Paraše NeTakaJa
Prieš 141 mėn

Ar reikia registruoti vaiką Lietuvoje?

Tokia problema. Aš Lietuvos pilietė. Vaikas gime Škotijoje, bet turi Portugalijos pilietybę. Gyvenam UK. Dabar sužinojau, kad reika vis tiek vaiką registruoti Lietuvoje. Ar tai butina? Jeigu taip, tai kokių dokumentų reikia?
Paraše jura
Prieš 141 mėn
Kiek suprantu jei vaikas jau turi Portugalijos pilietybe tai jis nera lietuvos pilietis ir juo tapti niekaip kol kas negali, nes pagal Lietuvos Konstitucija ir istatymus, dviguba pilietybe - NEGALIMA! Bet gal kas nors ir pasikeis nes dabar sis klausimas labai aktualus ir kaip tik dabar Seime yra sprendziami dvigubos pilietybes istatymo klausimai, bet daug vilciu i tai deti nereiketu, nes turint omenyje kas sedi (butent sedi, o ne dirba Seime) tai gali uztrukti labai ilgai ir dar nereiskia kad naujas istatymas bus palankus norintiems dvigubos pilietybes. Todel manyciau kad visiskai nera jokio reikalo registruoti vaikutio Lietuvoje, manau kad jis turetu buti registruotas Portugalijoje, nes yra jos pilietis.
Labai liudna, bet Lietuva matyt yra tokia turtinga savo pilieciais, todel atsisako musu vaiku !
Paraše Migle
Prieš 141 mėn
Jura, dekui uz informacija, ji ir man pasirode naudinga.
Paraše E. Mikučiausko ir partnerių advokatų kontora EXPROMA, www.exproma.lt
Prieš 107 mėn
Nuo 2011-04-01 įsigaliojo naujasis LR Pilietybės įstatymas. Jame nurodyta, jog vaikas, kurio abu arba vienas iš tėvų yra Lietuvos piliečiai, nors ir gimęs kitoje valstybėje, laikomas Lietuvos piliečiu. Tokiems vaikams pripažįstama teisė į dvigubą pilietybę, jei jie kitos valstybės pilietybę įgijo gimdami, tai yra, šiuo atveju, jei pagal Portugalijos teisės aktus vaikas nuo gimimo laikomas Portugalijos piliečiu. Tokiu atveju vaikas turėtų Lietuvos ir Portugalijos pilietybes.Gyventojų registracija Lietuvoje yra panaikinta, šiuo metu yra prievolė deklaruoti gyvenamąją vietą. Jei vaikas gyvena Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje gyvenamosios vietos deklaruoti nereikia.Tačiau pagal civilinės metrikacijos taisykles (40 punktas), Lietuvos piliečiai privalo įtraukti į apskaitą užsienyje gimusius vaikus. Ši prievolė nepriklauso nuo to, ar vaikas yra Lietuvos pilietis, ar ne. Vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą atliekamas tame civilinės metrikacijos skyriuje, kurio veiklos teritorijoje yra vaiko tėvų ar vieno iš tėvų deklaruota gyvenamoji vieta. Jei tėvai neturi Lietuvoje gyvenamosios vietos, tai daroma pagal paskutinę tėvų gyvenamąją vietą Lietuvoje.