei į paplūdimį galima pasirengti greičiau nei per dvi savaites, nesilaikant jokių sudėtingų dietų ir nealpstant iš alkio?

Išgirdus žodžius „organizmo valymas“, daugeliui kūnas nueina pagaugais. O mados terminas „bikinis“ atrodo viliojantis tik idealių formų moterims. Štai paprastutė, vasariška valančioji dieta, kuri padės pasiruošti vasaros atostogoms ir po kurios jausitės lengva, grakšti paplūdimio vilioklė.

Prieš atostogas

Darboholikės ir alkoholis. Dvi savaites prieš sėdant į lėktuvą atsisakykite bet kokių putojančių, alkoholinių ir kofeino turinčių gėrimų. Mitybos specialistai siūlo kas savaitę nevartoti alkoholio bent tris paras. Būtų kvaila patarti ilgesnę abstinenciją, ypač toms, kurių darbo kalendorius mirgėte mirga įrašais apie būsimus pasimatymus ar verslo vakarienes. Jei nedžiugina pilvukas, likus keturiolikai dienų atsisakykite bet kokių sumuštinių, bandelių ir kitų kepinių, kurių sudėtyje yra baltų miltų.

Kirskite vaisius bei daržoves. Kasdien stenkitės sukirsti bent svarą (apie pusę kilogramo) šviežių daržovių. Šaunu, jei tarp jų pateks ryšulėlis smydrų (šparagų), po vieną raudonąją, geltonąją ir žaliąją papriką, maža dėžutė artišokų šerdžių su alyvų aliejumi ir didelis maišiukas jau paruoštų salotų lapelių. Daržoves derinkite įvairiai. Pavyzdžiui, pietums suvalgykite didelį dubenį salotų, o vakarienę pagardinkite trupučiu garuose troškintų ar aliejuje pakepintų daržovių. Mitybos specialistai siūlo gerti pankolių (angl. Fennel), dilgėlių ir žaliosios arbatos – tokie nuovirai šalina celiulitą skatinančius toksinus. Be to, kasdien dera išgerti apie du litrus vandens.

Tausokite odą. Odą žalojančius ultravioletinius spindulius neutralizuokite karotinoidais. Tai dažančiosios medžiagos, kurios suteikia spalvą augalams, taip pat geltonos, raudonos ir oranžinės spalvų vaisiams bei daržovėms. Bent du kartus per savaitę gerkite odą tausojančias sultis. „Londonietės“ receptas: 4 morkos, 1 burokėlis, 8 braškės, keli špinatų lapai bei 2 salierų lapkočiai.

Į darbą - pėsčiomis. Nebūtina kasdien prakaituoti sporto klube – pakaks, jei pusę kelio į darbą nužingsniuosite pėsčiomis. Tačiau jei trokštate žymesnių pokyčių, likus dviems savaitėms iki atostogų, bent keturis kartus apsilankykite sporto klube. Tai padės tinkamai nusiteikti ir įgyti valios likusiai detoksikacijos programos daliai, taip pat suteiks pasitikėjimo savimi, kai žingsniuosite paplūdimiu.

Po atostogų

Vakarėliams pasibaigus. Svieskite lagaminą ant grindų ir žingsniuokite į artimiausią sveiko maisto parduotuvę ar vaistinę, kur prekiaujama maisto papildais. Alkoholiniai kokteiliai, vakarėliai iki paryčių ir neįprastos egzotiškų kraštų virtuvės tikrai nepasitarnavo Jūsų odai ir savijautai. Mitybos specialistai pataria organizmą papildyti probiotinais, kurie padeda pašalinti blogasias bakterijas. Išbandykite „Biocare Bioacidophilus“ maisto papildus (apie 15 svarų už 30 kapsulių), o nusipirkti galima Anglijos didžiuosiuose prekybos centruose bei sveiko maisto parduotuvėse.

Puotoms skelbkite pertrauką. Atėjo metas ilgesnei pertraukai tarp vakarėlių. Ištversite savaitę? Jei ne, kokteilį pakeiskite vandeniu. Už sutaupytus pinigus apsilankykite grožio salone. Prisiminkite: kad ir kiek drėkinančių kremų ar losjonų beteptumėte, jei be paliovos gurkšnosite šaltą alų ar alkoholinį kokteilį, oda išsausės. „Londonietė“ pataria: jei negalite ištverti be spirituotų skysčių, visus metus vartokite tikrųjų margainių (angl. Milk thistle) preparatus. Ši vaistažolė padės kepenims įveikti bet kokius teršalus („Holland & Barret“ parduotuvė, 9,99 svarai už 100 kapsulių).

Grožio miegas. Grįžusios iš atostogų, bent tris vakarus miegoti eikite anksti. Pakeitusios aplinką, dažnai jaučiame energijos antplūdį, bet organizmas iš tikrųjų būna gerokai nualintas.

Ar esate pakankamai valinga bent vieną iš gerųjų įpročių, kuriuos įgijote prieš atostogas, paversti gyvenimo dalimi?

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai