Paraše Londonietė
Prieš 139 mėn

Ar grįšime namo?

http://www.londoniete.lt/art,718_1_emigrantai-grta-namo.html

Ar grįšite į Lietuvą? Kas lėmė jūsų sprendimą??
Paraše giedre
Prieš 139 mėn
planuojame su seima gryzti i Lietuva 5 metu begyje. galbut gyvenimas ir geresnis cia finansiniu aspektu, taciau nera jau taip blogai ir Lietuvoje, bent jau is mano seimos nariu visiems gerai, neblogai uzdirba ir gyvena, nesiskundzia, arba ismoko taip gyventi. dirba normaliuose darbuose, jauciasi zmonemis. o ka mes cia anglijoje, dirbam juoda darba(bent jau dauguma imigrantu), atrodo uzdirbi, bet kai susimoki mokescius, nuoma, counsil tax, ir kitos islaidos, pinigu nebelieka. kazkaip nebeiseina susitaupyti, atrodo norim gyvent kaip zmones, vieni bute,pakeliauti, o nebadauti ir juodai taupyti. kai pasverem visus UZ ir PRIES gyvenima JK - toli nuo seimos, tevynes, nusprendem, kad nieko cia nepritaupysi nebent inasui uz busta. tai va, musu seima masto apie gryzima, o ne gyvenima apsuptam babaju ir juodziu, juolab reikia apie vaiko mokykla galvoti. jam tikrai butu geriau tarp tautieciu ir baltu zmoniu augti.
Paraše Irma
Prieš 139 mėn
As jau Londone ketvirti metai. Isvykau i Anglija is kart pabaigus Vilniaus Pedagogini Universiteta. Tada, net ir susiradus darba, butu buve neimanoma isgyventi (jeigu atlyginimas pradedant-800, nuoma-500/600). Neturejau nei vieno ranka tiesiancio zmogaus. Mama pati vos kapanojosi su jaunesniu broliu. Dabar turiu nebloga darba ir neseniai pasiemiau paskola butui. Nesakau,kad viskas lengva,dirbau ir kartu mokiausiu nuo pat atvaziavimo. Bet galiu isilaikyti pati, padeti mamai ir mociutei likusioms Lietuvoj (tas butu tikrai neimanoma gyvenant Lietuvoj). Zinoma, yra daug trukumu cia kaip ir visur, bet kai pripranti, nebesinori blaskytis ir begti atgal i Lietuva pradeti visko is naujo (gera gryzti atostogom, bet ir tai, darosi vos ikandama). Aplankau Lietuva kasmet, bet zmoniu finansine padetis ir rustus veidai vercia jaustis nemaloniai. As ju visiskai nekaltinu, Lietuva nesistengia, kad jos zmones sypsotusi. Daugeli kartu buvau maloniai aptarnauta juodu zmoniu Londone, negu kelis kartus lietuviu Lietuvoje.
Paraše Egle
Prieš 139 mėn
As sutinku su Irma - ne taip jau paprasta blaskytis po pasauli. As JK jau 7 metai. Is pradziu neplanavau pasilikti, o dabar matau, kad jau kitaip nebeiseina. Be to, tiek vargo ir pastangu ideta. Manau, kad grizti i Lietuva butu be galo sunku, nors svarus oras ir kitoks gyvenimo budas labai vilioja. Seima, draugai, savaitgaliai prie ezero, visa tai labai malonu, taciau vien malonumais sotus nebusi.
Paraše danger
Prieš 138 mėn
keistai skamba "...grisim penkiu mnetu laikotarpi..." :) tai lygiai tas pats kaip niekad.
Paraše diana
Prieš 137 mėn
tikrai planai gristi penkiu metu laikotarpyje neskamba kaip niekad. manau, kad saunu, jog planuojate. sekmes.
Paraše merginos, dirbančios Londone, mama
Prieš 137 mėn
Kad ir kaip skaudu skaityti, bet tai tiesa.Mano dukra jau 4 metai Londone girba ir mokosi.Vis kalbinu, kad į tėvyne grižtų. Bet sako dar ne dabar. bijau, kadto noro gręžti vis mažiau.Bet tarp tų spalvotų žmonių taip sudėtinga. ir tas emigranto statusas mane žemina. Parašyk ar tu gerai jautiesi, kai eini minioje ir nesutinki nei vieno savo draugo, bendramokslio , bendradarbio , giminaičio. Visi svetimi, dauguma atvykusių iš visur ir nieko tikro, nieko tavo.
Paraše merginos, dirbančios Londone, mama
Prieš 137 mėn
Kad ir kaip skaudu skaityti, bet tai tiesa.Mano dukra jau 4 metai Londone girba ir mokosi.Vis kalbinu, kad į tėvyne grižtų. Bet sako dar ne dabar. bijau, kadto noro gręžti vis mažiau.Bet tarp tų spalvotų žmonių taip sudėtinga. ir tas emigranto statusas mane žemina. Parašyk ar tu gerai jautiesi, kai eini minioje ir nesutinki nei vieno savo draugo, bendramokslio , bendradarbio , giminaičio. Visi svetimi, dauguma atvykusių iš visur ir nieko tikro, nieko tavo.
Paraše londoniete1
Prieš 137 mėn
nezinau,bet as pavyzdziui kita karta lietuvoje,tokia svetima pasijusdavau ir niekam nereikalinga.kad ir dabar parvaziuoji pasiziuri i pazystamus,giminaicius-kazkokios lenktynes,pas ka butas,pas ka namas,pas ka fiksuotos palukanos,pas ka nefiksuotos,jei paskola dar litais-jis vadinasi visai asilas ir neismanelis.ir cia tarp lietuvaiciu yra ta ziauriu konkurencija,pavydas,ko noretusi ,kad nebutu.visada yra savi minusai ir savi pluisai,bet spalvotieji kartais uzknisa,ne del rases,bet del savo elgesio,del savo poziurio i kitus(baltus zmones)jie yra didesni rasistai ,nei mes.as nieko neturiu pries juos,bet as ju nemegstu,ir dar karta kartoju ne del rases,bet del elgesio ir poziurio i kitus.va butent sitas pagrindinis dalykas,kuris kisa koja gyvenant anglijoje.o siaip-cia puiku!
p.s.as cia jau 7 metai su seima gyvenu.
Paraše Naslaite
Prieš 137 mėn
Zinoma,kad norisi i musu Lietuvele,pasiilgau seimos,draugu,bendraklasiu,pagaliau lietuviu kalbos.Nematau,kaip auga draugiu leliukai,pamirsau ka reiskia su palapinem prie kokio ezeriuko pasibuti ir t.t...bet pabuvusi savaite LT pavargstu nuo zmoniu bambejimo,pavyduliavimo,veidmainiskumo,pasigendu sypsenu ir galiausiai pripazinkim,kad nebemoku parduotuveje isleisti 20lt ir apsmesti,kad esu soti ir laiminga.Ko Lietuvoje nemaciau ir neturejau per 26metus,Anglijoje gavau per 2metus,todel ir negalvoju dar grysti.Ek,yra daug + ir dar daugiau -.Kiekvienas esam savo likimo kalvis,nesvarbu,ar Lietuvoje,ar Anglijoje...

Paraše xxx
Prieš 137 mėn
O musu seima tai tikrai nesiruosia i Lietuva, mes jau virs triju metu gyvename Anglijos siaureje ir kuo tuoliau, tuo labiau atvaziavus i LT, jautiesi turistu. Nepatinka Lietuvos zmoniu mentalitetas, liudni veidai ir visiskas disbalansas finansiniame gyvenime. Atvaziuoti i Lietuva, kad alga vokeliuose gauti ir tapti dar vienu surugusiu veidu...?! Nezinau, man atrodo dar nuo zmoniu priklauso, nes tie, kurie bando integruotis i angliska visuomene ir mokinasi kalbos, tai ir perspektyvos kitokios, nei tu, kurie fabrikuose ir viebuciuose po daugeli metu dirba su musu tautieciais ir neisivaizduoja, kad gali buti kitaip. Mes abudu su vyru turim gerus darbus, ir draugus cia ir uzsiemimus, o Lietuvoje jau daugelis rysiu nutruko ir dabar vaziuojam tik teveliu aplankyt ir cepelinu pavaldyt...
Paraše saulyte
Prieš 136 mėn
Atvaziavusi i JK ilgai svajojau,kad kazkada grisiu i Lietuva,bet istekejau uz brito ir pamazu supratau,kad mano namaiyra su mano seima.Esu laiminga ten kur esu su vyru ir vaikais,nesvarbu,kokioj saly.Tikra tiesa,kad Lietuvoj jauciames kaip turistai.Net ir gimines pasidare veidmainiai,parvaziuoju Lietuvon vis reciau ir reciau.Pasiilgstu draugu,kuriuos ten palikau,bet kartais susitinkam,palaikom rysi e mailu.Bevek pries 2 metus emigravau su sema i Ispanija,bet nesijauciu,kad ka praradau.Esam laimingi ir tai yra svarbiausia.
Paraše MAMA
Prieš 136 mėn
SU SEIMA GYVENAME DESIMT METU,KITAIS METAIS GRYSTAME NAMO PO ILGU SVARSTYMU IR SKAICIAVIMU VISDELTO NUSPRESTA,NES SUNUI REIKES PRADETI LANKYTI MOKYKLA O VELIAU BUS DAR SUNKIAU,NES NENORES SKIRTIS SU MOKYTOJAIS,DRAUGAIS IR APLINKA KURIOJE BUS IPRATESTIKIUOSI RASIME TEN DARBUS IR SEKMINGAI PRADESIME VISKA IS NAUJO.....
Paraše romas
Prieš 136 mėn
idomu,kaip priprasite gyventi Lietuvoje,kai pabrangs elektra,o kartu ir visos prekes.pagyvenus anglijoje,ja dar ilgai prisiminsite...
Paraše babyte
Prieš 136 mėn
Sunus jau 10 metu Anglijoje ir viska turi , apie ka Lietuvoje net pasapnuoti negalejo ,o apie gryzima ner ka galvoti ,dukrytes kalba ir angliskai ir lietuviskai ,kasmet gryzta aplankyti savu,draugu ,o Lietuva- tik turtingiesiems...
Paraše saulyte
Prieš 136 mėn
Kai svarstem su seima i kuria sali emigruoti is Anglijos,Lietuva svarstem vos pora dienu.Palyginus su kitom salim agyvenimas Lietuvoje yra finansiska savizudybe.Mano brolis turi savo maza versla,bet ir tai apsipirkti geru rubu vaziuoja i kitas salis,nes Lietuvoj kainos ASTRONOMINES,elektra ir visa kita...Tikrai sutinku,kad Lietuva-tik turtingiesiems.O mano seimai kelione Lietuvon yra brangios atostogos,neisivaizduoju kaip zmones ten pragyvena.
Paraše Anonimas
Prieš 136 mėn
Tai i kuria sali nusprendet emigrouti is Anglijos?
Paraše saulyte
Prieš 136 mėn
Ispanija.Visai seimai cia gyvenimas pasaka.Nebijom vakare iseiti,viena galeciau vaikscioti ir neprisikabintu jokie hoodies.Aisku,priklauso kokioj vietovej esi,bet mes issirinkom labai grazu miesteli(35.000 gyventoju),fiestos cia nerealios.Zmones draugiski ir ATSIPALAIDAVE.Mes gyvenam toliau nuo pajurio,nes ten ispanu yra mazuma.Lietuvon vaziuoju tik aplankyt draugu ir giminiu,bet vienos savaites pilnai uztenka,jau tada norisi grizt namo.
Paraše Dub
Prieš 135 mėn
Sveiki,
Jau 6 metus gyvenu Airijoje, Dubline.
I Lietuva kazko visai netraukia. Daznai keliauju todel noreciau pritarti pasakytai minciai jog vizitas Lietuvon - brangios ir nevisai kokybiskos atostogos. Siaip idomu ar mano paties mastymas visiskai pasikeite ar bendrai paemus zmones Lietuvoje tapo tokie isdidus, megstantys sakyti kad vat kokiom masinom mes cia lietuvoj vazinejam ir dar labiau suruge :)
Idomu ka jus galvojat?
Paraše Anonimas
Prieš 135 mėn
As Londone jau 8.5 metu, baigiau universiteta, turiu gera darba. Vyras turi savo versla. Jei i Lietuva griztumem, reiketu vel viska pradeti is naujo. O be to, i Lietuva visai netraukia - zmoniu mastymas, pavydas, politika ir t.t - nuo tokio 'lietuviskumo' jau atsiribojau. I Lietuva nuvaziuoju tik karta i metus tevu aplankyti, nes norisi ir kitas salis pamatyti. Lietuvos ir lietuviu nepeikiu, linkiu visiems sekmes, bet man cia geriau.
Paraše saulyte
Prieš 135 mėn
Sveiki, lietuvaiciai! Buvau dviem savaitem grizusi i Lietuva aplankyti draugu ir giminiu. Tai buvo pacios nuostabiausios atostogos mano gyvenime! Tokiu draugu ir brolio linkeciau visiems tautieciams, nes baisus persalimas, kuri parsiveziau dovanu, ne kiek neaptemdo nuostabiu ispudziu. Turiu patarima visiem vaziuojantiems atostogu i Lietuva- negyvenkite viesbuciuose, apsistokite su zmonem, kurie jums TIKRAI ARTIMI! Daug metu praeis, kol mano ispudziai nors kiek isdils. Bukite artimi su tais, kurie jums artimi, bet vaziuokite i Lietuva tik atostogoms. Linkiu jums visiems stiprybes ir tokiu draugu ir giminiu, kokius as turiu. Gyvenimas nuostabus, bet mokekite megautis akimirkomis.
Paraše IG
Prieš 135 mėn
Pagarba visiems blaiviai mastantiems lietuviaiciams.
Gyvenu Londone jau 2metus. Cia ir susituokiau. Zmona rusijos piliete. Ka ji veiktu Lietuvoje. Turiu gera darba. Zmona pradejo versla. I Lietuva net netraukia. Kartais pasiilgstu. Tuomet griztu trumpam. Pabunu savaitele ir greit praeina noras pasilikt...
Paraše klaudijus
Prieš 135 mėn
Londone esu beveik 2 metus, gera finansine padetis vercia manyti kad tai svajoniu miestas, bet nusiemus rozinius akinius ir pazvelgus realistisku zvilgsniu, suvoki kad visur gerai bet namuose geriausia ;) seima, gimines geriausi draugai ir biciuliai su kuriais buvai nuo pat pirmu dienu... turiu begale draugu ir cia, bet dauguma ju laikini, tik su nedaugeliu iki siol palaikau santykius, nes vienas isvaziavo namo o kitas pasirode nemano zmogus ir tt. taip gad patys tikriausi draugai tie, su kuriais smelio dezej statei pilis arba sedejai mokyklos suole... negali viena diena imti ir isbraukti ju is geriausiuju draugu saraso, manau jais labiau gali pasitiketi negu tais kuriuos pazysti pusmeti ar panasiai.. zodziu ne piniguose laime, jei turi stimulo ir noro gali ir Lietuvoj geriau gyventi, kaip katik minejau stimulas ir noras viska lemia, taip kad pagalvok, kur tavo vieta cia ar NAMIE...
Paraše Anonimas
Prieš 135 mėn
Tai del to kad Lietuvoje taip gera yra, jus ir gyvenat Londone jau 2 metus?! Is ties tai vis skirtingi esam, bet pats faktas, kad tiek zmoniu migravo is Lietuvos, tikrai privercia susimastyt, ir kad vien "stimulo" jau nepakanka...Ir dar idomu - o tie draugai, su kuriais smelio dezej zaidei ir mokykla lankei - jie moketu mano saskaitas, ir parupintu mane LT, su tokia ekonomine padetim kaip ten?! nemanau...Kazkaip kiek i Lietuva nuvaziuoji, tiek ir girdi zmoniu nusiskundymus apie tai kaip nera pinigu, kaip sunku ir t.t....deja, nesutinku, su jusu labai jau pozitiviniu poziuriu, matyt kad tikrai rozinius akinius turit uzsideje...;)
Paraše as
Prieš 134 mėn
ka galiu pasakyti-is savo patirties, nes beveik 2 metus pragyvenau Airijoje.Jeigu kalbos zinios minimalios, sunku gauti normalu darba, o jei pavyksta isidarbinti, tai i tokias vietas, kur patys airiai nenoriai dirba, pagrinde uzsienieciai- is rytu europos.(As dirbau viezbutyje)Uzdarbis, su visais ten tipsais gaunasi visai neblogas, aisku ir galimybes apsipirkti padideja, bet viskas niekas pries namu ilgesi...nzn, gal kiti zmones, kur Lt labai varganai gyveno, jaucia stimula uzsienyje pasilikt ir dirbt, bet siaip, vistiek nepilnavertis zmogus jautiesi svetimoj saly, as kai gryzdavau, noredavau visalaika sypsotis, kad pagaliau namie:) Ir va, jau 2 metai gryzus, susiradau pagal specialybe darbu(mokykloj), ir tikrai nesigailiu
Paraše Lietuvis
Prieš 134 mėn
Prasau nesnekekite taip gimiau Lietuvoje, o uzaugau JK ir niekada negaliu pasakyti, kad jauciuosi Lietuvoje turistu ir niekada taip nesakysiu. Lietuva yra mano gimtine, gimta kalba, muzika, paprociai ir visa kita visada isliks mano kraujyje. Lietuva yra grazi, vienintele ir nepakartojama, kiekviena minute praleista gimtineje turetu buti brangi, ne mastyme, piniguose, geresnes gyvenimo salygas ar zmoniu supratime slypi atsakymai, o zmogaus sirdyje. Vardan tos Lietuvos, MYLIU LIETUVA! Sekmes visiems.
Paraše saulyte
Prieš 134 mėn
Myliu Lietuva ir ji tikrai grazi bet mano namai su mano seima ten, kur esame, kad ir kur bebutume. Aisku pasiilgstu gimtines ir draugu, bet dauguma mano draugu Lietuvoje nemate vieni kitu jau daugeli metu per kasdieninius rupescius as juos matau dazniau ten nuvaziuodama. Man tai smagu nes siais laikais su gerais draugais labai lengva palaikyti rysi internetu. Gyvenimo salygos daug ka reiskia, bet varganai gyvenant draugu NEMATYCIAU, nes ir Lietuvoj zmones yra issibarste po visa sali. Grizau ten porai savaiciu tik tam, kad VISUS aplankyti ir tai kainavo daug, nors mokejau tik uz keliones ir maista. Tai yra nesamone, kad galima viska istvert gyvenant Lietuvoj, ypac turint seima sunku. Mano seima yra mano gerove. Per daugeli metu ismokau buti laiminga ten, kur esu, nes ir gyvenant Lietuvoj reikia roziniu akiniu. Rimtai pagalvojus bet kokioj saly yra trukumu, kaip jauciates priklauso nuo to koks gyvenimo balansas. Daug mano draugu skundziasi del darbo vietu ir pinigu stokos, neturint JOKIU finansu dziaugtis gyvenimu yra sunku net jei ir susitinki su smelio dezes draugais kasdien. Esu mirtina patriote, bet visu pirma tikiu sveiku protu, seimos gerove ir tuo, kad geri draugai islieka gerais draugais ir per atstuma. Per savo gyvenima patikrinau sita tiesa daugeli kartu.
Paraše Lietuve is saknu
Prieš 134 mėn
Deja gyvenu lietuvoje jau 50 m gyvenu vidutiniskai, nuo algos iki algos sunui 10 jis turi problemu, po vyro mirties neberanda draugu, uzdaras, sunku mokykloje. Noretumem pabegt is sios varganos salies, bet nerandam galimybiu... taip ir toliau zalojama vaiko psihika, nes tokie psihologai kokie dirba lt tai niekam nelinkiu, o kaip rast gera jei tam nera lesu. Tiems kurie nori grist... pagalvokit apie vaiku ateiti ne visi juk bus biznieriai, ! O psihologiniu problemu anglijoje gyvene vaikai tures labai daug, patikekit.
Paraše saulyte
Prieš 134 mėn
Kur gyvenat? Gal galeciau kuo padeti? Pinigais negaliu, bet turiu pazinciu Vilniuje, galeciau pasiklausineti.
Paraše Anonimas
Prieš 133 mėn
Mano aplinkoje dauguma lietuvių Londone dirba ne "juodus darbus", bet profesionalius. Keista, kai akcentuojama, kad visi yra juodadarbiai..
Paraše Anonimas
Prieš 133 mėn
Sutinku su pastaruoju komentaru. As taip pat profesionalu darba dirbu, JK gyvenu 8 metai, taciau niekad juodo darbo cia neteko dirbti. Mano draugai taip pat gerus darbus turi, taip, kad nesam cia mes kazkokie antraeiliai, palike savo sali del blogos ten padeties.