Kovo 9, 2018
„Vampyro dienoraščių“ žvaigždės žmona sukūrė papuošalus iš panaudotų kompiuterių aukso

Kasmet vien amerikiečiai kartu su nereikalingais elektroniniais prietaisais išmeta aukso ir sidabro už 60 milijonų dolerių. Vis dėlto „Dell“ kartu su aktore ir aktyviste Nikki Reed sugalvojo, kaip šias brangias medžiagas galima perdirbti į naujus produktus. Taip gimė nauja riboto leidimo juvelyrinių dirbinių kolekcija „Circular Collection“, pagaminta iš aukso, surinkto iš panaudotų „Dell“ produktų. 

„Perdirbant auksą, kuris kažkada buvo laikomas atliekomis, galima nuolat pakartotinai panaudoti išteklius ir siekti nulinių atliekų rezultato. Mano tikslas – įrodyti, kad gražūs daiktai gali būti padaryti iš tvariai pagamintų ir perdirbtų medžiagų“, – apie bendradarbiavimą, kuriuo siekiama remti tvaraus dizaino judėjimą, pasakoja N. Reed. 

Šiuo metu tik 12,5 proc. elektroninių atliekų perdirbama į kitus produktus. Dėl šios priežasties svarbu ieškoti būdų, kaip brangias medžiagas, tokias kaip auksas ir sidabras, perdirbti į naujus produktus. Panaudotų technologijų aukso pakartotinis naudojimas ir perdirbimas teikia ne tik ekonominę naudą, tačiau turi teigiamos įtakos aplinkai ir visuomenei, nes išvengiama žalos žmonių sveikatai ir teršalų išplovimo, dažniausiai susijusių su iškastu auksu.

„Plastikas, anglies pluoštas ir auksas, medžiagos, kurias naudojame daugeliui „Dell“ produktų kurti, tampa vis svarbesnės. Ar žinote, kad tonoje pagrindinių plokščių yra 800 kartų daugiau aukso nei tonoje rūdos iš žemės? Tai leidžia suvokti galimybes panaudoti šias vertingas medžiagas. Reikia mąstyti nestandartiškai ir plėsti naujovių ribas, kad galėtume spręsti vienas svarbiausių aplinkosaugos problemų pasaulyje“, – teigia „Dell“ vicepirmininkas Jeffas Clarke’as.

Ši kolekcija, sudaryta iš 14 ir 18 karatų auksinių žiedų, auskarų ir sąsagų, pristatyta technologijų parodoje CES Las Vegase, kad būtų parodytas didelis elektroninių atliekų ar vienkartinės elektroninės įrangos poveikis aplinkai.

Raktažodžiai: Juvelyrika

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai